گوگل ادوردز یا تبلیغات در گوگل به وسیله ی google adwords

گوگل ادوردز یا تبلیغات در گوگل

گوگل ادوردز یا تبلیغات در گوگل یه ابزار کاربردی ، مفید و پر بازده است. روزانه میلیون ها نفر دراینترنت به تبلیغات در گوگل بر خورد می کنند.

اگه کار تبلیغات گوگل ، به درستی و با استراتژی مناسب انجام بشه می تونه مشتری های زیادی رو به سمت کسب و کار ما سرازیر کنه.

شاید کمتر تبلیغی بتونه این حجم مراجعه کننده را به وب سایت یا کسب و کار ما بیاره. پس بهتره با ایده های مناسب از این موقعیت استفاده کنیم.

تبلیغات در گوگل یکی از ابزارهای مهم در دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت است.

هر چه مراجعه کننده به وب سایت مابیشتر بشه اعتبار کسب و کار ما بیشتر میشه و هویت برند ما مستحکم تر میشه.

ولی برای کار اصولی در این سیستم نیاز به شرکت در دوره ی آموزشی گوگل ادوردز دارید.

گوگل ادوردز یا تبلیغات در گوگل
گوگل ادوردز یا تبلیغات در گوگل

گوگل ادوردز یا تبلیغات در گوگل

سیستم تبلیغاتی شرکت گوگل هست که در اون تبلیغ کننده ها از طریق سایت ها و ابزارهای مختلفی که گوگل در اختیار آنها قرار داده تبلیغات خودشان را به کاربر ها و مشتری ها نشون میدن.معروف ترین شکل تبلیغات ادوردز تبلیغات در موتور جستجوی گوگل هست.در این روش تبلیغ دهنده عبارت‌ها یا کلمات کلیدی مورد نظرش رو در گوگل ادوردز وارد می کند تا تبلیغات خودش را برای کسانی که این عبارت را جستجو می کنند نشون بده .

تبلیغ کننده همچنین برای هر کلیک هزینه ای را وارد می کند.برای جستجوی یک کلمه کلیدی ،گوگل از بین پیشنهادهای مختلف تبلیغ دهنده ها بر اساس ضوابطی خاص تعدادی از تبلیغ ها را انتخاب و به کاربر ها نشون میده.

گوگل ادوردز کاربردی هست ؟

در صورتی که تبلیغات گوگل ادوردز صحیح راه اندازی و مدیریت بشوند ،برای بیشتر کسب و کار ها مفید و کاربردی هستند.انتخاب عبارت های کلیدی درست، تنظیم هزینه درست برای عبارت ها ،تنظیمات صحیح برای هدف قرار دادن کاربران هدف،نوشتن تبلیغات جذاب و هدفمند، انتقال درست کاربر ها به صفحات سایت.سیاست درست در سایت برای جذب کاربر ها مواردی هستند که می توانند تاثیر مستقیمی روی این تبلیغات داشته باشند .

اگر اطلاعات کافی نداشته باشیم تبلیغات گوگل ادوردز مناسب ما نیست.ولی با استفاده از اطلاعات و آگاهی‌های زیاد و راهنمایی‌های یک مشاور تبلیغاتی ادورز می‌توانیم به خوبی پیش بریم.

هزینه تبلیغات  گوگل ادوردز

درست کردن اکانت گوگل ادوردز رایگان هست و برای نمایش تبلیغات در گوگل هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنیم و فقط به ازای کلیک روی تبلیغات هزینه پرداخت می کنیم.هزینه کلیک برای هر کلمه کلیدی در کسب و کار ها متفاوت هست ،در حقیقت رقیب های ما هستند که هزینه کلیک رو مشخص میکند.هر چقدر سود حاصل از جذب کاربری که این کلمه یا عبارت را جستجو می کنه بالاتر بره رقیب های ما پیشنهاد بالاتری میدن.ما هم برای اینکه در مزایده برنده بشیم باید پیشنهاد بالاتری نسبت به رقیب بدیم.

چطور در گوگل ادوردز تبلیغ کنیم؟

اول باید اطلاعات و آگاهی خودمونون رو درباره کار با سیستم گوگل ادوردز بالا ببریم.بعد یک حساب کاربری می سازیم و با استفاده از راهنمایی های متخصص و خدمات شارژ شروع به تبلیغات می کنیم.اگردوست نداریم کار با سیستم گوگل ادوردز رو یاد بگیریم یا برای مدیریت تبلیغات وقت کافی نداریم،با سفارش اکانت مدیریت شده گوگل میتونیم مدیریت تبلیغات گوگل خودمان را برون سپاری کنیم.تنها با دسترسی مستقیم به عملکرد تبلیغات نظارت داشته باشیم.

میانگین هزینه به ازای هر کلیک چقدر است؟

هزینه پیشنهادی برای تمام کلیک ها میتونه یکسان باشه مثلا ۷۰ سنت.هزینه کلیک روی تبلیغات ما در هر بار نمایش با توجه به جایگاه نمایش و هزینه پیشنهادی دیگر رقیب ها متفاوت میشه.میانگین هزینه به ازای هر کلیک به صورت در اکانت ادوردز نمایش داده میشه که یکی از معیارهای مهم Avg CPC اکانت گوگل ادوردز هست.


وقتی که تبلیغات و کلمات کلیدی رو در اکانت گوگل خود نصب کردیم، برای شرکت در مزایده گوگل واجد شرایط میشیم.حداکثر هزینه به ازای هرکلیک که تبلیغ دهنده پیشنهاد می کنه و امتیاز کیفیت تبلیغات ،نقش مهمی در نتیجه مزایده دارن.وقتی کاربری در گوگل جستجویی انجام‌میده موتور جستجوی گوگل این درخواست را پردازش میکنه.مزایده را به اجرا میزاره تا موقعیت تبلیغات و مبلغ پرداختی هر تبلیغ کننده را مشخص کند.

گوگل ادوردز نیاز به تعیین استراتژی داره:

با توجه به جستجو های زیادی که در گوگل اتفاق میفته میشه گفت که میلیاردها مزایده در هر ماه برگزار میشن.در نتیجه این مزایده هاست که کاربران می‌توانند تبلیغات مرتبط که به دنبالش هستند را پیدا کنن.تبلیغ کننده ها می توانند با کمترین هزینه با مشتری های احتمالی خودشون ارتباط برقرار کنن.گوگل از این طریق درآمد خیلی زیادی کسب می‌کند.

گوگل ادودز

نمایش یا عدم نمایش تبلیغ ما و جایگاه نمایش به رتبه تبلیغات ما بستگی دارد.هر چقدر که رتبه تبلیغ ما بیشتر باشه احتمال به دست آوردن جایگاه بالاتر در نتایج جستجو هم بیشتر میشه.رتبه تبلیغات ضریبی از قیمت پیشنهادی برای هر کلیک و امتیازی هست که گوگل برای کیفیت تبلیغات ما در نظر می گیرد.

بعد از مشخص شدن رتبه بندی و جایگاه تبلیغ ما ،هزینه واقعی که به هر کلیک باید پرداخت کنیم.بر اساس هزینه پیشنهادی تبلیغاتی که بعد از تبلیغ ما قراره نمایش داده بشه ،مشخص میشه.

امتیاز کیفیت در گوگل ادوردز:

امتیاز کیفیت در مزایده گوگل ادوردزخیلی اهمیت داره.آگهی‌هایی که امتیاز کیفی پایینی دارن حتی با پیشنهاد قیمت بالاتر برای هر کلیک احتمال نمایش کمتری دارند.افرادی که امتیاز کیفیت بالایی به دست بیارن با پیشنهاد هزینه کمتر برای کلیک رتبه بالاتری کسب می کنن.امتیاز کیفیت در واقع معیاری هست که توسط گوگل برای تعیین مرتبط بودن و مفید بودن تبلیغ برای کاربر استفاده میشه.

موارد تاثیرگذار بر امتیاز کیفیت عبارتند از:

نرخ کلیک

مرتبط بودن کلمات کلیدی با تبلیغ

تجربه کاربر از صفحه فرود.

امتیاز کیفیت یک عدد بین ۱ تا ۱۰ هست . هر چقدر این عدد بالاتر باشه بهتره و جایگاه تبلیغات و کاهش هزینه‌ها را به دنبال داره.رتبه تبلیغ در گوگل به جایگاه تبلیغ در صفحه نتایج گوگل گفته میشه.این رتبه بر اساس حداکثر هزینه پیشنهادی برای هر کلیک و امتیاز کیفیت تعیین میشه.

این تبلیغات کجا قرار میگیرن؟

شبکه نمایش گوگل یک شبکه بسیار بزرگ از سایت هایی هست که به گوگل اجازه میده تبلیغات افراد رو در اون قرار بده.این شبکه به ما کمک می‌کند که بیش از ۹۰ درصد از کل کاربران اینترنت دسترسی داشته باشیم.پس هزینه هر کلیک در شبکه نمایش معمولاً ارزانتر از شبکه جستجو هست.البته نرخ کلیک هم معمولاً کمتره.کلمات یا عبارت های کلیدی که ما به عنوان تبلیغ کننده روی آنها سرمایه‌گذاری می کنیم .

امیدوار هستیم که تبلیغ ما بر اساس این کلمات در نتایج موتورهای جستجو نشان داده بشه.کلمات مهمی هستند که باید با آگاهی انتخاب بشن.مثلا ما فروشنده آنلاین کفش هستیم . عبارت هایی مثل« کفش نایک»یا « کفش اسپرت زنانه » کلمات کلیدی ما محسوب میشن.کلمات باید به هم مرتبط باشند و از لحاظ معنی منطقی باشند.

سنجش عملکرد در گوگل ادوردز

فرض کنیم که تبلیغ ما در گوگل ادوردز انجام شد، آیا ما می‌تونیم کار کرد تبلیغ خودمان را بسنجیم؟؟؟

بله بهترین و سریعترین روش برای سنجش کارایی تبلیغات بوسیله گوگل ادوردز این هست که عملکرد کمپین خودمون رو با تبلیغ کننده های مشابه در صنعت خود مقایسه کنیم.بعد از انجام مقایسه اطلاعاتی به دست می آوریم که میتونیم از طریق آنها متوجه بشیم تبلیغ انجام شده چه کارایی در بهبود و گسترش کسب و کار ما داشته.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله

محمد گنجیمشاهده نوشته ها

Avatar for محمد گنجی

محمد گنجی مدرس ، مولف و کارشناس ارشد کسب و کار تالیف 32 جلد کتاب تدریس و مشاوره از 1370

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments