جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
کارگاه افزایش درآمد
ثبت نام

فهرست مطالب

دورهمی باهوشانه
برای ثبت نام کلیک کنید

کمپین تبلیغاتی باهوشانه طراحی و به خوبی اجرا کنیم

چگونه کمپین تبلیغاتی

 کمپین تبلیغاتی خوب، چگونه طراحی و به خوبی اجرا میشه؟چگونه کمپین تبلیغاتی خلاقانه و متفاوت ایجاد کنیم؟چگونه کمپین تبلیغاتی ما باعث رشد کسب و کار ما میشه؟حضور موفق در بازار نیاز به یک کمپین انتخابی با استراتژی مناسب داره.متاسفانه ما در ایران تا یه کار یا خدمتی داریم ، به صورت کاملا بی برنامه به تبلیغات ورود می کنیم.فقط هم به بودجه نگاه می کنیم. در صورتی که بودجه یکی از فاکتورهای ورود به تبلیغات است.

چگونه کمپین تبلیغاتی خوب طراحی و به خوبی اجرا کنیم
در کمپین تبلیغاتی ، باید همه جانبه فکر کرد، استراتژی چید و حرکت کرد.

چگونه کمپین تبلیغاتی ایجاد کنیم؟مهم ترین قسمت برای جذب مشتری دونستن چگونگی ایجاد کمپین تبلیغاتی است!قدیم ترها برای شروع کار تبلیغات با افراد مطلع مشورت می کردید. الان هم می دونیم ، هر کار نیاز به تخصص داره.با این حال خودمون هم سعی میکنیم، که اطلاعاتتمون رو بالا ببریم. 

 کمپین تبلیغاتی

هر کمپین تبلیغاتی ، دارای یک استراتژی طراحی شده خاص و منحصر به فرد است.در رسانه ها و ابزارهای مختلف تبلیغاتی نمایش داده میشه.هدف مشخصی را دنبال می کند.هدف های هر کمپین تبلیغاتی میتونه شامل:

بالابردن آگاهی از برند

بالابردن فروش و ارتباط با یک بازار خاص

افزایش سهم بازار و…

 همه این هدف ها را از طریق تبلیغات عملی می شن. برای اینکه یک کمپین تبلیغاتی موفقیت آمیز باشه باید درست طراحی و سازماندهی بشه.برای این کار بهترین گزینه کمک گرفتن از یک متخصص تبلیغات در این زمینه هست.اینطوری، هزینه های تبلیغات ما کاهش پیدا میکنن و معیارهای مابرای فعالیت های تبلیغاتی بهترمی شن.

نکاتی برای ایجاد کمپین

قبل از شروع ایجاد یک کمپین ، به نکات زیر توجه کنید.

اهداف کمپین

هدف از تبلیغات بالا بردن میزان فروش هست، اما در واقع اهداف دیگری هم وجود دارن.

مثل:

دست پیدا کردن به مشتری های جدید،تبلیغ محصول فعلی و معرفی محصول های جدید.هدف کمپین تبلیغاتی ما می تونه آگاهی از برند باشه. یا اینکه موضوع خاصی را با احساسات و هیجانات خاص مرتبط کنه.

بازار هدف

 استراتژی لازم برای کمپین تبلیغاتی،در قدم اول ، آشنایی و کسب اطلاعات از بازار هدف و مخاطب هدف خودمونه!قراره چه نیازی از نیازهای بازار هدفمون رو مرتفع کنیم.اطلاعاتی مثل جنسیت، سن، وضعیت تاهل ،طبقه اجتماعی ،سطح تحصیلات ،عادت‌ها و سرگرمی ها و علایق میتونن در شناسایی مخاطب های هدف ما خیلی مفید باشن. به این ها می گیم پرسونا! 

تقسیم بندی مخاطب ها

بعد از شناسایی مخاطب و نیازها ، تقسیم بندی لازمه! محاطبان بر اساس نیازها و خواسته ها دسته بندی میشن.در این مرحله خودمون رو بگذاریم جای اونها! در این حالت چه چیزی برامون جالبه؟آیا محصول یا خدمات ما برای آنها مفیده ؟آیا توان مالی خرید محصول یا خدمات را با قیمت تعیین شده ما دارند؟

ابزارهای تبلیغاتی در کمپین تبلیغاتی

برای اینکه پیام کمپین رو به گوش مخاطب ها برسونیم باید از ابزارهای مفید و کاربردی استفاده کنیم.باید ابزارهای مختلف تبلیغات و انواع آنها را بررسی کنیم ، مثل:
تبلیغات در رسانه های اجتماعی شامل اینستاگرام ،توییتر، فیس بوک،
طراحی، بازاریابی محتوایی، ایمیل مارکتینگ، ارتباطات ،معیارهای سنجش، KPIو SEMوSEO

تعیین بودجه مناسب

برای اینکه کمپین تبلیغاتی عملی بشه باید هزینه مالی اجرای او را در نظر بگیریم. این بودجه،  بستگی به وسعت جغرافیایی بازار هدف ما و نحوه توزیع مشتری ها داره.سادگی ، احترام به بیننده و یاتضاد شدید باعث موفقیت پیام کمپین میشه،در طراحی کمپین تبلیغاتی یادمون باشه، خلاقیت یعنی پیام را ساده و روشن بیان کنیم!!!

ایجاد شبه و عدم شفافیت ، اعتماد رو کم می کنه.خوبه که چاشنی طنز در فضای تضاد پیام کمپین گنجانده بشه. چون باعث کشش بیشتر مخاطب می شه.این کار باعث میشه، پیام تبلیغاتی ما رو تا آخر دنبال کنن. می‌تونیم از چهره های معروف و سلبریتی ها برای ایجاد جاذبه بیشتر تبلیغ استفاده کنیم.( امانه هر سلبریتی)

نکته ی مهم در ایجاد یک کمپین تبلیغاتی:

داستان سرایی هدفمند مهمه!مثلا اگر کمپین تبلیغاتی ما درباره یک شکلات خاص باشه. می تونه کمپین ، همراه با یک تبلیغات ویدیویی ارائه بشه.شخصیت اصلی داستان می تونه یک کار احمقانه وبی معنی انجام بده.بعد با خوردن شکلات به حالت تعادل برگرده.شاید دیدن این ویدیو جالب به نظر نرسه! ولی شعار اصلی پنهان شده در اون موثره! حال خوب با خوردن شکلات ایجاد میشه.

پیام نهفته :

نگاه پیام های اصلی یک کمپین تبلیغاتی می تونه نهفته درون اون باشه. گاهی هم ما به سادگی میتونیم پیام خودمون رو به بیننده انتقال بدیم.تکنیکی که در تبلیغات چاپی میتونیم استفاده کنیم نقصان حرف اول پیام تبلیغ هست.مثلاً در تبلیغ شکلات اسنیکرز از چهره  آبراهام لینکلن، که در جامعه ی آمریکا به صداقت و درست گویی معروف هست استفاده شده.از او پرسیدن شکلات میخوری؟ گفته نه!در تصویر نشون دادن، دروغ گفته!  در طراحی چهره، بینی اش رو بزرگ کشیدن که نشان دهنده دروغ گو بودن او باشه.

ایجاد کمپین تبلیغاتی

سیستم sostac در طراحی کمپین تبلیغاتی خیلی به ما کمک می کنه و نتایج بهتری رو به وجود میاره.برای استفاده از اون باید اصول زیر را در نظر بگیریم:
وضعیت خودمون رو آنالیز کنیم و بدونیم کجا هستیم؟مشتری های هدف و ویژگی های آنها را شناسایی کنیم؟بدونیم رقبای ما چه کمپین هایی رو راه انداختن؟هدف ما به کجا رسیدن هست؟استراتژی ما برای پیدا کردن مسیر چیه ؟و در نهایت اقدام و عملی کردن.

انواع کمپین های تبلیغاتی

تبلیغات تجاری:

مصرف کننده را به طور مستقیم مورد هدف قرار نمیده بلکه نهادهایی که روی مصرف کننده تاثیر می ذارن مورد هدف هستند ،مثل : توزیع‌کنندگان ،عمده فروشان ،خرده فروشان.

تبلیغات برای مصرف کننده:

هدف اطلاع رسانی به مشتری ها درباره ی خصوصیات محصول و متقاعد کردن آنها برای خرید محصول هست.

تبلیغات عمومی:

تبلیغ یک محصول خاص توسط اتحادیه تجاری که هدف اصلی گفتن مزیت های این محصول هست.

تبلیغات برند:

تمرکز اصلی روی برند مطرح شده هست که توسط مخاطب ها دیده بشه و روی اون ها اثرگذار باشه.

تبلیغات شرکتی :

یک شرکت خاص رو تبلیغ می‌کنه تا سرمایه‌گذارهای اقتصادی جدید پیدا کنه و وضعیت شرکت بهتر بشه.

تبلیغات مشارکتی:

در این کمپین هزینه تبلیغات در سطح محلی بین خرده فروش ها یا عمده فروش ها و تولید کننده ها تقسیم میشه.

کمپین بهینه سازی موتور جستجو:

هدف استفاده از دانش موتورهای جستجو در جذب مخاطب سایت هست و جذب ترافیک بیشتر از موتور های جستجو با هدف فروش و کسب درآمد.باعث افزایش بازدید سایت در صفحات موتورهای جستجو میشه.به تنظیم و بازنویسی محتوای وب سایت ها برای رسیدن به رتبه بالاتر در موتورهای جستجو کمک می کنه.

کمپین بازاریابی کلیکی و دیجیتالی:

از تکنولوژی های دیجیتال برای تبلیغات ،تعامل با مشتری ها و افزایش درآمد شرکت استفاده می کنه.برای بمباران تبلیغاتی استفاده میشه .از روش های دیگه سریع تر و کارآمد تر ترافیک وب سایت رو افزایش میده.برای این کمپین به گوگل هزینه پرداخت میکنیم و مشخص میشه بعد از چه مدتی و در پایان هزینه تبلیغات تموم میشه.

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله

پاسخ به سوالات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
دوست دارم نظرت رو بدونم! لطفا نظر بده!x