جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ایده های جذاب برای رونق گرفتن کسب و کار چگونه شکل می گیرد؟

فهرست مطالب

ایدهای جذاب برای رونق گرفتن کسب و کار چگونه شکل می گیرد؟

ایده های جذاب برای رونق گرفتن کسب و کار چگونه شکل می گیرد؟ ایده های جذاب می تونه به محصولات و خدمات جدید منجر بشه. خدمات و محصولات جدید منحصر به فرد ، وجه تمایز شما با سایرین میشه. وج تمایز یا مزیت رقابتی شماست که آینده ی کسب و کارتون رو تضمین کنه. پس به ایده پردازی و خلاقیت بیشتر از قبل بها بدید. رو ی خلاقیت سازمان و اعضای شرکت وقت و انرژی بزارید . مطمئن باشید که موفق می شوید.

ایده های جذاب برای رونق گرفتن کسب و کار چگونه شکل می گیرد؟
ایده های جذاب

ایده های جذاب مثل یه کاتالیزور عمل می کنه و روند رشد شما را تندتر می کنه.یکی از با ارزش ترین و پر اهمیت ترین منابع برای کسب و کار ما ایده های کسب و کار هست. ما برای رونق کسب و کار خود به ایده ها و روش های نو و خلاقانه احتیاج داریم .

ایده های جذاب برای کسب و کار

اگر ایده های جذاب و مناسب و کاربردی پیدا کنیم مسلماً به ما کمک می کنن تا در بازار رقابتی با سایر کسب و کارها فعال باشیم و به پیش بریم.مطمئناً ایده های خوب کسب و کار اگر خلاقانه و درست باشن بین کسب و کارهای موفق و ناموفق و معمولی وجه تمایز ایجاد می کنن.

اگر به عنوان یک کسب و کار ایده پردازی کنیم و ایده های درست و کاربردی پیاده سازی کنیم مسلماً به موفقیت کسب و کار خودمون کمک بزرگی کردیم. اما اگر اگر ایده ای نداشته باشیم در همین سطح باقی میمونیم بعد از مدتی فعالیت ما منسوخ میشه و روند کسب و کار تکراری و در نهایت از بازار رقابتی خارج میشیم.
اگر در ابتدای راه اندازی یک کسب و کار هستیم یا میخوایم کسب و کار خودمون رو گسترش بدیم همیشه باید از روش های ایده پردازی استفاده کنید تا بتونیم هر لحظه به پیش بریم و وضعیت کسب و کار خودمون رو بهتر کنیم.

روش های ایده پردازی در کسب و کار و خلق ایده های جذاب

برای هر کاری نیاز به کسب اطلاعات داری. باید روند کار را بشناسی. باید بدونی از کجا شروع می کنی و می خوای کجا برسی. پس شروع کنیم.

شناخت بازار برای تولید ایده های جذاب

با تحقیق و جستجو درباره خواسته ها ،نیازها و هدف های بازار هدف در دنیای رقابتی کسب و کار خودمون، اطلاعات زیادی به دست می آید.

زمان و مکان ایده پردازی

زمانی که شروع به ایده پردازی میکنیم باید جایی باشیم که خلاقیت ما در بالاترین سطح خودش قرار داشته باشه. چون خلاقیت عامل مهمی در زمان ایده پردازی هست.
ذهن خودمون رو باز کنیم. زمانی که ایده پردازی صورت میگیره باید با آرامش کامل و ذهنی روشن و باز و به دور از هر تعصب یا وابستگی باشیم.

ایدهای جذاب نیاز دارن با صدای بلند فکر کنیم

بهترین کار این است که ایده های خودمون رو برای دیگران بگیم و تراوش ذهنی داشته باشیم با این کار ایده های بیشتری به ذهن ما میرسن. و هیچ ایده ای در گوشه ذهن ما تلمبار نمیشه.

یادداشت برداری یادت نره

بهتر هست که دفترچه همراه خودمون داشته باشیم تا هر زمان که ایده ای به ذهن ما رسید اونو فراموش نکنیم و یادداشت کنیم. شاید ایده خنده دار امروز بهترین ایده فردا تبدیل بشه.
به افراد خلاق و با اعتماد نزدیک بشیم. در زمان ایده پردازی بهترین کار داشتن یک گروه خلاق در کنار یکدیگر هست .

شرکت در نمایشگاه ها برای ایجاد ایده های جذاب

شرکت در نمایشگاه های گروهی که مرتبط به زمینه فعالیت ما باشد ایده های زیادی رو در اختیار ما قرار می ده.

زیاد سفر کنید

سفر کردن افق دید ما و نگرش ما به اطراف رو تغییر میده و سطح خلاقیت ما را افزایش می ده. باعث میشه ایده های تجاری زیادی به ذهن ما خطور کنه.
مدل کسب و کار رو بازبینی کنیم. با انجام این کار ضعف ها و کمبودهای کار خودمون رو میفهمیم و برای بدست آوردن ایده های جدید بیشتر تلاش می کنیم.

ایده های بد رو دور نریزیم

با به دست آوردن متضاد ایده‌های بد، به ایده های خوب و کاربردی می رسیم.

متفاوت باشیم

تلاش کنیم نسبت به سایر کسب و کارها وجه تمایز زیادی داشته باشیم.

خواسته های خودمون رو تعیین کنیم

برای اینکه هر ایده و فعالیتی رو عملی کنیم باید بدونیم چه خواسته ای داریم.

جستجو در سایر صنایع

همیشه ایده های خلاقانه زیادی در کسب و کارهای غیر مرتبط وجود دارند که با به دست آوردن ایده ها می تونیم در کسب و کار خودمون تغییر ایجاد کنیم.

یک گروه خوب

داشتن یک تیم خوب قدرت ایده پردازی ما را افزایش میدهد.

نظرخواهی از سایر افراد

از همه افراد باید نظرخواهی کنیم و درخواست کمک داشته باشیم و هیچ وقت خودمون را باهوش ترین فرد تلقی نکنیم بلکه باید بدونیم باهوشانه ترین ایده از یک تیم همراه و همدل بدست میاد.

مشتری باشیم

برای مدتی خودمون رو جای مشتری قرار بدیم تا نیازها و خواسته های آن رو بررسی کنیم. با این کار ایده های زیادی به دست میاریم که در نتیجه جلب رضایت مشتری حاصل میشه.

کتاب بخونیم

زیاد مطالعه کنیم تا اطلاعات و ایده های کاربردی از سطرهای کتاب به ذهن ما خطور کنه.

جستجو در اینترنت

این روش یکی از سریع ترین راه های دسترسی به ایده های متفاوت تلقی
میشه.

پیش بینی اشتباه

تا جای ممکن اشتباهات رو پیش بینی کنیم تا غافلگیر نشیم و راه حلی برای رفع آنها داشته باشیم.جمله های انگیزشی و الهام بخش بخوانید.با این کار به خودمون انگیزه میدیم و میتونیم بیشتر به جلو حرکت کنیم.

گذشته رو فراموش کنیم

فکر کردن به گذشته خلاقیت ما را کم میکنه. به آینده فکر کنید و راهی که پیش روی ماست.

جستجوی آگهی ها و تبلیغات

با دقت و تمرکز روی تبلیغات رقیب های دیگه میتونیم اشکالات کار خودمون رو بدست بیاریم و هم ایده های کاربردی برای بهبود شرایط.

دانسته های محدود کننده روفراموش کنیم

آزادانه و بدون توجه به قید و بندها و آموخته های گذشته فقط و فقط به ایده پردازی توجه کنیم. در اصل هدف ایده پردازی خارج شدن از چارچوب قوانین و محدودیت ها هست تا خلاقیت ساخته بشه.

توجه به ایده های کوچک

وجود یک تیم خوب در کنار شما ما به این دلیل هست که تمام ایده های ریز و درشت مورد بررسی قرار بگیرن. اگر هر یک از افراد تنها یک تصویر ذهنی در گروه مطرح کنه میتونه سرچشمه شروع ایده پردازی باشه.

از افراد منفی و تفکرات من منفی دوری کنید

در زمان مناسب تلاش کنیم . از اثرات منفی فاصله داشته باشیم تا روی کسب و کار ما و تفکرات ما تاثیر نگذارن. از لحاظ ذهنی باید در سطح بالایی از توانایی باشیم تاراه غلبه بر تفکرات منفی درون ذهن خودمون به دست بیاریم.

توجه کنید که کسب و کارها و افراد با هم متفاوت هستن و به ازای هر فرد یک طرز فکر و هزاران هزار ایده خلاقانه و کاربردی شکل میگیره.
شاید شما به عنوان صاحب یک کسب و کار از هیچ یک از روش های بالا استفاده نکنید تا ایده پردازی کنید، ممکن شما با دیدن یک فیلم یا سریال یا گوش دادن به یک موسیقی یا پیاده روی در یک پارک به ایده های خودتون برسید. این یعنی هر فرد و گروهی روشهای ایده پردازی مخصوص به خودشون رو دارن. مهمترین نکته این هست که بدونیم ما به عنوان صاحب یک کسب و کار در چه شرایط چه زمان و چه مکانی و با چه تیمی می توانیم کار کنیم و ایده‌پردازی کنیم.

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
جستجو

مطالب بیشتر

ایده پردازی و خلاقیت . کسب و کار باهوشانه

ایده پردازی و روش های خلق ایده در کسب و کار

ایده پردازی نیاز داره ، برای تفکر خلاق خودتون محدودیت ایجاد کنید. یعنی علاوه بر این که به افزایش مهارت حل مسئله فکر می کنید ، محدودیت های بودجه و زمان را هم در نظر بگیرید. دنبال ایجاد تغییر باشید.

پاسخ به سوالات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
دوست دارم نظرت رو بدونم! لطفا نظر بده!x