جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
کارگاه افزایش درآمد
ثبت نام

فهرست مطالب

دورهمی باهوشانه
برای ثبت نام کلیک کنید

گوگل ادز چیست و چرا برای ۱۰۰% کسب و کارها مفید است؟

گوگل ادوردز یا تبلیغات در گوگل

گوگل ادز، گوگل ادوردز یا تبلیغات در گوگل یه ابزار کاربردی ، مفید و پر بازده است. روزانه میلیون ها نفر دراینترنت به تبلیغات در گوگل بر خورد می کنند.اگه کار تبلیغات گوگل ، به درستی و با استراتژی مناسب انجام بشه می تونه مشتری های زیادی رو به سمت کسب و کار ما سرازیر کنه.

شاید کمتر تبلیغی بتونه این حجم مراجعه کننده را به وب سایت یا کسب و کار ما بیاره. پس بهتره با ایده های مناسب از این موقعیت استفاده کنیم.تبلیغات در گوگل یکی از ابزارهای مهم در دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت است.هر چه مراجعه کننده به وب سایت مابیشتر بشه اعتبار کسب و کار ما بیشتر میشه و هویت برند ما مستحکم تر میشه.

گوگل ادز یا تبلیغات در گوگل
گوگل ادز یا تبلیغات در گوگل

گوگل ادز یا گوگل ادوردز

سیستم تبلیغاتی شرکت گوگل هست که در اون تبلیغ کننده ها از طریق سایت ها و ابزارهای مختلفی که گوگل در اختیار آنها قرار داده تبلیغات خودشان را به کاربر ها و مشتری ها نشون میدن.معروف ترین شکل تبلیغات ادوردز تبلیغات در موتور جستجوی گوگل هست.در این روش تبلیغ دهنده عبارت‌ها یا کلمات کلیدی مورد نظرش رو در گوگل ادوردز وارد می کند تا تبلیغات خودش را برای کسانی که این عبارت را جستجو می کنند نشون بده .

تبلیغ کننده همچنین برای هر کلیک هزینه ای را وارد می کند.برای جستجوی یک کلمه کلیدی ،گوگل از بین پیشنهادهای مختلف تبلیغ دهنده ها بر اساس ضوابطی خاص تعدادی از تبلیغ ها را انتخاب و به کاربر ها نشون میده.

گوگل ادز، مناسب چه کسب وکاری هست ؟

در صورتی که تبلیغات گوگل ادز صحیح راه اندازی و مدیریت بشوند ،برای بیشتر کسب و کار ها مفید و کاربردی هستند.انتخاب عبارت های کلیدی درست، تنظیم هزینه درست برای عبارت ها ،تنظیمات صحیح برای هدف قرار دادن کاربران هدف،نوشتن تبلیغات جذاب و هدفمند، انتقال درست کاربر ها به صفحات سایت.سیاست درست در سایت برای جذب کاربر ها مواردی هستند که می توانند تاثیر مستقیمی روی این تبلیغات داشته باشند .
اگر اطلاعات کافی نداشته باشیم تبلیغات گوگل ادوردز مناسب ما نیست.ولی با استفاده از اطلاعات و آگاهی‌های زیاد و راهنمایی‌های یک مشاور تبلیغاتی ادورز می‌توانیم به خوبی پیش بریم.

هزینه تبلیغات  گوگل ادز چقدره؟

درست کردن اکانت گوگل ادوردز رایگان هست و برای نمایش تبلیغات در گوگل هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنیم و فقط به ازای کلیک روی تبلیغات هزینه پرداخت می کنیم.هزینه کلیک برای هر کلمه کلیدی در کسب و کار ها متفاوت هست ،در حقیقت رقیب های ما هستند که هزینه کلیک رو مشخص میکند.هر چقدر سود حاصل از جذب کاربری که این کلمه یا عبارت را جستجو می کنه بالاتر بره رقیب های ما پیشنهاد بالاتری میدن.ما هم برای اینکه در مزایده برنده بشیم باید پیشنهاد بالاتری نسبت به رقیب بدیم.

چطور باگوگل ادز تبلیغ کنیم؟

اول باید اطلاعات و آگاهی خودمونون رو درباره کار با سیستم گوگل ادوردز بالا ببریم.بعد یک حساب کاربری می سازیم و با استفاده از راهنمایی های متخصص و خدمات شارژ شروع به تبلیغات می کنیم.اگردوست نداریم کار با سیستم گوگل ادوردز رو یاد بگیریم یا برای مدیریت تبلیغات وقت کافی نداریم،با سفارش اکانت مدیریت شده گوگل میتونیم مدیریت تبلیغات گوگل خودمان را برون سپاری کنیم.تنها با دسترسی مستقیم به عملکرد تبلیغات نظارت داشته باشیم.

میانگین هزینه به ازای هر کلیک چقدر است؟

گوگل ادز بید. مجمد گنجی

هزینه پیشنهادی برای تمام کلیک ها میتونه یکسان باشه مثلا ۷۰ سنت.هزینه کلیک روی تبلیغات ما در هر بار نمایش با توجه به جایگاه نمایش و هزینه پیشنهادی دیگر رقیب ها متفاوت میشه.میانگین هزینه به ازای هر کلیک به صورت در اکانت ادوردز نمایش داده میشه که یکی از معیارهای مهم Avg CPC اکانت گوگل ادوردز هست.
وقتی که تبلیغات و کلمات کلیدی رو در اکانت گوگل خود نصب کردیم، برای شرکت در مزایده گوگل واجد شرایط میشیم.حداکثر هزینه به ازای هرکلیک که تبلیغ دهنده پیشنهاد می کنه و امتیاز کیفیت تبلیغات ،نقش مهمی در نتیجه مزایده دارن.وقتی کاربری در گوگل جستجویی انجام‌میده موتور جستجوی گوگل این درخواست را پردازش میکنه.مزایده را به اجرا میزاره تا موقعیت تبلیغات و مبلغ پرداختی هر تبلیغ کننده را مشخص کند.

تا چه حد گوگل ادز نیاز به تعیین استراتژی داره؟

با توجه به جستجو های زیادی که در گوگل اتفاق میفته میشه گفت که میلیاردها مزایده در هر ماه برگزار میشن.در نتیجه این مزایده هاست که کاربران می‌توانند تبلیغات مرتبط که به دنبالش هستند را پیدا کنن.تبلیغ کننده ها می توانند با کمترین هزینه با مشتری های احتمالی خودشون ارتباط برقرار کنن.گوگل از این طریق درآمد خیلی زیادی کسب می‌کند.

رتبه تبلیغات در گوگل ادز چیست؟

نمایش یا عدم نمایش تبلیغ ما و جایگاه نمایش به رتبه تبلیغات ما بستگی دارد.هر چقدر که رتبه تبلیغ ما بیشتر باشه احتمال به دست آوردن جایگاه بالاتر در نتایج جستجو هم بیشتر میشه.رتبه تبلیغات ضریبی از قیمت پیشنهادی برای هر کلیک و امتیازی هست که گوگل برای کیفیت تبلیغات ما در نظر می گیرد.
بعد از مشخص شدن رتبه بندی و جایگاه تبلیغ ما ،هزینه واقعی که به هر کلیک باید پرداخت کنیم.بر اساس هزینه پیشنهادی تبلیغاتی که بعد از تبلیغ ما قراره نمایش داده بشه ،مشخص میشه.

امتیاز کیفیت در گوگل ادز به چه معناست؟

امتیاز کیفیت در مزایده گوگل ادز خیلی اهمیت داره.آگهی‌هایی که امتیاز کیفی پایینی دارن حتی با پیشنهاد قیمت بالاتر برای هر کلیک احتمال نمایش کمتری دارند.افرادی که امتیاز کیفیت بالایی به دست بیارن با پیشنهاد هزینه کمتر برای کلیک رتبه بالاتری کسب می کنن.امتیاز کیفیت در واقع معیاری هست که توسط گوگل برای تعیین مرتبط بودن و مفید بودن تبلیغ برای کاربر استفاده میشه.موارد تاثیرگذار بر امتیاز کیفیت عبارتند از:
نرخ کلیک
مرتبط بودن کلمات کلیدی با تبلیغ
تجربه کاربر از صفحه فرود
امتیاز کیفیت یک عدد بین ۱ تا ۱۰ هست . هر چقدر این عدد بالاتر باشه بهتره و جایگاه تبلیغات و کاهش هزینه‌ها را به دنبال داره.رتبه تبلیغ در گوگل به جایگاه تبلیغ در صفحه نتایج گوگل گفته میشه.این رتبه بر اساس حداکثر هزینه پیشنهادی برای هر کلیک و امتیاز کیفیت تعیین میشه.

تبلیغات گوگل ادز کجا قرار میگیرن؟

گوگل ادز . محمد گنجی

شبکه نمایش گوگل یک شبکه بسیار بزرگ از سایت هایی هست که به گوگل اجازه میده تبلیغات افراد رو در اون قرار بده.این شبکه به ما کمک می‌کند که بیش از ۹۰ درصد از کل کاربران اینترنت دسترسی داشته باشیم.پس هزینه هر کلیک در شبکه نمایش معمولاً ارزانتر از شبکه جستجو هست.البته نرخ کلیک هم معمولاً کمتره.
کلمات یا عبارت های کلیدی که ما به عنوان تبلیغ کننده روی آنها سرمایه‌گذاری می کنیم .
امیدوار هستیم که تبلیغ ما بر اساس این کلمات در نتایج موتورهای جستجو نشان داده بشه.کلمات مهمی هستند که باید با آگاهی انتخاب بشن.مثلا ما فروشنده آنلاین کفش هستیم . عبارت هایی مثل« کفش نایک»یا « کفش اسپرت زنانه » کلمات کلیدی ما محسوب میشن.کلمات باید به هم مرتبط باشند و از لحاظ معنی منطقی باشند.

آیا امکان سنجش عملکرد در گوگل ادوردز وجود دارد؟

فرض کنیم که تبلیغ ما در گوگل ادوردز انجام شد، آیا ما می‌تونیم کار کرد تبلیغ خودمان را بسنجیم؟؟؟
بله بهترین و سریعترین روش برای سنجش کارایی تبلیغات بوسیله گوگل ادوردز این هست که عملکرد کمپین خودمون رو با تبلیغ کننده های مشابه در صنعت خود مقایسه کنیم.بعد از انجام مقایسه اطلاعاتی به دست می آوریم که میتونیم از طریق آنها متوجه بشیم تبلیغ انجام شده چه کارایی در بهبود و گسترش کسب و کار ما داشته.

گوگل ادز

مزیت عمده گوگل ادز:

مزایای استفاده از گوگل ادز

گوگل هر روز نزدیک به ده میلیارد درخواست داره. پس چه مکانی بهتر از گوگل برای معرفی کسب و کارمون می تونه وجود داشته باشه. با توجه به این که ما هرچی لازم داشته باشیم هم در گوگل سرچ می کنیم. پس با گوگل ادز می تونیم در نتایج بالای سرچ دیده بشیم و راحت تر بفروشیم. مزایای مهم گوگل ادز می تونه موارد زیر باشه.

  • حضور در رقابت با سایر کسب و کار: در بهترین حالت سئو هم قرار داشته باشی، یک سری آگهی گوگل ادز در نتایج سرچ از شما بالاتر قرار می گیرد.همین باعث میشه خیلی از شرکت ها گوگل ادز را در برنامه ی تبلیغات خود قرار دهند.
  • امکان انجام تبلیغات هدفمند: در گوگل ادز می تونی به دقت و بسیار موثر مخاب هدف خود را انتخاب و در معرض دید قرار بگیری. سن ، شغل ، موقعیت مکانی ، علاقمندیها و… قابل کنترل می باشد.
  • تفکیک نمایش در دستگاههای مختلف : بنا به نوع مخاطب و میزان استقبال می توان نمایش در دسکتاپ، موبایل، تبلت و… را کنترل نمود،پس کسب‌وکار شمادرصفحه ی نتایج موتور جستجو (SERP) به خوبی نشان داده می‌شود.
  • مدیریت هزینه : کنترل بودجه ی اختصاص یافته برای هر تبلیغ ، هر روز و هرماه و…به خوبی و با دقت بسیار زیاد انجام می شود.
  • تجزیه تحلیل و آنالیز کار: بر اساس نتایج بدست آمده می تونی بهترین استراتژی را اتخاذ و هدفگذاری مجدد انجام دهید.

نکته بسیار مهم :

تبلیغات در گوگل ( گوگل ادز) دقیقا مانند شرکت در یک مزایده است. در مزایده اطلاع از قیمت پایه، پیشنهادقیمت و استراتژی ها و تصمیم گیری ها بسیار مهم هستند.

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله

پاسخ به سوالات

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
علی
میهمان
علی
ژانویه 31, 2023 1:11 ق.ظ

مطالب خیلی خوبی به اشتراک گذاشتین. به نظرم گوگل ادز یه راه خیلی موثر برای تبلیغات هست. برای اینکه تبلیغات جذاب و گیرایی داشته باشیم نیاز هست بنر گیف طراحی بشه تا تبلیغات رو به خوبی نمایش بده و در نهایت کاربران رو به صفحه مورد نظر هدایت کنه. وبسایت https://aniltarh.ir به شما کمک میکنه تا بنر گیف حرفه ای برای تبلیغات خودتون طراحی کنید

1
0
دوست دارم نظرت رو بدونم! لطفا نظر بده!x