جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
کارگاه افزایش درآمد
ثبت نام

فهرست مطالب

دورهمی باهوشانه
برای ثبت نام کلیک کنید

اینستاگرام مارکتینگ ، یا بازاریابی اینستاگرامی در الگوریتم۲۰۲۱

بازاریابی اینستاگرامی بازاریابی در شبکه های اجتماعی و مجازی

بازاریابی اینستاگرامی ، بازاریابی در شبکه های اجتماعی یا اینستاگرام مارکتینگ، مفید و پر بازده و البته بسیار کم هزینه است.اینستاگرام فضای مناسب برای کسب و کار و برندسازی است.اینستاگرام یکی از بهترین شبکه های اجتماعی هست.اگر بتونیم حلقه ای از مخاطب ها رو داشته باشیم با استراتژی درست میتونیم اونها رو افزایش بدیم.برای نمایش فرهنگ کسب و کارمون ،برای تولید محتوای ویروسی، افزایش آگاهی از برندو افزایش فروش بهترین شبکه اجتماعی در حال حاضر هست.

اینستاگرام مارکتینگ
اینستاگرام مارکتینگ یا بازاریابی اینستاگرامی


بازاریابی اینستاگرامی و فیسبوکی! وقتی عنوان مقاله رو میخونید اصلا لازمه که بگم،  اینستاگرام چه تاثیری روی زندگی ما گذاشته؟قطعا نه . چون با احتمال زیاد حتما عضو اینستاگرام هستید و در روز حداقل یکبار تبلیغات اینستاگرام رو میبینید.اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی پرطرفدار بین مردم هست خصوصا در ایران.ویژگی های ان مثل ویدئوهای یک دقیقه ای، استوری(داستانواره) ،عکس باعث شده تا افراد زیادی در اون تولید محتوا انجام بدن و طرفداران خودشون رو داشته باشن .

اینستاگرام مارکتینگ:

اگر بخوایم در اینستاگرام بازاریابی کنیم اول باید هدف های اصلی و فرعی خودمون رو تعیین کنیم.هدف بعضی از بازاریابی ها دراینستاگرام اینه که فرهنگ کاری و پشت صحنه کارشون رو به افراد نشون بدن.برای برند خودشون آگاهی سازی کنن،بعضی میخوان جایگاه برند خودشون  رو تثبیت کنن.مثل سامسونگ که برای فروش به بازاریابی اینستاگرامی احتیاجی نداره !ولی با استفاده از اون کارهای بشردوستانه ای که انجام داده رو نشون میده.تا در یاد افراد باقی بمونه. هدف بعضی هم فروش محصولات و افزایش فروش هست.

قدم اول در شروع بازاریابی اینستاگرامی :

باید یه پروفایل خوب و صحیح بسازیم.مثل صفحه ی اول سایت کسب و کار!پروفایل  نشون دهنده همه ویژگی های جامع اون کار هست.یادت باشه پروفایل کاری با پروفایل شخصی متفاوت هست.پرو فایل باید طوری باشه،  که وقتی وارد پیج(صفحه) میشن بدونن کسب و کار ما در چه زمینه ای هست.راه های ارتباطی چی هست.

در این صفحه ممکن چه چیزی نصیب مخاطب کنه.اید یه آیدی مناسب برای صفحه انتخاب کنیم.  که هم راحت باشه.تا افراد ما رو تگ کنن یا به راحتی ما رو پیدا کنن . هم نشون دهنده کسب و کار ما باشه.صفحه باید عمومی باشه تا همه افراد بتونن به اون دسترسی داشته باشن.عکس پروفایل بهتره لوگوی کسب و کار باشه و کیفیت مناسبی داشته باشه.نام صفحه ،که دقیقا در زیر عکس پروفایل قرار میگیره ، میتونه فارسی باشه . افراد میتونن با جستجوی اون ما رو پیدا کنن.بیوی پروفایل در زیر نام قرار میگیره که فقط ۱۵۰ کاراکتر میتونیم بنویسیم .

یه اصل مهم در بازاریابی اینستاگرامی:

باید سعی کنیم در این تعداد، سوال های ذهنی مخاطب رو درباره ی کسب و کارپاسخ بدیم.قسمت بعدی جای قرار دادن لینک وبسایت هست.به جای اون میتونیم هر لینک دیگه ای مثل آدرس تلگرام یا آدرس لندینگ پیج کمپین رو قرار بدیم.بهینه سازی پست ها خیلی مهم هست.بهتره که برای عکس های پست ها ازعکس های با کیفیت و  لوکیشن استفاده کنیم.

چون طبق آمار اینستاگرام عکس هایی که لوکیشن برای اونها نوشته شده بیشتر بازدید میشن و مخاطب رو بیشتر درگیر میکنن.در محتواهایی که قرار میدیم بهتره از هشتگ های مناسب استفاده کنیم ،اینستاگرام محدودیت ۳۰هشتگ رو قرار داده ولی معمولا ۱۰تا۱۱ هشتگ کافیه.بهتره از هشتگ های مناسب و مرتبط با محتوا استفاده کنیم نه هشتگ های بی ارتباط  به محتوا و پرمخاطب.

تولید محتوا برای اینستاگرام مارکتینگ:

حالا نکته مهم تولید محتوای مناسب هست که باید استراتژی و برنامه تولید محتوا داشته باشیم تا به صورت پایدار به پیش بریم.اول باید بدونیم که برای محتوا ارزش آفرینی کنیم.وقتی به این اصل پایبند باشیم . برای مخاطب ارزش قائل بشیم.در راستای تولید محتوای صحیح پیش بریم.  بعد میتونیم از مخاطب انتظار خرید محصول رو داشته باشیم.در تولید محتوا باید ویژگی مقیاس پذیری رو رعایت کنیم تا پایدار باشیم.

مثلا یک شرکت تولید کننده مبل ، هر بار که پروژه ای دریافت میکنه از وضعیت قبل و بعد از اون عکس به اشتراک میذاره  ،این تولید محتوا بر اساس درخواست پروژه صورت میگیره و پایدار و جذاب ،ولی اگر برای هر پروژه از عکس های مراحل مختلف ساخت ،استفاده کنیم.بعد از مدتی تکراری میشه ، چون فرآیند تولید برای هر پروژه یکسان هست.
باید تولید مجتوا رو پیوسته ادامه بدیم و به پیش بریم.

مانند یک مجله و به طور منظم :

اگر مدتی تولید محتوا کنیم و مدتی خبری از ما نباشه ، مخاطب دچار سردرگمی میشه.تولید محتوا نباید بیش از اندازه سخت باشه ، چون بیشتر تولید محتواها به منایع زیاد و هزینه بالا احتیاج داره ،پس اگر چندبار بتونیم تولید محتوای خوبی ارائه بدیم و مدتی متوقف بشیم.بهتره که اصلا این کار انجام ندیم و با منابع موجود به تولید محتوا بپردازیم . در تولید محتوا بهتر هست که سبک خودمون رو داشته باشیم و از دیگران تقلید نکنیم.

انواع محتوا در بازاریابی اینستاگرامی :

برای یک صفحه ی اینستاگرامی باید از انواع مختلف محتوا در زمانهای مختلف استفاده کنیم. در این بخش انواع شاخص محتوا را بررسی می کنیم.اینستاگرام مارکتینگ اصولی نیاز به دقت ، تلاش و آگاهی داره.

محتوای محصول محور:

از محصولات خود عکس و فیلم تهیه میکنیم و به اشتراک میذاریم و برند خودمون رو معرفی میکنیم. این کار یک قدم اساسی در اینستاگرام مارکتینگ است.

محتوای مشتری محور:

عکسی از مشتریان خودمون که از محصول استفاده کردن و راضی بودن رو قرار میدیم یا با اونها گفتگو میکنیم و به صورت فیلم یا عکس پست میکنیم.

محتوای کارمند محور:

عکسی از کارمندان مجموعه خود را به اشتراک میذاریم و از تخصص و مهارت اونها و اینکه در مجموعه چه فعالیتی رو انجام میدن میپردازیم.

محتوای کاری:

از پشت صحنه فعالیت خودمون عکس وفیلم تهیه میکنیم و به اشتراک میذاریم.

محتواهای آموزشی:

با توجه به نوع کار ، پست های آموزشی قرار میدیم. مثلا آرایشگر هستیم ، میتونیم نکاتی درباره خودآرایی و انتخاب درست لوازم آرایشی آموزش بدیم.

محتوای اطلاع رسانی :

در این محتوا قصد  داریم با صداقت و اطلاعات درست دست افرادی که در حوزه کسب و کار ما هستن و از مخاطب ها سواستفاده میکنن ، رو کنیم و به مخاطب اشتباهات اونها رو نشون بدیم.

استوری یا به قول فرهنگستان ادب ” داستان واره “

در راستای اینستاگرام مارکتینگ میتونیم از استوری(داستانواره) استفاده کنیم.به وسیله اون عکس یا فیلم های ۱۰ثانیه رو به اشتراک بذاریم که تا ۲۴ساعت باقی بمونن.در واقع مطالبی که به وضعیت فعلی ما مربوط میشن رو به اشتراک میذاریم و مایل نیستیم که به صورت پست در پیج قرار بگیرن.در استوری این امکان هست که لینک یا دکمه فراخوان برای مخاطب ها درقراربدیم.

جذب فالوور یا دنبال کننده در بازاریابی اینستاگرامی یا اینستاگرام مارکتینگ:

پروفایل ما باید بهینه طراحی شده باشد.در ثبات محتوا یک شیوه انتخاب کنیم و با ثبات و پایدار پیش بریم.از دیگر پیج ها که فعال هستن و مخاطبین بالا دارن برای تبلیغ پیج خودمون درخواست کنیم، یا نمونه کار بفرستیم یا هزینه پرداخت کنیم.در دیگر شبکه های کاربری مثل وبسایت، تلگرام، فیسبوک کسب و کار خودمون رو مطرح کنیم.مسابقات اینستاگرامی مستمر برگزار کنیم، با هدف افزایش فالوور یا آگاهی سازی و یا درگیر کردن مخاطب ها در تولید محتوا .

استفاده از ربات در اینستاگرام مارکتینگ:

از ربات اینستا استفاده کنیم که در پیج های واقعی کامنت بذاره، لایک کنه تا افراد بیشتری جذب بشن.( البته با احتیاط کامل و حفظ قوانین اینستاگرام تا بلاک نشیم!!!)سلیقه مخاطب رو در تولید محتوا رعایت کنیم.درباره افزایش فالوور موارد بسیاری هست که باید با دقت هرکدوم رو بررسی  و سپس عملی کنیم.

اشتباهات متداول در اینستاگرام مارکتینگ :

  • در تولید محتوا استراتژی هدفمند نداشتن.
  • نداشتن لینک در بیو
  • خصوصی کردن حساب اینستاگرام
  • گذاشتن عکس های تکراری
  • جواب ندادن به نظرات و سوال های کاربران
  • به کاربردن اشتباه هشتگ ها

فیس بوک و اینستاگرام:

اما درباره فیسبوک باید بدونیم که در تب و تاب کمتری نسبت به اینستاگرام هست،تمام مواردی که درباره بازاریابی اینستاگرام گفتیم درباره فیسبوک صدق میکنه،با این تفاوت که در حال حاضر در ایران با فیلترشکن میشه به اون دستیابی داشت.فیس بوک  نسبت به دسترسی به اینستا در رده ی بعدی قرار میگیره.افراد ترجیح  میدن برای آگاهی دادن درباره کسب و کار خودشون از پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی که راحت ترین دسترسی رو داره، استفاده کنن.برای کسانی که می خوان به طور حرفه ای در این فضا کار کنن ، بحث های حرفه ای و تخصصی لازمه که درکارگاه ویژه ی اینستاگرام مارکتینگ و پولسازی با اینستاگرامآموزش می دیم .

اینستاگرام مارکتینگ می تونه به شدت پولساز و پر بازده باشه . پس از اون غفلت نکنین.سوالاتتون رو در بخش کلوپ موفقیت بپرسید. لینک ورود به کلوپ موفقیت

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله

پاسخ به سوالات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
دوست دارم نظرت رو بدونم! لطفا نظر بده!x