چه شغلی برای من بهتر است؟ انتخاب شغل بر اساس واقعیت

کسب و کار

 چه شغلی برای من بهتر است ، یکی از مهم ترین تصمیماتی است که در طی زندگی خودتان می گیرید. با این تصمیم تا آخر عمر درگیر هستید.شغل درست ومناسب برای شما موفقیت و شادی به همراه خواهد داشت.اما چه شغلی ؟

چه شغلی
چه شغلی

چه شغلی برای من بهتر است؟ اگر تصمیم اشتباهی بگیرید،با استفاده از اطلاعاتی که بیش از حد ساده و پیش پا افتاده اند، یا بر اساس تحقیقات به دست نیامده اند،ارتباطات،امید ها و موفقیت تان همگی آسیب خواهند دید؛آسیبی که اثرش برای مدتی طولانی باقی خواهد ماند.

در این بحث ، درباره ی شغل و این که چه مواردی در یک انتخاب شغل، موثرند و چه تست هایی می توانند به شما در این تصمیم، که چه شغلی مناسبه ، کمک کنند صحبت می کنیم.

چه شغلی برای من بهتر است ؟ تست شغلی

در حال حاضر تست های شغل زیادی وجود دارد.می توان گفت که بدترین آن ها، بر اساس تیپ های شخصیتی هستند.مثلا یک ESFJ از پرستاری لذت خواهد برد.تحقیقات نشان داده است که این چنین دید سطحی و ساده ای روش خوبی برای انتخاب شغل نیست. انتخاب شغل صرفا بر اساس نتایج یک آزمون و یا تست روانشناسی ، یعنی بازی با سرنوشت و احساسات!

بهترین تست های شغلی:

  • بر اساس تحقیق کردن با افراد شاغل تنظیم می شوند.
  • شخصیت شما را با شغل تان تطبیق می دهند.
  • موضوع محورند.
  • خصوصیت های شخصیتی شما  را در نظر می گیرند.
  • به نیاز های شغل توجه می کنند.
  • از نظر داده کاملا معتبرند.

فاکتور های انتخاب شغل :

مواردی که هنگام انتخاب شغل باید در نظر بگیری عبارتند از:

مهارت ها:

مهارت های شما بر اساس توانایی های ذاتی شما شکل می گیرند و با تمرین و مطالعه پرورش می یابند.

استاندارد ها:

باید بدانید چه جور زندگی را میخواهید، چه اعتقاداتی دارید و دوست دارید طبیعت ،صنعت یا کمپانی که در آن مشغولید چگونه باشد.

محدودیت ها:

انتخاب شغل شما می تواند تحت تاثیر محدودیت های مالی یا جغرافیایی، مسئولیت های خانوادگی، مشکلات جسمانی یا تحصیلات شما قرار بگیرد.

اهداف:

باید در نظر بگیرید که چه زمانی میخواهید تشکیل خانواده بدهید یا یک جا ساکن شوید،یک شغل ثابت می خواهید یا دوست دارید شغل تان را تغییر دهید.این که آیا به این که کسب و کار خودتان را راه بیندازید علاقه مندید یا نه.همچنین بای استراتژی پس از بازنشستگی خود را هم بدانید.

موقعیت ها:

تصمیم گرفتن راجع به این که چه کاری میخواهید انجام دهید، به کارتان نمیاید. مگر این که موقعیت پیگیری آن را داشته باشید.می توانید موقعیت ها را از راه های متفاوتی به دست بیاورید.مثلا آگهی های کاری یا دوره های کارآموزی را پیگیری کنید.به شرکت ها سر بزنید و راجع به جایگاه های کاری خالی بپرسید.

از افرادی که میشناسید بخواهید تا شما را به استخدام کننده های احتمالی معرفی کنند.و در آخر، می توانید کسب و کار خودتان را راه بیندازید.چه شغلی برای من بهتر است

شخصیت:

شخصیت چیز بسیار مهمی است.شخصیت شامل چیزهایی که راجع به خودتان می دانید،مشوق های غیرارادی و ترجیحات شخصیت تان می شود.در نظر گرفتن بیشتر این موارد بسیار ساده است.شما به راحتی می توانید مهارت ها، خصیصه های شخصیتی و اهدافتان را با مراجعه به مشاور بفهمید.سخت ترین بخش یافتن ارتباط میان شغل و شخصیت شما است.

اینجا جایی است که  تست های شغلی به کار می آیند.پس از تحقیق کردن با بیش از 17000 نفر،این دو فاکتور مهم ترین اصول لذت شغلی هستند:

  1. درجه ی تفاوت میان طبیعت شخصیتی شما و طبیعت کار شما. هرچه قد بیشتر نیاز به انعطاف پذیری شما باشد، لذت کار برای شما کمتر می شود.
  2. نفس شغل. بعضی شغل ها به طور طبیعی لذت بخش تر هستند.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله

محمد گنجیمشاهده نوشته ها

Avatar for محمد گنجی

محمد گنجی مدرس ، مولف و کارشناس ارشد کسب و کار تالیف 32 جلد کتاب تدریس و مشاوره از 1370

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments