جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بازاریابی ویدئویی یا ویدئو مارکتینگ ،محتوای ویدیویی۳۶۰ درجه

فهرست مطالب

بازاریابی ویدئویی یا ویدئو مارکتینگ ، محتوای ویدیویی جذاب

 بازاریابی ویدئویی یا ویدئو مارکتینگ ، محتوای ویدیویی جذاب می تونه هم تبلیغ خوبی برای کسب و کار باشه و هم وابستگی برند ایجاد کنه!با یه ویدئوی خوب که استراتژی مشخصی به دنبال اون هست می تونین چندین برابر تبلیغات دیگه اعتبار و مشتری بدست بیاورید.ویدئوهای شما باید در چند نوع مختلف و با استراتژی های مختلف تولید بشه!
بازاریابی ویدئویی یا ویدئو مارکتینگ ، محتوای ویدیویی جذاب
بازاریابی ویدئویی یا ویدئو مارکتینگ یکی از بهترین روش های بازاریابی و تبلیغات هست.مردم حوصله ی خوندن متن ندارن! مخصوصا اگه طولانی باشه.اما در همه جا و همه ی حالات می تونن با موبایل و تبلت هاشون فیلم ببینن.

تازه اگه از فیلم خوششون بیاد و محتوای سود مندی داشته باشه برای دوستان شون می فرستن، پس می تونن علاوه بر این که مشتری شما می شوند ، مشتری های جدید دیگه ای هم براتون جذب کنن.

بازاریابی نوین

مفهوم دقیق بازاریابی رو میشه در مطالب زیر خلاصه کرد.

  • شناخت دقیق،صحیح و انتخاب درست یک محصول ، با در نظر گرفتن روند توسعه
  • تعریف دقیق و به موقع قیمت محصول
  • انتخاب باهوشانه روش های توزیع محصول
  • توسعه و پیاده سازی استراتژی تبلیغاتی

    با یادگیری تمامی فرآیندها ،انواع مختلف بازاریابی رو بررسی کردیم اما یکی از مهمترین بازاریابی ها،بازاریابی ویدئویی هست .

بازاریابی ویدئویی یا ویدئو مارکتینگ:

بازاریابی ویدئویی یک نوع رویکرد فیلم سازی برای ساخت ویدئوهای پرمخاطبه. این تولید ویدئو به منظور گسترش کسب و کار، برندهای تجاری وبرندهای شخصی هست.بایدمحصول یا خدمات خودمون رو در اینترنت، فضای آنلاین ، رسانه یا شبکه های اجتماعی معرفی کنیم.

روش کار:

برای این کار ،باید از اصول درست و روش های منطقی ویدئومارکتینگ استفاده کنیم. در اصل ویدئو به عنوان رابط بین یک برند و مخاطب هاش برای ایجاد آگاهیه. این آگاهی دادن باعث آشنایی با یک محصول یا سرویس یا جذب مخاطب می شود. در ویدئو مارکتینگ، متخصصین معتقدند که هر تصویر خوب معادل هزاران کلمه است.ویاطبق تحقیقات هر ویدئوی خوب و جذاب معادل ۸/۱ میلیون کلمه هست.

در دنیای رقابتی موجود، ویدئو یک ابزار رقابتی بسیار مهم برای ما محسوب میشه.یعنی ویدئو مارکتینگ استفاده بهینه از ویدئو برای بهتر شدن سطح کیفیت کسب و کار، محصول، خدمات ، برند و سرویس قابل ارائه هست.

بازاریابی ویدئویی و کسب و کارهای نوپا

استراتژی درست در تولید ویدئو،باعث شکوفایی کسب و کارمون میشه. اما یادمون باشه کیفیت رو فدای کمیت نکنیم.با تولید ویدئوی باهوشانه و استراتژیک سهم بازار خودمون رو افزایش می دهیم. توجه محاطبان رو جلب می کنیم. خودمون رو به درستی معرفی می کنیم. مزیت رقابتی ایجاد می کنیم.

ویدئوی ما باید تعامل سازنده و ارتباط بیشتر بین ما و مخاطب رو نشون بده. پس باید یک کار حرفه ای انجام بدیم.  یک تیم مجرب و حرفه ای برای ساخت داشته باشیم. ایده پردازی کنیم. ازخلاقیت بهره ببریم. هدف و استراتژی خودمون رو در سناریوبگنجانیم و… بعد ویدئو تولید کنیم!

بازاریابی ویدئویی و وب سایت ها :

یکی از فاکتورهای بهینه سازی وب سایت، استفاده از ویدئو است.نیاز به استراتژی مناسب داریم تا ویدئوی خوب تولید کنیم. ویدئوی خوب رو اگه به خوبی پخش کنیم ، میتونیم در مدت زمان کوتاه، می تونیم بیشتر دیده شویم.با بیشتر دیده شدن، رتبه ی بهتری در گوگل کسب کنیم و.. البته در کنار تولید ویدئو ، بحث سئو هم بسیار مهمه.

You Tubeدومین موتور جستجوی دنیاست که تمرکز اون روی ویدئو هست.استفاده از یوتیوب شانس موفقیت ما رو چند برابر می کنه.
 بیشتر از ۵۷%از مشتری ها با دیدن ویدئوی معرفی محصول اقدام به خرید اون محصول میکنن.

بازاریابی ویدئویی با استراتژی مناسب

  با استراتژی صحیح در ویدئو مارکتینگ ، می تونیم فروش خودمون رو بیشتر از دو برابر کنیم.
از طرفی ،در دنیای امروز رکورد استفاده از کامپیوتر توسط موبایل شکسته شده است. پس باید کاربران پلتفرم موبایل رو هم در نظر بگیریم!

خیلی از افراد برای بازدید از سایت ها، اولین وسیله ای که انتخاب میکنن ، موبایل هست .

بازاریابی ویدئویی در کجا انجام بشه ؟

  • شبکه های اجتماعی ( آپارات ، اینستاگرام ،یوتیوب ، فیسبوک ، ویمیو و…)
  • شبکه های تلویزیونی 
  • تلویزیونهای شهری

استراتژی  ویدئو مارکتینگ

هرسال تعداد شرکت ها و  کسب و کارهایی که از ویدئو مارکتینگ استفاده میکنن رو به افزایش است.واضح هست که این شرکت ها به تاثیر این بازاریابی در بهبود فروش خود پی بردن. اما با چه استراتژی؟ چه بودجه ای ؟ با چه امکانات ساختی؟برای کدوم جامعه ی آماری؟ بر اساس چه پرسونایی؟

پرسونای مخاطب

تمامی این تحلیل ها شروع کمپین بازاریابی ویدئویی برای ماست.در قدم اول تعداد مخاطبان رو در نظر بگیریم. بعد میزان فعالیت رو مشخص کنیم. پلتفرم انتشار هم بسیار بسیار مهمه!حالا باید بازاریابی تعاملی رو پیش بگیریم. بفهمیم مشتر ما چی می خواد.

( اینجا معمولا اشتباه می کنیم. چیزی رو تولید می کنیم که خودمون دوست داریم.)

اکشن پلن

وقتی هدف گذاری کردیم .حالا به مرحله اجرا میرسیم. باید ویدئویی رو بسازیم که جذاب و هدفمند باشه . مخاطب بفهمه که خواسته او به طور هوشمندانه در ویدئو قرار گرفته. برای ساخت ویدئو بهتر هست که از افراد کاردان در این زمینه استفاده کنیم ، چرا؟؟؟

چون ساختن یک ویدئو ی کارآمد بهتر از ساختن ۱۰ ویدئوی ناکارآمد هست. تعداد ویدئو ، و زمان انتشارش ، تابع فیدبکی هست که از مخاطب می گیریم.

متاسفانه افراد نا مطلع ، نسخه می پیچن که باید روزی… ویدئو تولید و منتشر بشه!!!!

انواع ویدئو :

ویدئوهای  نسخه نمایشی:

یعنی ویژگی ها و کارآمدی محصول خودمون رو به نمایش میذاریم. برای ایجاد آگاهی.

ویدئوهای برند:

هدف  آگاهی بخشیدن درباره شرکت و جذب مخاطب هست. برای این کار نیاز به ایجاد یک کمپین مناسب هست.

ویدئوهای رویداد:

 میزبانی از یک کنفرانس . جمع آوری کمک مالی . مصاحبه باافراد .

ویدئوهای آموزشی:

در این ویدئو ها ، سعی میکنیم تا به مخاطب ها آموزش بدیم. در این آموزش ها، میزان آشنایی با ما بیشتر میشه.

ویدئوهای توضیحی:

به مخاطب نشون میدیم که دلیل نیاز او به محصولات یا خدمات ما چیه.

مصاحبه با افراد کارشناس:

هدف از این کار نشون دادن اعتبار و اقتدار ما در بین مخاطب هاست. از طرفی مخاطبان با افراد حرفه ای در این صنعت آشنا می شوند. نظرات و دیدگاه های متفاوت رو بشنون.

تحقیقات بازار و نظرات مشتری ها :

بیشتر مخاطب ها مایل هستن تا بدونن سایرین از  محصول رضایت داشتن،یا نه؟ نظر مشتریان راضی و تامین شدن نیاز اونها، اعتماد نسبت به ما رو افزایش می ده.

ویدئوهای زنده:

از پشت صحنه و واقعیت های کسب و کار بهترین و جذاب ترین نوع ویدئوست.

چالش های بازاریابی ویدئویی

در گذشته هزینه برای این بازاریابی یک چالش جدی بود. هزینه تجهیزات، ویرایش، نرم افزار وامکانات می تونه زیاد باشه!ازدید کاربرنهایی هزینه ی اینترنت مصرف شده برای دیدن آنلاین ویدئو هم مهمه!اما حالا تمام هزینه های تیم حرفه ای،تجهیزات،نرم افزار و ویرایش و اینترنت بسیار کمتر شده.

پس درحال حاضر مهمترین چالش تعیین استراتژی مناسب و پایدار هست.اینکه چطور محتوای مشتری پسند و جذاب تهیه کنیم.بازاریاب ها در این زمینه باید از معیار ها و عوامل موفقیت درک صحیحی داشته باشن تا به ارتقای تاثیر هرچه بیشتر ویدئو ها کمک کنن.

مزیت ها و روشهای بازاریابی ویدئویی:

تعریف داستان برندتان ،دیده شدن و شنیده شدن ،وایرال کردن تبلیغات ،اعتمادسازی ،برانگیختن احساسات مخاطب ،درگیر کردن مخاطب ،توضیح مفاهیم پیچیده ،تبلیغ در جایی که مشتری با تمرکز نگاه می‌کند ،معرفی کامل محصول

تبلیغات ویدئویی ریتارگتینگ

تبلیغات ویدئویی پری رول ( در ابتدای ویدئو ها به مدت حداکثر یک دقیقه ، که ۵ ثانیه اول اون حتما دیده میشه)

تبلیغات بنری پری رول ( یک بنر ثابت یا متحرک گیف به مدت ۵ ثانیه)

تبلیغات ویدئویی در شبکه های اجتماعی

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
جستجو

مطالب بیشتر

ایده پردازی و خلاقیت . کسب و کار باهوشانه

ایده پردازی و روش های خلق ایده در کسب و کار

ایده پردازی نیاز داره ، برای تفکر خلاق خودتون محدودیت ایجاد کنید. یعنی علاوه بر این که به افزایش مهارت حل مسئله فکر می کنید ، محدودیت های بودجه و زمان را هم در نظر بگیرید. دنبال ایجاد تغییر باشید.

پاسخ به سوالات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
دوست دارم نظرت رو بدونم! لطفا نظر بده!x