جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
کارگاه افزایش درآمد
ثبت نام

فهرست مطالب

دورهمی باهوشانه
برای ثبت نام کلیک کنید

تبلیغات خوب و موثر برای بهتر و۱۰۰% بیشتر دیده شدن

چطور تبلیغات خوب و موثری داشته باشیم تا بهتر و بیشتر دیده بشیم؟

تبلیغات خوب و موثری داشته باشیم تا بهتر و بیشتر دیده بشیم؟چطور تبلیغات متفاوت و تاثیر گذار داشته باشیم؟این سوال بیشتر صاحبان کسب و کار و استارت آپ هاست.البته در این مسیر اغلب اشتباهات بزرگی هم انجام میشه . خیلی ها فکر می کننن که تبلیغ می کنن و مشتری می گیرن!!! تبلیغ می کنی تا دیده به بشی. تعداد مراجعه به کسب و کارت زیاد بشه. کسانی که به شما مراجعه کردن جذب بشوند.اینجا تازه هنر شماست که اونهایی که جذب شدن از یه ببیننده یا دنبال کننده به یه مشتری تبدیل کنی.سوالات و و ایده هاتون رو در بخش کلوپ موفقیت مطرح کنید تا با هم فکری به نتایج جالب برسیم . لینک ورود به کلوپ موفقیت

 تبلیغات خوب و موثری داشته باشیم تا بهتر و بیشتر دیده بشیم؟
تبلیغات خوب

چطور تبلیغات می تونه به رونق کسب و کار ما کمک کنه،یکی از چالش های بزرگ ماست. تبلیغات به تنهایی باعث افزایش فروش نمیشه، همیشه فرآیند های بعدی خیلی مهم هستن. بازاریابی ، خدمات و … اما مسلما نوک پیکان همه ی این فعالیت ها تبلیغات است. قدیم می گفتن کار خوب نیاز به تبلیغ نداره! اما این مال قدیم بود که شهر ها کوچیک بود. کسب و کارها محلی و محدود بودو… الان از هر صنفی ، یه عالمه کسب و کار وجود داره. خیلی هاشون رو تا حالا ندیدی! پس این که می گفتن کیفیت بهترین تبلیغه الان نمیشه. مگه میشه بریم کیفیت همه رو بررسی کنیم.

پس باید اول اطلاع رسانی بشه. تا از بین اونایی که فکر کردیم بهتره ،اونی که می خوایم رو انتخاب کنیم.

روش های تبلیغات و چطور تبلیغات  کنیم

در دنیای امروز ، تبلیغات یک ابزار برای ایجاد ارتباط بین مشتری و صاحب کسب و کاره. به خاطر وجود اینترنت و فضای آنلاین، توانایی ما برای انجام فعالیت در حوزه تبلیغات به شدت وسیع شده. ما میتونیم پیامهای تبلیغاتی خودمون رو از طریق رسانه های مختلف به مردم و مصرف کننده ها برسونیم. ویدیو های مختلف در شبکه‌های اجتماعی ببینیم. تبلیغات بنری در سایت ها دائما در جلوی چشم ما قرار داره.از طرفی، گفتگوی کاربران درباره برندها و محصولات ، روش‌های تبلیغات رو کاملاً متفاوت کرده. درجواب این سوال که چطور تبلیغات موثر داشته باشیم می شه گفت.
تبلیغات به چند دسته تقسیم میشن:

تبلیغات دیجیتال

تمام تبلیغاتی که در اینترنت می بینیم در حوزه تبلیغات دیجیتالی قرار دارن. زمانی که در سایتی مشغول جستجو هستیم ،انواع مختلف تبلیغ رو می بینیم. این تبلیغات منبع درآمدگسترده ی این وب سایت ها هستن. تبلیغات در این وب سایت ها به صورت بنری ، همسان و… نمایش داده میشه. افزایش روزافزون وب سایت ها و از طرفی خواسته ها و نیازهای مردم ، این نوع تبلیغات رو گسترش داده.

تبلیغات موبایلی و تلفنی

روش های تبلیغات بسیار زیاد ، گسترده و متفاوت هستن. تبلیغات در سطح دستگاه های کوچک و قابل حمل مثل موبایل و تبلت روز به روز بیشتر میشه.چون قابلیت اتصال به اینترنت در این وسایل در هر مکان میسره. تلفن های هوشمند، مهمترین پل دسترسی ما به اینستاگرام ،توییتر، فیس بوک، اسنپ چت و… هستن .پس ما به سادگی به تبلیغات در این فضاها دسترسی داریم. پیامک های تبلیغاتی، تماس های تلفنی در حوزه تبلیغات موبایلی و تلفنی قرار میگیرن.این تماس ها، به منظور معرفی محصول یا برندبرقرار میشن ،

در حال حاضر، با توجه به زیاد بودن پیامک ها و تماس های تبلیغاتی،این روش آزار دهنده شده. چون برای این کار استراتژی خوب ترسیم نشده.در واقع هر تبلیغی که خارج از حد تعادل و عرف انجام بشه به جای جذب مخاطب باعث کاهش مخاطب میشه.

تبلیغات چاپی

این نوع تبلیغات در گذشته مهمترین ابزار محسوب می شد.با توجه به پیشرفت فناوری و تکنولوژی های مختلف، در حال حاضر این نوع از تبلیغات کمی عقب نشینی کرده.در این روش عنصر خلاقیت بسیار پررنگ است.این نوع تبلیغ می تونه خاص و منحصر به فرد باشه. می تونه تاثیر گذارتر از بقیه روش ها باشه. می تونه در مقابل بمباران تبلیغات آنلاین قرار بگیره.
تبلیغات چاپی شامل سه زیر گروه:

تبلیغات تناوبی

تبلیغات خوب با تاریخ مشخص در نشریه یا روزنامه یا ماهنامه. این روش از قدیمی ترین روش های تبلیغات محسوب میشه. ازاین طریق، افراد زیادی تصویر تبلیغات چاپی رو در پشت مجله روزنامه ها می بینن.


برگ نامه ها( تراکت ) و بروشور ها


در این روش تبلیغات ما در قالب برگه های تبلیغاتی و بروشور ها منتشر میشه. گاهی هم جداگانه در میان صفحات روزنامه ها یا مجلات هم میتونه توزیع بشه. میشه به شکل بروشورهای شکیل و زیبا با کیفیت ، روی پیشخوان بخش ارتباط با مشتری قرار بگیرن. اینجوری،هرکسی که مایل بود از آنها استفاده می کنه.در این آگهی ها امکان ارائه اطلاعات و آگاهی های بیشتر درباره محصول یا برند برای ما وجود داره.

تبلیغات خوب، تبلیغات مستقیم پستی

در این روش محتوای تبلیغاتی خودمون رواز طریق پست برای مخاطب ارسال می کنیم. در واقع هر دو روش قبلی تبلیغات چاپی رو میتونیم از طریق پست هم برای مشتری یا افراد دیگه ارسال کنیم. اگر محتوای تبلیغاتی خلاقانه و جذاب باشه، تاثیر خوبی روی مخاطب میذاره و اون رو با برند و محصول و خدمات ما بیشتر آشنا میکنه.

تبلیغات خوب تبلیغات چریکی

این روش کاملاً بی قاعده تمام چارچوب‌های تبلیغات خوب رو میشکنه. در واقع با روش‌های غیر عادی و غیرمرسوم و به کمک تکنیک خلاقیت خواستار جذب مخاطب و مشارکت بیشتره. در این تبلیغ زمان و مکان خیلی اهمیت داره. یعنی لازم که ما تبلیغاتمون روبا یک اصول خاص و در یک زمان مشخص اجرا کنیم. تا بتونیم مخاطب ها رو جذب کنیم .این روش ، شاید بودجه ی زیادی نخواد. یعنی فقط نیاز به ایده های خاص و بکر و خلاقانه تبلیغاتی داریم . ابزار مورد استفاده ما در این روش کمپین های تبلیغاتی، شبکه های اجتماعی و تبلیغات دهان به دهان مخاطبان هست.

تبلیغات تلویزیونی و رادیویی

در سال‌های گذشته تبلیغاتی که از طریق تلویزیون و رادیو با افراد به اشتراک گذاشته می‌شدن بسیار زیاد بودن.

با گذشت زمان و توسعه فناوری‌های مختلف مثل اینترنت و شبکه‌های اجتماعی اهمیت و تأثیر اونها کمتر شد.

زمان پخش بازی های ورزشی یا سریال های پرمخاطب افراد زیادی رو جذب تبلیغات میکنه . در این زمان ها اثرگذاری تبلیغات در رسانه ها بسیار بالا هست.

تبلیغات خوب ، تبلیغات محیطی

تصاویر روی اتوبوس ها یا تراکت ها در این گروه از تبلیغات قرار می‌گیرن. تبلیغاتی که مخاطب در بیرون از منزل با آنها روبرو میشه.تلویزیون ها و نمایشگرهای بزرگ در میدان‌های بزرگ یا در پارکها در این گروه قرار می گیرن.

تبلیغات خدمات عمومی

هدف این گروه از تبلیغات آگاهی و اطلاع رسانی به افراد عموم جامعه هست. اصلاً جنبه تجاری ندارن. در گذشته این نوع از تبلیغات در تلویزیون یا رادیو پخش میشد. ولی الان در شبکه های اجتماعی یا از طریق دیجیتال به مردم اعلام میشه.

تبلیغات نامشهود و غیر مستقیم ، تبلیغات خوب

این روش غیر مستقیم و نامحسوس تبلیغات حساب میشه. مثلاً در فیلم‌ها یا برنامه‌ها اگر شخصیت داستان از یک برند خاص اتومبیلی یا نوشیدنی استفاده میکنه به طور غیر مستقیم در حال تبلیغ اون برند هست. این روش از تبلیغات اثر گذاری خوبی داره . تبلیغ کننده می تونه بر اساس پرسونا، مخاطبان رو هدف قرار بگیره.روش تبلیغات ، خودش یه دنیای بزرگ از روش ها و الگوهاست. هر کدوم از این الگوهای چطور تبلیغات کنیم نیاز به بررسی و کار بیشتر داره. البته هر روز هم به این روش ها و الگو ها اضافه میشه.

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله

پاسخ به سوالات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
دوست دارم نظرت رو بدونم! لطفا نظر بده!x