انقدر خوب باشید که نشه از شما گذشت ، راز موفقیت

نوشته محمد گنجی پنجشنبه - ۲۸ تیر ۱۳۹۷

انقدر خوب باشید که نشه از شما گذشت. یه راهنمایی آشنا از اپراه وینفری که نباید فراموش کنید.
انقدر خوب باشید که نشه از شما گذشت /><br />
چند روز پیش اپراه، توی مراسم افتتاحیه ی آموزشکده ی خبرنگاری و ارتباطات USC ANNENBERG،دانش خودش رو با پذیرفته شدگان سال 2018 به اشتراک گذاشت.اون سخنرانیش رو با دادن خبر بد به سخنران ها، نویسنده ها، روزنامه نگار ها وخبرنگار های آینده شروع کرد .<br />
اوگفت:</p>
<blockquote><p>;اتفاقات زیادی داره تو دنیا میفته و همش خبرای خوب نیست. خبر خوب اینه که خیلی از پدر مادراتون، امشب شما رو به یه شام مفصل تو یه رستوران شیک میبرن.

انقدر خوب باشید که نشه از شما گذشت ، راه حلی وجود داره!

البته، خبر خوب واقعی که اپراه برای تماشاچی ها داشت،این بود که«راه حلی وجود داره»و اون راه حلِ«تک تک ما آدم هاست»چه انتظار دیگه ای داشتی ،از زنی که ۲۵ سال داره با تماشاچیها صحبت میکنه،محبوب ترین تاک شوی روزانه ی تاریخ رو داشته.تو ۴۵۶۱ اپیزود برنامه اش یک روز رو هم غیبت نکرده.اما اساس حرفهای اپراه،حرفایی که باعث شد من هم به فکر زندگی حرفه ای خودم بیفتم،راجع به دوباره تازه شدن حرف های قدیمی بود.
او  گفت:

راستش، اینجا اومدن برام سخت بود. سخته که بیام این بالا و راهکاری ارائه بدم که تا به حال دیگران ارائه ندادن.من هیچ حرف جدیدی ندارم. اما اگه نظر من رو بپرسین، یادگرفتن دوباره و دوباره ی حرف های  قدیمی مهم تر از راهنمایی های جدیده.

او بعد از این شروع کرد به نام بردن لیستی که همه ی ما بارها و بارها شنیدیم:یه صبحونه ی خوب بخورین.قبض هاتونو به موقع پرداحت کنید.بازیافت کنید.بگید متشکرم و واقع بهش اعتقاد داشته باشید.سر شام موبایلتونو کنار بذارید.تو چیزای با ارزش سرمایه گذاری کنید.حرفه ی شما همیشه قرار نیست راضیتون کنه.همیشه روزایی هست که حوصله نداشته باشید.گاهی پیش میاد که نخواید برید سرکار؛به هرحال برید.

 اونقدر در کارتون موفق، حرفه ای، ماهر و فوق العاده بشید که هیچ کس نتونه نادیدتون بگیره.» انقدر خوب باشید که نشه از شما گذشت!

نکته اش تو همین جمله ی آخره: اونقدر خوب باشین که نشه نادیدتون گرفت.انقدر خوب باشید که نشه از شما گذشت.این حرف جدیدی نیست،ولی خوب بهش فکر کنید.حرفه ای بودن در کسب و کار خیلی مهمه.نه فقط برای این که باعث موندنتون توی اون حرفه میشه،بلکه به خاطر این که فراموش نشدنیتون می کنه.قابل اعتماد بودن، انگیزه داشتن و تلاش برای بیشتر یاد گرفتن و بیشتر انجام دادن چیزیه که در نهایت شما رو موفق میکنه.اگه این درسیه که باعث شده اپراه وینفری به کسی که الان هست تبدیل بشه،احتمالا می خواین که اونو آویزه گوشتون کنید.البته موضوع بی نقص بودن نیست.بلکه اینه که اونقدر علاقه، انگیزه و پایبندی داشته باشین که موفق بشین.در بلند مدت، این چیزیه که باعث میشه شما به شغلی که دوست دارید برسین،ترفیع بگیرین،مقاله اتونو کامل کنید.یا اونقدر که دوست دارید شناخته شده بشین.
اوپراه وینفری، توسط تایم و سی ان ان به عنوان قوی ترین زن جهان شناخته شد.مجله ی تایم اونو یکی از ۱۰۰ انسان تاثیر گذار قرن بیستم و یکی از تاثیر گذارترین آدم ها بین سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۱ معرفی میکنه.
انقدر خوب باشید که نشه از شما گذشت

بازدیدها: ۴۶۷