برنامه ریزی ، اجرا و کنترل تبلیغات سودمند

محمد گنجی نوشته محمد گنجی سه شنبه - ۱۳ آذر ۱۳۹۷

برنامه ریزی ، اجرا و کنترل تبلیغات سودمند  بسیار مهمه. تبلیغات  یه بازی پیچیده برای معرفی کسب وکار ، بازاریابی ، جذب مشتری ، تثبیت جایگاه ، افزایش فروش و…. است. تبلیغات سودمند بخش مهمی از استراتژی موفقیت کسب و کار شماست.
برنامه ریزی ، اجرا و کنترل تبلیغات سودمند
مهم نیست چه قدر محصول یا خدمات شما خوب است. تا وقتی آن را تبلیغ نکنید، کسی از وجودش خبردار نمی شود. هدف هر کمپین تبلیغاتی باید رسیدن به بیشترین تعداد مخاطب و جذب کردن مشتریان جدید با کم ترین هزینه ی ممکن باشد. تبلیغات اگر درست انجام شود، می تواند یک سرمایه گذاری فوق العاده برای کسب و کار شما باشد و اگر نه، می تواند به سرعت پول شما را به هدر بدهد.

برنامه ریزی ، اجرا و کنترل تبلیغات سودمند ، در یک کمپین تبلیغاتی

تبلیغات می تواند بازی پیچیده ای باشد. تبلیغات نیاز به ایده پردازی و خلاقیت دارد.  ما به شما ده راه برای برنامه ریزی، اجرا، و تحت نظر داشتن تبلیغات سودمند ارائه می کنیم.

برای تبلیغات سودمند ، سراغ گروه هدفتان بروید.

یک کمپین تبلیغاتی باید گروه مناسب را مورد هدف قرار دهد. یکی از اشتباهات رایج در امر تبلیغات ساخت تبلیغاتی است که گروه هدف مشخص ندارد و عموم مردم را مورد هدف قرار می دهند. این گونه تبلیغات نمی توانند مخاطب شما را جلب کنند. از خودتان بپرسید که می خواهید چگونه مخاطبی را جلب کنید و مطمئن شوید که تبلیغات شما با آن ها در سطحی شخصی صحبت می کنند. در این صورت تبلیغات شما می تواند تبلیغات سودمند باشد.

نقاط قوت رقابتی تان را بزرگ نمایی کنید.

یکی از نکات کلیدی تبلیغات تمرکز بر روی نقاط قوت کمپانی است. همان فاکتور هایی که به شما در بازار رقابتی برتری می بخشد. بسیاری از کمپین های تبلیغاتی باهوشانه هستند، اما در نشان دادن خاصیت های منحصر به فرد محصول یا خدمات خود شکست می خورند. اگر این چیز ها را بزرگ نمایی نکنید، تبلیغ شما هیچ ارزشی برای مخاطبانتان ندارد.

برای تبلیغات سودمند ، تصویری ارائه دهید.

شما می توانید طاق های زرد رنگ مک دونالد را در حالی که با سرعت در اتوبان در حال رانندگی هستید تشخیص دهید. درواقع تمام کمپانی های موفق را می توان از لوگو یا بسته بندی محصولاتشان تشخیص داد.تصویر وقتی به بحث تبلیغات بیزینس شما می رسد بسیار مهم است. خیلی از کمپین های تبلیغاتی ، در جهت ساخت یک تصویر ثابت حرکت نمی کنند و موقعیت تحت تاثیر قرار دادن مخاطبانشان را از دست می دهند.

برای پول در آوردن باید پول خرج کرد.

راه هایی برای صرفه جویی در پول هست. اما تبلیغات جای آن نیست. صرفه جویی در تبلیغات،  فروش شما را کاهش می دهد . این همه چیز را تحت تاثیر قرار می دهد.تبلیغات سودمند و خوب پول بیشتری لازم دارد .به خاطر این که  نتیجه بخش است.

در جای درست تبلیغ کنید.

مجله، ایستگاه رادیویی یا برنامه ی تلویزیونی مورد علاقه شما شاید مورد علاقه ی عموم مخاطبانتان نباشد. درباره ی بازار هدفتان تحقیق کنید،  تا بفهمید که هستند چه چیز هایی میخوانند، می بینند، گوش می دهند. سپس در رسانه ی درست تبلیغ کنید تا نتیجه ی بهتری بگیرید.

به بودجه تان اجازه ندهید که تبلیغاتتان را مدیریت کنند.

اگه بودجه ی شما برای تبلیغات ۵۰۰۰ دلار در ماه است، از نظر حساب و کتاب به نظر منطقی می آید. اما اگر مثل بسیاری از شرکت ها، شما هم فصل های خوب و بد دارید، پس پول زیادی برای زمانی خرج می کنید که، مخاطب ندارید!پس پول کمی برایزمان جذب مشتری دارید. خیلی از کارآفرینان بودجه ی خود را با توجه به نیازشان تنظیم نمی کنند.

تنوع داشته باشید.

در میان شرکت ها بسیار معمول است که محل تبلیغشان را بر اساس ارزانی و امکان برگشت پول انتخاب کنند. درست مثل سرمایه گذاری، شما نمی خواهید تمام تخم مرغ ها را داخل یک سبد بگذارید. پولتان را در میان چندین رسانه ی مناسب بودجه و مخاطبانتان پخش کنید.

سعی نکنید همه چیز همه کس باشید.

هیچ خدمات یا کالایی برای همه مناسب نیست. خیلی از صاحبان شرکت ها سعی می کنند سراغ محصولی بروند که برای تمام بازار ها مناسب است. از نظر منطقی، این ممکن نیست. این می تواند برای بیزینس های کوچک که نمی توانند زیاد خودشان را کش بیاورند مرگ بار باشد. پس بازارتان را پیدا کنید و تمام تلاشتان را بکنید که همه چیز آن ها باشید.

تبلیغاتتان را پیش پیش امتحان کنید.

اگر زمان و سرمایه کافی را دارید، تبلیغاتتان را روی افراد مختلف امتحان کنید. آیا آن ها پیام پشت تبلیغ را درک می کنند و با آن ارتباط بر قرار می کنند؟ اگر نه از آن ها کمک بگیرید که چطور می توانید تبلیغات بهتری داشته باشید. البته راه های ارزان تری برای تست کردن تبلیغات هست.

تبلیغاتتان را کنترل کنید.

خیلی راحت است؛ از مشتری هایتان بپرسید چطور با محصولات شما و شما آشنا شدند؟ با تمام سادگی اش بسیاری از کارآفرینان زحمت آن را به خود نمی دهند. این کار به شما این اجازه را می دهد تا تبلیغات خود را نسبت به میزان بازخورد تنظیم کنید.
دراین مقاله با اصول اولیه یتبلیغات سودمند آشنا شدید . باید تسلط بیشتری پیدا کنیم و پروژه های عملی را پیش ببریم.