مشاوره ، چگونه از مشاوره کسب درآمد داشته باشیم

مدیریت ، استراتژی ، انتخاب رشته ، ادامه تحصیل ، بازار کار

مشاوره ، چگونه از مشاوره کسب درآمد داشته باشیم. مشاوره می تونه در همه ی زمینه ها به کسب و کار و موفقیت شما کمک کنه. به شرط اینکه مشاور کارآمدی داشته باشی. پس شغل مشاوره هم می تونه خیلی خوب و درآمد زا باشه. انواع مختلفی از مشاوره وجود داره. باید بتونی از هوش و مهارت هایی که داری برای کمک به مردم استفاده کنی و در قبال اون برای خودت یه موقعیت پایدار و مناسب ایجاد کنی.
مشاوره
مشاوره ، مهارت ها و هوش شماست که برای شما به یک حرفه تبدیل می شه،  به شرط اینکه بتونین با اون کسب درآمد کنین.در اینجا جند نمونه از کارهای مشاوره ای معرفی می کنم که می تونید به عنوان شغل خودتون در نظر بگیرید . البته اگه در این موارد تبحر ، علاقه و استعداد دارید.

مشاوره ، برگزاری ورک شاپ ، سمینار و دوره های آموزشی:

با برگزاری دوره ها و سمینارها می تونید دانش و مهارت های خودتون رو به اشتراک بگذارید. بابت این دوره یا سمینار پول دریافت می کنید و در عوض اطلاعات خودتون را در اختیار شرکت کننده ها قرار می دهید. در سمینار ها بحث عمومی و کلی درباره ی موضوعی خاص که مورد علاقه ی حضار است انجام می شود . این موضوع باید کاربردی و مفید باشه. در یک سمینار می شه ادامه بحث با یک پرسش و پاسخ و سپس بحث پیزامون موضوع باشه. در این بحث به مطلب عمق می بخشیم و با شیوایی کلام می تونید تاثیر گذار باشی.در این راه اگه کارتون را خوب انجام بدبد مشتریانی دائمی خواهید داشت که به کارتون رونق می دهند.

 نت ورک و شبکه سازی:

در حرفه ی مشاوره ، شاید اگه فقط بخواهید بگویید چه کاری خوبه و چه کاری خوب نیست ، اونقدر که باید و شاید تاثیر گذار نبودید. باید کمک کنید به شبکه سازی . یعنی یه قدم جلو تر بروید و مشتریان خودتون را با مشتریان بالقوه آشنا کنید . با این کار هم اقدام عملی انجام دادید و هم با به سود رسیدن مشتریان شما هم منتفع خواهید شد.

 کسب کمیسیون:

شما می تونید با معرفی مشتریان و ادامه شبکه سازی ، بابت این ارزش افزوده ای که ایجاد می کنید حق کمیسیون دریافت کنید.

 ارتباط با موسسات و شرکت های دیگر:

اگه شما در زمینه ی مشاوره ی مالی شرکتی کار می کنید و کارهای خودتون را به درستی انجام می دهید، می تونید به کارمندان اون شرکت ها و افراد مرتبط هم مشاوره بدهید.ارتباط شما با موسسات و شرکت های بزرگتر ، دامنه ی وسیع تری از مشتریان را برای شما به همراه می آورد.

ایجاد تجربه ی عملی:

اگه حرفه ی شما مشاوره است می تونید برای مشتریان تون تجربه ی یک یا دو روز کار عملی را فراهم کنید تا هم آموزش شما اثر بخش تر باشه و هم برای مشتریان شما حس بهتر و تجربه ایجاد بشه. این عمل می تونه درآمد بیشتری را برای شما ایجاد کنه.

به اشتراک گذاشتن سود:

می تونید در پروزه های مختلف سود و درآمدتون را با هنرجوها به اشتراک بگذارید. این عمل دامنه ی فعالیت شما را بیشتر و درآمد بیشتری را به سمت شما سرازیر می کند. در این کار هنرجویان شما ، همکاران شما شده ، در قسمتی از سود شما شریک می شوند اما موفقیت بیشتری را برای شما به ارمغان می آورند.

ارتباط موثر و پشتیبانی مداوم مشاوره:

وقتی شما در زمینه ای کار می کنید و مشاوره می دهید، پشتیبانی کار خیلی مهمه. چون اگه مشتری شما در فواصل مشخص به شما مراجعه کنه و روند کار کنترل و راهکارهای جدید دریافت کنه ، هم شما مشتری دائمی خواهید داشت و در نهایت نتیجه ی کار دلچسب تر می شه. این ارتباط می تونه توسط ایمیل ، تلفن ، SMSو… انجام بشه و وفاداری مشتری را بیشتر کنه.

محصولات :

اگه تعداد محدودی از محصولات مورد علاقه ی مشتریان شما وجود داره که شما قادر به تهیه ی آنها هستید ، چه بهتر که این محصولات را از قبل آماده و به مشتریان خود بفروشید. شما امین و مورد اعتماد مشتری خود هستید و به عنوان مشاوره می توانید توصیه ی خرید داشته باشید. به این ترتیب هم کسب درآمد بیشتری خواهید داشت . هم مشتریان بیشتری به خاطر راحتی و امنیت بیشتر به شما مراجعه می کنند.

نماینده ی یک برند خاص باشید:

اگر محصول یا خدمتی وجود داره که مشتریان شما به اون نیاز داند و شما هم اون محصول را تایید می کنید ، چرا نماینده و سفیر این برند نباشید؟

دوره های آموزشی:

با برگزاری دوره ها و کلاس های آموزشی به کمک مشتریان خود بروید . البته با یک نام تجاری خاص که برای خودتان دارید.

برای راه اندازی کسب و کار خودتون ما به شما کمک می کنیم . باما در تماس باشید.

۰ ۰ رای ها
رأی دهی به مقاله

محمد گنجیمشاهده نوشته ها

Avatar for محمد گنجی

محمد گنجی مدرس ، مولف و کارشناس ارشد کسب و کار تالیف ۳۲ جلد کتاب تدریس و مشاوره از ۱۳۷۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
تجهیزیار
میهمان
تیر ۱۱, ۱۳۹۸ ۱۱:۵۴ قبل از ظهر

جالب بود ! سپاس از اطلاعات تان !