جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بورس سرمایه گذاری مطمئن ، کم دردسر و بسیار پربازده و سود

فهرست مطالب

بورس سرمایه گذاری مطمئن ، کم دردسر و بسیار پربازده و سود

بورس سرمایه گذاری مطمئن و مولد هست.  چون وقتی در بورس سرمایه گذاری می کنی یعنی درصد در تولید و ارزش افزوده ی شرکت سهیم شدی.با سرمایه گذاری در بورس هم سود می بری .( به شرط اینکه آگاهان وارد شده باشی) هم به اقتصاد کمک می کنی.اگه درست و اصولی در بورس سرمایه گذاری کنی . به فعالیت بپردازی ، یه درآمد خوب در انتظارت هست. پس بورس می تونه کسب و کار خوبی برای همه ی کسانی باشه که بر پایه ی آگاهی حرکت می کنن.

بورس سرمایه گذاری مطمئن ، کم دردسر و بسیار پربازده و سود

وقتی در بورس سرمایه گذاری می کنی،  انگار درآمد غیر مستقیم برای خودت درست می کنی. شنیدی می گن:

افراد موفق تو خواب هم کسب درآمدشون متوقف نمیشه؟ با سرمایه گذاری در بورس وقتی هم که خوابی رشد پول و سرمایه داری.

بورس سرمایه گذاری مطمئن و پایدار

زمانی سپرده گذاری در بانک بهترین روش سرمایه گذاری محسوب می شد.اما به خاطر وجود تورم های بالا،  با توجه به اظهارات مراجع نرخ تورم سالیانه حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد هست. که روز به روز از ارزش سرمایه مردم کم می کنه.  به همین دلیل افراد زیادی برای سرمایه گذاری در بازارهای مختلف تحقیق و جستجو می کنن.  تا بتونن ارزش پول خودشون رو حفظ کنن.

این بازارها بازار مسکن ، طلا، خودرو، بورس و غیره هستند که هر کدام مزایا و معایب خودشون رو دارند.قیمت طلا وابستگی بالایی به دلار و ارز داره.  پس همگرایی زیادی بین نوسانات قیمتی آنها وجود دارده و قیمت با هم بالا و پایین میشه.از طرفی در چند سال گذشته بازار طلا  رشد خوبی نداشته اما شرایط در بازار بورس به چه صورت بوده؟

اگه دربورس سرمایه گذاری کنیم، مزایای زیادی داره . این بازار نقد شوندگی بالایی داره.  یعنی به ما اجازه میده تا هر وقت که به پول خودمون احتیاج داشتیم اون رو خیلی سریع به وجه نقد تبدیل کنیم.از مزیت های مهم دیگه اینه که ، در بورس جنس و کالای تقلبی مثل دلار و طلا وجود نداره. ولی همه این مزیت ها در کنار داشتن آگاهی و دانش کامل و آموزش در بازار بورس به وجود میاد.

اولین قدم سرمایه گذاری در بورس

هموانطور که گفتم ، اگه در بورس سرمایه گذاری می کنیم ، باید خودمون رو به کارگزاران بورس معرفی کنیم . کد سهامداری دریافت کنیم.دریافت این کد به صورت حضوری و یا غیر حضوری یعنی اینترنتی انجام پذیره.بعد از اون برای انتخاب سهام و خرید و فروش آن تصمیم گیری می کنیم.

مهمترین اصل در سرمایه گذاری در بورس به وجود آوردن سودآوری مناسب هست.حالا با داشتن آموزش لازم باید به دنبال شرکت‌هایی باشیم که در بورس حاضر هستند و با روش ها و شیوه های تحلیل درست در بورس با آنها معامله سهام انجام بدیم .

روش های سرمایه گذاری در بورس

در گذشته که اینترنت نبود و گوشی های هوشمند وارد کشور نشده بودند معاملات سهام فقط حضوری انجام می شد.در این معاملات برای خرید و فروش باید به کارگزار خودمون مراجعه می کردیم.پس از تکمیل فرم های ارسال سفارش ،کارگزار سفارش ما را وارد سامانه معاملاتی می کرد.

این کار دقیقا شبیه این هست که برای انتقال مبلغی پول به بانک بریم و پس از پر کردن فرم های مربوطه اون خدمت به ما ارائه بشه.اما حالا با وجود اینترنت معاملات اینترنتی و آنلاین رواج داره . اما معاملات حضوری از بین نرفتند.عمر معاملات اینترنتی و آنلاین به ۱۰ سال میرسه.  در این معاملات نیاز نیست افراد حضوراً در کارگزاری باشن.  بلکه کارگزاری برای هر یک از مشتری ها یوزرنیم و پسورد خاصی تعریف می‌کند.  بعد سرمایه‌گذار می تونه وارد سامانه معاملاتی اون کارگزار بشه و در هر جای ایران مستقیما خرید و فروش سهام را انجام بده.

چطوردر بورس سرمایه گذاری معامله کنیم :

وقتی کد بورس را از کارگزار دریافت می کنیم می توانیم اکانت معاملات آنلاین و اینترنتی را هم از او دریافت کنیم. معاملات آنلاین و اینترنتی از نظر معنایی به هم شباهت زیادی دارند اما در عمل متفاوت هستند.در معامله های اینترنتی ما درخواست خرید و فروش سهام رو وارد میکنیم .  این درخواست به کارگزاری ارسال میشه اگر کارگزاری با درخواست ما موافقت کنه،  اون سفارش رو برای انجام به هسته معاملات ارسال می کند.

اما در معاملات آنلاین کارگزاری در انجام سفارش هیچ نقش و مسئولیتی ندارد . سفارش ها بدون دخالت اون به هسته معاملات ارسال میشن . معاملات آنلاین در اپلیکیشن های موبایل هم ارائه می شن.

نوع دیگری از معاملات به نام معاملات تلفنی هم وجود داره ! این معامله مخصوص مشتری های پر معامله و معروف کارگزاران هست.

سرمایه گذار با یک تماس تلفنی با شرکت کارگزاری سفارش خودش رو اعلام میکنه و کارگزاری اون سفارش رو وارد سامانه معاملات میکنه .

پس به چهار روش معاملات حضوری، معاملات آنلاین ،معاملات اینترنتی و معاملات تلفنی می تونیم در بورس سرمایه گذاری کنیم.

مزایای سرمایه گذاری در بورس

سرمایه گذاری در بورس به نسبت سایر سرمایه گذاری ها جذاب تره! وقتی در بورس سرمایه گذاری می کنی می تونی منتظر رشد و ترقی زیادی باشی. فقط آگاهانه و باهوشانه وارد بورس شو.

حداقل سرمایه در بورس

کمترین سرمایه مورد نیاز در بورس ۱۰۰ هزار تومان هست نیازی نیست مثل بازار مسکن سرمایه چند صد میلیون تومانی داشته باشیم بورس کشش سرمایه گذاری از ۱۰۰ هزار تومان تا چند صد میلیارد تومان رو داره.

قانونی بودن بورس

تمام خرید و فروش های ما در بورس قانونی هستند در نتیجه ما مطمئن هستیم که جنس تقلبی یا غیر اصل و قاچاق به ما فروخته نمیشه و یا اینکه سرمایه ما به سرقت نمیره. وقتی ما سهامی رو در بورس خرید و فروش میکنیم قانون از ما حمایت می کنه.

نقدشوندگی بورس

در هر لحظه که اراده کنیم میتونیم دارایی و سهام خودمون را به فروش برسانیم . تبدیل به پول نقد کنیم  . بعد از فروش دو روز بعد پول در حساب بانکی ما قرار میگیرد نه از قیمت واقعی سهام کم میشه . نه با تخفیف می‌فروشیم.

 سرمایه گذاری در بورس ، کوتاه مدت یا بلند مدت

بورس یک بازار انعطاف‌پذیر برای سرمایه گذار با هر بازه زمانی محسوب میشه.سهم های مختلفی در بورس وجود داره .  هم میشه چند ساعت روی آنها سرمایه گذاری کرد و نوسان کوتاه مدت از آنها گرفت . هم میشه روی سهامی سرمایه گذاری کرد که دید بلند مدت دارن . این سهام ها در بازه یک تا دوسال میتونن ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد سود را در اختیار سرمایه گذار بذارن.

مزایای دیگری هم در سرمایه گذاری در بورس وجود داره مثلاً در بورس باید به روز باشیم و از اخبار سیاسی ،اقتصادی ،داخلی ،خارجی، کلان ؛خرد، نفت و هر موضوعی که روی بورس اثر میزاره اطلاع داشته باشیم.

سود سرمایه گذاری در بورس

بازدهی مناسب برای سود سرمایه گذاری بورس به عوامل زیادی از جمله خود ما بستگی داره.مثلاً ممکنه یک سرمایه گذار اصلاً اهل ریسک کردن نباشه . پس در بورس دنبال سرمایه گذار های کم ریسک یا بدون ریسک میره.  برای این فرد سالیانه ۲۵ تا ۳۵ درصد بازده مطلوب وجود دارد.

اما شخص دیگه ای اندکی سطح ریسک پذیری خودش رو بالا میبره .  می تونه تا ۶۰ درصد انتظار بازدهی داشته باشد. در نهایت شخصی که ریسک پذیری بالایی داره!  می تونه منتظر بازدهی ۱۰۰ درصدی سالیانه باشد.

اصول سرمایه گذاری در بورس

برای این که در بلندمدت به موفقیت برسیم ، موفقیت ما مستمر و دائم باشه،  باید اصول و قواعد خاص بازار بورس رو یاد بگیریم.  یکی از مهم‌ترین اصول آموزش و به دست آوردن اطلاعات درباره بورس قبل از سرمایه گذاری در بورس هست.بورس یک بازار قانونمند هست . که برای ورود به اون و انجام معامله باید در دوره های آموزشی شرکت کنیم.

در غیر این صورت ممکن چند بار به صورت شانسی سود دریافت کنیم.  ولی همیشه پایدار نیست .  بعد از اون ممکن متحمل ضرر بزرگی بشیم . بخشی از سرمایه ما از بین بره . برای اینکه در بورس حرفه ای بشیم باید زمان صرف کنیم . پشتکار داشته باشیم و صبور باشیم.

و باید بدونیم که نیاز نیست در ابتدای کار کل سرمایه خودمون رو وارد بورس کنیم . بلکه باید از سرمایه اضافه خودمون برای این کار استفاده کنیم.نباید کل سرمایه خودمان روی سهام یک شرکت سرمایه گذاری کنیم.تک سهم بشیم باید سرمایه روبین سهام ۳ تا ۵ شرکت از صنایع مختلف پخش کنیم .تا ریسک مدیریت کاهش پیدا کنه. بورس بازار تحلیل هست .

بزرگترین اشتباه اینکه ازالگوی افراد دیگه وشبکه‌های اجتماعی پیروی کنیم.باید تلاش کنیم بورس رو خودمون یاد بگیریم .  خودمون تحلیل بورس کنیم .در این صورت سود قابل قبول و راضی کننده ای به ما میرسه.در بورس هم شایعات تاثیرگذار هستند.  باید حواسمون رو جمع کنیم و به دنبال واقعیت باشیم.

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
جستجو

مطالب بیشتر

ایده پردازی و خلاقیت . کسب و کار باهوشانه

ایده پردازی و روش های خلق ایده در کسب و کار

ایده پردازی نیاز داره ، برای تفکر خلاق خودتون محدودیت ایجاد کنید. یعنی علاوه بر این که به افزایش مهارت حل مسئله فکر می کنید ، محدودیت های بودجه و زمان را هم در نظر بگیرید. دنبال ایجاد تغییر باشید.

پاسخ به سوالات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
دوست دارم نظرت رو بدونم! لطفا نظر بده!x