جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
کارگاه افزایش درآمد
ثبت نام

فهرست مطالب

دورهمی باهوشانه
برای ثبت نام کلیک کنید

هوش مشتری سیستم ارتباط با مشتری و آنالیز اطلاعات

هوش مشتری

هوش مشتری و مدیریت ارتباط با مشتری اطلاعات زیادی میطلبه چون ما به عنوان کسی که قصد راه اندازی یک کسب و کار رو داریم اگر تمامی اطلاعات لازم برای تشکیل کسب و کار و نگهداری اون ،تامین نیروی انسانی ،تولید با کیفیت محصول و ارائه درست خدمات انجام بدیم تنها ۵۰ درصد روند تجارت رو طی کردیم، در صورتی که ۵۰ درصد باقی مانده مربوط به مشتری هست.

هوش مشتری

هوش مشتری فرآیند به دست آوردن و آنالیز اطلاعات درباره مشتری ها هست که شامل جزئیات و فعالیت آنها میشه.در واقع هوش مشتری ترکیبی از مدیریت ارتباط با مشتری هست و وقتی این شیوه اجرا بشه باعث به وجود آمدن یک منبع غنی و بزرگ از بینش رفتار مشتری ها شده و تجربه مشتری مداری شرکت ها و کمپانی ها را افزایش می دهد.

هوش مشتری

در دنیای امروز تجارت کردن و داشتن یک کسب و کار به روش سنتی قابل انجام نیست و اگر هم انجام بشه تاثیر مثبت و درآمد زیادی ندارد .چون ما اطلاعات و آگاهی کامل با توجه به پیشرفت زمان رو نداریم و فقط قصد فروش یک محصول یا ارائه خدمات را داریم، در صورتی که این کار اشتباه و تجارت به روز دنیا بر اساس اطلاعات و آگاهی های کامل نسبت به همه ابعاد کسب و کار و محسوب میشه.

پس ما باید سطح اطلاعات خودمان را درباره مشتری بالا ببریم و مدیریت ارتباطات رو با افراد بیشتر کنیم. با همه این توضیحات تجارت کردن و راه اندازی یک کسب و کار ، کار ساده و بدون تحقیقاتی نیست.

وقتی به صورت علمی به تجارت و کسب و کار نگاه می‌کنیم مفهوم های جدید و مدرنی ظاهر میشن که برای موفقیت کسب و کار لازم و ضروری هستند مثل هوش مشتری و سیستم ارتباط با مشتری ،این موضوع ها به ما کمک می کنند با آگاهی از رفتار مشتری ها بازاریابی خودمون رو متمرکز کنیم روی اهدافی که نیاز مشتری را رفع میکنن و بیشترین فروش کالا و خدمات را داشته باشیم. در حقیقت باید یک پایگاه داده ها از اطلاعات مشتری ها جمع‌آوری کنیم که برای کسب و کار ما بسیار حائز اهمیت هست.

هوش مشتری فرآیند به دست آوردن اطلاعات

هوش مشتری فرآیند به دست آوردن و آنالیز اطلاعات درباره مشتری ها هست که شامل جزئیات و فعالیت آنها میشه .اینکار تأثیرگذاری زیادی روی مشتری‌ها و بهتر شدن استراتژی های بازاریابی روی اونها انجام میده. در واقع هوش مشتری ترکیبی از مدیریت ارتباط با مشتری هست و وقتی این شیوه اجرا بشه باعث به وجود آمدن یک منبع غنی و بزرگ از بینش رفتار مشتری ها شده و تجربه مشتری مداری شرکت ها و کمپانی ها را افزایش می دهد. ما میتونیم این اطلاعات رو وقتی مشتری محصول ما رو خریداری میکنه و قصد پرداخت هزینه رو داره از اون بگیریم و در دیتابیس ذخیره کنیم.

هوش مشتری در عمل

خیلی از افراد وارد فروشگاه یا سایت یا مغازه میشن و خرید انجام نمیدن، میتونیم اون ها رو با روشهای خاصی تشویق و ترغیب به پر کردن فرم های کوتاهی کنیم و یک سری اطلاعات جزئی به دست بیاریم که در نهایت برای کسب و کار ما بسیار مفید هست . خیلی از کمپانی ها اطلاعات مشتری ها رو مثل شماره تلفن و موبایل و آدرس محدوده زندگی افراد و ایمیل آنها را جمع‌آوری می‌کنن تا در بازاریابی ها از آنها استفاده بشه.


اگر به تجارت آنلاین دقت کنیم همه این موارد صدق می کنند مثلاً اینکه ببینیم چه صفحات سایت کمپانی ما یا شرکت ما بازدید و محبوبیت بیشتری دارن به ما کمک می کنن که محصولات محبوب رو پیدا کنیم.
حتی زمانی که با مشتری ارتباط برقرار می‌کنیم و یک مکالمه کوتاه داریم میتونیم از روش تبدیل گفتار به نوشتار استفاده کنیم و عبارت ها و کلمات را پیدا کنیم وطبقه بندی کنیم که نشان دهنده علایق و سلایق افراد هستند و از این کلمات در بازاریابی شرکت به صورت هدفمند استفاده کنیم.

هوش مشتری و ارتبا با مشتری

نرم افزار های ارتباط با مشتری دردنیای آنلاین وجود دارن که می‌تونیم از آنها استفاده کنیم و پایگاه داده ها را ذخیره کنیم و هر زمان که به اطلاعات جدید راجع به مشتری احتیاج داشتیم چه در زمینه تولید محصول و یا ارائه خدمات جدید یا به دست آوردن اطلاعات و نیاز های مشتری ،به این پایگاه داده ها رجوع می‌کنیم و پاسخ سوال های خودمون رو بدست میاریم.


اگر از این روش ها در سیستم شناخت از مشتری استفاده کنیم به صورت هدفمند به بازاریابی و تبلیغات می‌پردازیم و بیشترین بازدهی را برای برند خودمون یا کسب و کار خودمون بدست میاریم. این استراتژی ها در مدت زمان کوتاهی مشتری‌های وفاداری را برای ما جذب میکنه که ماندگار تر هم هستند.

در واقع هوش مشتری تعامل ما و مشتری ها رو بیشتر میکنه. هم به ما این تجربه رو میده که با مشتری های خودمون برای فروش محصولات یا به دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره رفع نیاز اونها چطور برخورد کنیم و هم به مشتری ثابت میکنه ما به عنوان صاحب یک کسب و کار در تلاش هستیم تا احتیاجات او رو حل کنیم و با تولید محصولات جدید و ارائه خدمات به روز این حرف رو ثابت می کنیم.

هوش مشتری و قانون مشتری

در یک کسب و کار قانون مشتری مداری خیلی حائز اهمیت هست چون در نهایت این مشتری هست که محصول یا خدمات ما را قبول می کنه و در ازای آن پول پرداخت میکنه. سیستم هوش مشتری مستقیما در قانون مشتری مداری تاثیر داره و به کسب و کار برای بهبود شرایط کمک میکنه.
برای اینکه وقتی بخواهیم استراتژی های خودم رو در زمینه بازاریابی و تبلیغات اعمال کنید باید به دنبال چرایی باشیم چرا و در چه زمینه ای باید بازاریابی کنیم؟ چطور باید تبلیغات رو انجام بدیم تا مشتری ها ببینن و به سمت ما جذب بشن ؟پاسخ همه این سوال ها در سیستم پایگاه داده هوش مشتری هست.

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله

پاسخ به سوالات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
دوست دارم نظرت رو بدونم! لطفا نظر بده!x