مشاوره کسب و کار

مشاوره کسب و کار این روزها یکی از اهم واجبات است . چون دیگه بازارها مثل گذشته ثابت و پایدار نیستن. تا حدود زیادی غیر قابل پیش بینی هستن.پس آموزش های مختصات جدید فضای کسب و کار ریسک و مخاطرات را کمتر می کند

آدم‌های زیادی هستن که با ایده‌های ذهنی خوب، تصمیم به راه‌اندازی کسب‌وکار خونگی، تاسیس شرکت، ایجاد تولیدی، شغل اینترنتی و… می‌گیرن؛ اما راهش رو بلد نیستن و نمی‌دونن از کجا باید شروع کنن و اصلاً چه هدفگذاری‌هایی برای خلق این بیزینس لازمه.

مشاوره کسب‌وکار، روش صحیح قدم گذاشتن به عرصه‌ی کسب‌وکار رو، به افراد نشون میده تا با ریسک کمتری ایده‌های ذهنی رو به صورت استاندارد اجرایی کنن. مشاورین و متخصصین با انتقال تجربیات و راهکارهای مناسب و معرفی ابزار‌های موفقیت، باعث میشن کسب‌وکارتون رو شروع  و یا  توسعه بدین. به کمک مشاور کسب‌وکار، به موارد زیر دسترسی پیدا می‌کنین؛

 • بازار رقبا و بررسی بازار هدف‌تون
 • تحلیل نقاط ضعف و قدرت محصولات و خدمات
 • قیمت‌گذاری
 • فروش
 • تجزیه وتحلیل استراتژی‌ها، جهت مقابله با مشکلات احتمالی و

 با مشاوره رونق کسب‌وکار، هم به جواب همه‌ی سوالاتتون می‌رسین و هم از اتلاف هزینه، انرژی و وقت جلوگیری میشه. مشاورین حرفه‌ای با انتقال تجربیات و انرژی مضاعف، به شکل‌گیری کسب وکار و سپس پول‌سازی بیشتر در همین حیطه، بهتون کمک می‌کنه.

مشاور دیجیتال مارکتینگ

مشاور کسب و کار شخص مطلع ، با دانش و با تجربه ای هست که از بیرون سیستم مشکلات رو می بینه ، به بیرحمانه ترین حالت نقد می کنهو برای هریک از این ایرادات راه حل ارائه می ده!

هر کدوم از ما بنا به فعالیتی که انجام می دیم ، نیاز به مشاور داریم.حتما شنیدین که مدیران بزرگ و موفق کمپانی ها ی چند ملیتی ، در زمینه های مختلف مشاورین متفاوتی دارن.قدیم ها می گفتن اگه جایی گیر کردی برو سراغ افراد باتجربه ی فامیل و آشنا تا باهاشون مشورت کنی!اما با کی میشه مشورت کرد ؟

یه مشاور باید نسبت به موضوعی که باهاش مشورت می کنی تسلط داشته باشه. یا خودش تجربه کرده باشه. یا بر اساس آموزش و تحقیق بدست آورده باشه و اگه ترکیبی از تجربه و علم باشه که چه بهتر.

 

 

شروع همکاری در کسب و کار باهوشانه

مشاوره راه اندازی کسب و کار باهوشانه:

مشاوره استارتاپی و شروع کسب و کار:

خیلی از شما می خواین کار خودتون رو داشته باشین. به اصطلاح قدیمی ها ” آقای خودت باشی ، نوکر خودت.در این زمینه هم با کمک دوستان بهتون کمک می کنیم. کمک می کنیم بهتر ایده پردازی کنین.خلاقیت در ایده هاتون بیشتر بشه. همراهتون هستیم تا ایده هاتون رو اجرایی کنین.در تیم سازی کمکتون می کنیم. قوانین و مقررات رو بهتون می گیم.در انتخاب شتابدهنده ها و سرمایه گذران کمک می کنیم و خلاصه همراهتون خواهیم بود.

شروع کسب و کار:

 

ریسک شروع کسب و کار را کاهش دهیم:

با توجه به مطالب بالا ، برای موفقیت در این مسیر آن ها نیاز به مشاوره کسب و کار داریم.اساسا مشاوره کسب و کار به معنای دریافت اطلاعاتی تخصصی  است .  پرس و جو کردن در مورد حوزه کاری که قصد انجام شروع فعالیت های خود را در آن دارند.مشاوره کسب و کار می تواند کارگشای بسیار خوبی باشد. می تواند از خطرات احتمالی  سرمایه گذاری بکاهد. ریسک کار را کاهش دهد. مانع از دست رفتن سرمایه ها و بالا آوردن بدهکاری شود.

راه‌اندازی کسب وکار و مشاوره رونق کسب‌وکار

با توجه به نوع کسب‌وکارها، منابع مالی، دانش وتجربه و نیروی‌انسانی، قبل از به کارگیری راهبردها، با راهنمایی مشاورین کسب وکار، توجه به این مفاهیم، چالش‌های احتمالی رو به حداقل می‌رسونه.

 • بررسی بازار
 • تجزیه وتحلیل رقبا و بازارشون
 • تعیین‌کردن نقاط مثبت و منفی(نقاط ضعف و قوت پروداکت و خدمت)
 • توجه به استراتژی قیمت‌گذاری
 • تحلیل پروسه‌ی تولید وچگونگی ارائه‌ی ارزش‌های(خدمات و محصولات) تولیدشده. تعدادی از افراد جامعه، دنبال راه‌اندازی و شروع یه کسب وکار هستن  و تعدادی هم تصمیم به گسترش و رونق کسب‌وکار رو توی ذهنشون دارن؛ برای عملی‌کردن هردو تصمیم و تضمین موفقیت، نقطه‌ی شروع رو، مشورت و هم‌فکری قرار بگیرین.

مشاوره رونق کسب‌وکار ، علاوه بر مزیت‌های یاد شده، مثل یه کاتالیزور عمل می‌کنه. سرعت و دقت در ایجاد کسب وکار و همچنین توسعه‌ی ارزش‌هایی(خدمات و محصولات)که مدنظرتون هست رو، بالا می‌بره.

 

 

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

مشاوره بهبود کسب و کار و هدف گذاری:

اگه خودتون یه کسب و کار راه انداختین ، دررونق کسب و کار بهتون کمک می کنیم.استراتژی کسب و کار رو با کمک هم تعریف می کنیم. ما و دوستانمون کمک می کنیم کسب و کارتون موفق و موفق تر بشه.فروش بالا بره . بازاریابی و جذب مشتری به درستی صورت بگیره.

 مشاوره کسب و کار برای دوام :

برای دوام این گونه کارها که به اصطلاح به آن کار آفرینی نیز می گویند.گرفتن مشاوره های فنی تخصصی الزامی می باشد.اگر در فکر راه اندازی کسب و کار جدیدی هستید . اگربه دنبال اطلاعاتی مفید و مشاوره کسب و کار برای گام برداشتن در این مسیر پر پیچ و خم می باشید.

مشاور کسب و کار در نقش کاتالیزور:

شاید بتوانید برای مدتی کوتاه بدون مشاور به موفقیت دست یابید.اما این امر با سختی و ریسکی بسیار زیاد همراه است و بار روانی زیادی را به همراه خواهد داشت.اما داشتن نیروی حرفه ای در این زمینه می تواند راه را برای شما هموارتر کند و با آسودگی بیشتری در مسیرتان قدم بردارید.

موردهایی که مشاوره کسب و کار می تواند به کار آفرینان کمک کند

 1.  ارائه راه هایی منطقی مقدمات جلو افتادن شما از سایر رقیبان .
 2. اینکه چه استراتژی به کار بگیرید تا از بازار برای بدست آوردن سود بیش تر به نفع خود استفاده کنید.
 3. اینکه چه ترفندهایی را به کار گیرند تا مشتریان خود را حفظ کنید.  مثلا بدانند چه محصولات جدیدی نیاز روز مشتریان است . یا ایجاد تغییراتی به جا در محصولات و خدمات قبلی خود می تواند روش خوبی در این زمینه باشد.
 4.  کمک  کنند تا شرکت شما به شهرت و اعتبار بالایی برسید.
 5. روش های تبلیغاتی مناسب اتخاذ نمایند.  مکان یابی برای تبلیغات ،یکی دیگر فعالیت های مشاوره کسب و کار است.
 6. ارائه راهنمایی های صحیح برای به کار گیری و اداره شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و غیره.

المان‌هایی برای اینکه بتونیم به یه کسب‌وکار رونق ببخشیم

اول باید به تحلیلی درستی از بازار و رقبا برسیم. نکته مهمی که اینجا وجود داره، اینه‌که ما به این طریق نقاط قوت و ضعف رو چه در خود و چه در رقبامون شناسایی می‌کنیم. درک این امر تنها به کمک یه مشاوره رونق کسب‌وکار امکان‌پذیره.

ممکن است شما یه فعالیتی رو شروع کرده باشید اما پس مدتی متوجه می‌شید که پیشرفت چندانی حاصل نشده و یه روند ثابت رو طی می‌کنید. یه مشاور حرفه‌ایی دلایل رو شناسایی می‌کنه و به شما در جهت پیشبرد اهداف‌تون کمک می‌کنه.

مشاور به شما استراتژی میده که بر اساس اون می‌تونید در بازار رشد کنید مثل:

 • رونق کسب‌وکار
 • برند‌سازی و ایجاد برندینگ
 • به کارگیری کانال‌های اجتماعی و فعالیت سازنده در این شبکه‌ها
 • بهبود جایگاه و سهم محصول‌تون، توی بازار
 • توسعه و به‌روز رسانی تیم‌کاری و تمامی پرسنل.(افزایش و تقویت مهارت هایی مثل؛ مهارت مذاکره فن بیان مهارت بازاریابی و فروش)
 • به وجود آوردن مزیت رقابتی به صورت پایدار
 • به کارگیری تکنیک‌های گوناگون تحلیلی، که در نتیجه‌ی مشاوره‌ رونق کسب‌وکار، ازشون مطلع می شین.
 • حذف و متوقف‌کردن هزینه‌های اضافی و نابجا و….

مشاوره‌ فروش

هر کسب‌وکاری، احتمال داره در مسیر موفقیت، با بحران‌های فروش روبرو بشه و اینجاست که، مدیران از راهکارهای مناسب مشاوره‌ فروش استفاده می‌کنن، تا دوباره  شرکت به حالت نرمال قبلی و موفقیت‌های بعدی برسه.

مشاوره‌ فروش یعنی؛ مهندسی فروش، قیمت‌گذاری، بررسی رقبا، تحلیل بازار مشتریان، تدوین تکنیک‌های فروش و بازاریابی، مدون کردن بیزینس پلن، عارضه‌یابی و غیره.

شاخص‌های انتخاب مشاور فروش

فردی که برای مشاوره فروش انتخاب میشه، باید دارای پارامترهای زیر باشه؛

برنامه ریزی

کارشناس فروش، باید در راستای اهداف سازمانی برنامه‌ریزی داشته باشه  و فعالیت‌هاشو مطابق برنامه‌ها انجام بده.

شناسایی مشتریان بالقوه

براساس تجربه‌ای که کارشناس فروش داره، قادره، شناسایی مشتریان بالقوه رو بهتر از شرکت‌ها انجام بده.

تعیین هدف واضح

تعیین‌کردن هدف فروش، در مقابل مقیاس‌های زمانی یه ماهه، فصلی و سالیانه برای شرکت‌ها.

مشاوره به مشتریان

یکی دیگه ازویژگی‌های مهم کارشناس فروش، پیگیری مشتریان و درک صحیح از نیازهای اوناست. تا بتونه طبق داده‌های به دست اومده، مشاوره‌ی فروش رو، براشون اجرا کنه. مشاور با هنر متقاعد‌سازی، مشتری رو مجاب می‌کنه که محصول شما جزو بهترین‌هاست.

عقد قرارداد

سازمان‌هایی هستن، که خودشون با مشتری قرارداد می بندن؛ اما در مقابل بعضی از سازمان‌ها مسئوایت عقد قرارداد رو به کارشناس فروش محول می‌کنن. اونا مجاز هستن که مطابق آیین‌نامه سازمان‌ها، با مشتریان قرارداد منعقد کنن

ارائه‌ی گزارش

ارائه‌ی گزارش کار، در بازه‌های زمانی مشخص به سازمان، باعث میشه مسیری رو که برای رسیدن به اهداف سازمانی در نظر گرفته شده بود، مورد بررسی قرار بگیره و میزان پیشرفت اندازه‌گیری بشه.

برنامه‌ریزی راستای اهداف سازمانی

وظایف مشاورین فروش

 • این فرد، واسطه‌ی بین مشتری و سازمان‌هاست و با هدف برقراری تعامل مدت‌دار، با فعالیت مشاوره‌ فروش، همکاری‌های لازم رو با شرکت‌ها انجام میده.
 • اگه مدیران صلاح دیدن که تیم فروش نیاز به آموزش تخصصی داره، طبق توافق، مشاور فروش می‌تونه این وظیفه رو به عهده بگیره.
 • یکی دیگه از وظایف این افراد، بررسی رویه‌ی کاری قبل و برنامه‌ریزی و پیگیری اهداف آینده و بهینه سازی روند فروش سازمان‌هاست.
 • در جلساتی که برای تصمیم‌گیری‌های مهم شرکت برگزار میشه، مدیران از مشاوره فروش کارشناسان، برای مصاحبه و استخدام نیرو‌هایی که قراره به شرکت اضافه بشن، استفاده می‌کنن.
 • آنالیز و تحلیل رقبا و همچنین بازار هدف

یکی دیگه از وظایف کارشناسان فروش اینه که، اونا با پیش‌بینی عادات و رفتارها افراد، و ارائه‌ی  مشاوره فروش، سازمان‌ها رو در راه رسیدن به اهداف یاری می‌کنن.

برنامه‌ریزی و پیگیری اهداف آینده و بهینه سازی روند فروش

لزوم حضور مشاورین فروش در شرکت ها

فونداسیون مدیریت فروش، بر۳ اصل مهمه؛ رهبری، تکنولوژی و نوآوری. برای عبور از این ۳ فرآیند و همچنین گذراز چالش‌های احتمالی، تکیه‌کردن به استراتژی‌های مشاوره‌ فروش، تمامی مراحل هوشمندانه پشت سر گذاشته میشه.

برای موفقیت سازمان‌ها، همه‌ی بخش‌های کاری باید به صورت متحد و یکپارچه برای رسیدن به اهداف سازمانی تعیین شده قدم بردارن و از اقدامات تک نفره پرهیز کنن. مشاوره فروش، استراتژی‌های بازاریابی و فروش رو تدوین و در اختیار مدیران می‌ذاره. تا واحد بازاریابی و فروش در یه رابطه‌ی تنگاتنگ و دوستانه در پیشبرد اهداف سازمان ها و شرکت ها قدم بردارن.

آیا به خدمات مشاورین فروش آگاهید؟

بخشی از خدماتی که مشاوره فروش انجام میده رو، فهرست بار عنوان می‌کنیم؛

 • آموزش تخصصی و انتقال تجربیات به مدیران و تیم فروش
 • مهندسی فروش و آنالیز پروسه فروش
 • تمرکز بر توانایی کارشناسان فروش و تقویت این مهارت در اونا
 • مشاوره‌ی تبلیغات و برندینگ
 • مشخص کردن پارامترهای عملکردی و به کنترل درآوردن این پارامترها
 • ایجاد نقشه‌ی راه برای شرکت‌ها و سازمان‌ها
 • انتقال تجربیات کاری و همچنین ارائه‌ی راه‌حل‌های علمی مرتبط با استراتژی‌های سازمان
 • مشاوره‌ی فروش
 • آسیب‌شناسی و ارائه‌ی راه‌حل برای آسیب‌های احتمالی بعدی
 • قیمت گذاری‌های پایدار و پویا
 • مدون کردن برنامه‌ای جامع، برای فرآیند فروش
 • مدیران با کمک گرفتن از مشاوره فروش متخصص فروش، کانال‌های توزیع و ارائه‌ی محصولات و خدمات رو شناسایی می‌کنن.

تمرکز بر توانایی کارشناسان فروش

توسعه‌ی محصول و بازار جهانی

با کمک گرفتن از راهنمایی‌های مشاوره فروش، میشه مسیر‌های موفقیت شرکت رو اونقدر ادامه داد تا اینکه، این موفقیت‌ها به خارج از مرزها هم برسه و بازار‌های جهانی رو هم در اختیار بگیره. مسیر موفقیت هیچ وقت یک راست و صاف نبوده؛ اما اون چیزی که مهمه، زنده بیرون اومدن از چالش‌ها و پیچ و خم‌های عجیبه.

لازمه‌ی کسب موفقیت‌های برون مرزی، ارائه‌ی برند و در اختیارگرفتن بازار داخلیه. پیش نیاز واردشدن به بازارهای جهانی، موفقیت و محبوبیت در بازارهای داخلیه. مشاوره فروش، کمک می‌کنه مسیرهای اولیه‌ی کسب‌وکار،آگاهانه بررسی وطی بشه، تا نتیجه‌ی نهایی که دستیابی به اهداف تعیین‌شده است، سریع‌تر و راحت‌تر اتفاق بیفته.

تفاوت فروش و بازاریابی

گاهی اوقات برداشت اشتباه عموم از فروش و بازاریابی، باعث ایجاد ابهاماتی میشه؛ مشاوره فروش، این دو مفهوم رو از هم جدا می‌کنه.

 • مفهوم فروش یه پروسه‌ی کوتاه مدته، در حالیکه بازاریابی فرآیند بلندمدتی رو تعریف می‌کنه.
 • نیازهای شرکت، توسط فروش برآورده میشه چون دنبال سود و کسب درآمد بیشتره؛ اما مقوله‌ی بازاریابی خواسته‌های مشتریان رو برآورده می‌کنه.
 • بخش اصلی تمرکز مقوله‌ی فروش، روی اجرای میزان تعیین شده‌ی هدف‌گذاری‌هاییه که، در مورد فروش تدوین شده، ولی بازاریابی تکنیک‌های ایجاد نیاز در مشتریان و قیمت‌گذاری و… رو انجام میده.
 • مشاوره فروش یادآوری می‌کنه که مقوله‌ی فروش اصولاً مشتری محور، ولی بازاریابی، مفهوم محصول محوری رو یدک می‌کشه.

بررسی مفهوم فروش و بازاریابی

مراحل دریافت خدمات مشاوره فروش

 • اولین اقدام شرکت‌ها برای دریافت این خدمت ویژه، اینه که اول باید، اطلاعات و درخواست خودشون رو ثبت و توضیح کاملی در مورد نوع کسب و کار ارائه بدن.
 • بعد از ثبت این اطلاعات و درخواست‌ها برای دریافت مشاوره فروش، این داده‌ها از طرف مشاور  مورد بررسی قرار می‌گیره مشاور یا با شرکت‌های یا سازمان تماس می‌گیره.
 • مشاور، با شرکت یا سازمان تماس می‌گیره و توضیحات کامل درباره رزومه کاری و خدمات مشاوره فروش رو، عنوان می‌کنه.
 • قدم آخر، منعقد کردن قرارداد بین طرفینه.

توضیحات کامل درباره رزومه کاری و خدمات مشاوره فروش

نتیجه‌گیری

مشاوره‌ فروش، به معنی ارائه‌ی استراتژی‌های فروش و تدوین این تکنیک‌ها، برای اهداف سازمانیه. واژه‌ی مشاوره فروش، همچنین این معانی رو هم در بر می‌گیره؛

 • عارضه یابی فروش
 • کشف و بررسی بازارهای جدید
 • تعامل مناسب با مشتریا
 • آموزش تخصصی تکنیک‌های فروش
 • آنالیز بازار رقبا بررسی بازار هدف و شناسایی رفتارها و عادات اونا

شرکتها با بهره‌مند شدن از خدمات مشاوره فروش، راه‌حل‌های مناسبی رو برای دستیابی به اهداف سازمانی اتخاذ می‌کنن.

 

برای اینکه سود یه شرکت به میزان حداکثر برسه، مدیران از فردی با سِمَت مشاور دیجیتال مارکتینگ، در زمینه‌ی موضوعات تحقیقات راهبردی، بازاریابی در فضای وب و همچنین بازاریابی اینترنتی استفاده می‌کنن. امروزه با پیشرفت تکنولوژی‌ها، کمتر کسب‌وکاری پیدا میشه که به صورت آنلاین مشغول به فعالیت نباشه.

مشاور دیجیتال مارکتینگ
مشاور دیجیتال مارکتینگ

مشاور دیجیتال مارکتینگ تلاشش بر اینه‌که، کسب‌وکار رو به سمت و سوی ایجاد برند مجازی  و معرفی اون به بازار هدف هدایت کنه. ابزار دیجیتال مارکتینگ کمک می‌کنه که صاحبین مشاغل، در محیطی با وسعت گسترده به تبلیغ محصولات و خدماتشون  بپردازن. این تبلیغات در فضای پر مخاطب شبکه‌های اجتماعی صورت می‌گیره.

 یکی از دغدغه‌های مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها، اختصاص بودجه برای مشاور دیجیتال مارکتینگه.

چه کسی مشاور دیجیتال مارکتینگ شناخته میشه؟

فردی که کسب‌وکار سنتی رو به کمک تجربه تخصص و علم و دانش خودش، به یه کسب وکار اینترنتی تغییر بده، مشاور دیجیتال مارکتینگ میگن. کار اصلی این مشاورین ایجاد فضای آشتی و رابطه‌ی خوب بین انواع کسب وکارها و بستر شبکه‌های اجتماعیه.

ابزار دیجیتال مارکتینگ، سازمان‌ها رو هر چه بیشتر با بازاریابی‌های اینترنتی آشنا و به سوی هدف و پولسازی بیشتر سوق میدن. یکی از راه‌های بدست آوردن این موفقیت جذب بیشتر مشتریه. مشاور دیجیتال مارکتینگ به کمک تجزیه و تحلیل بازار و شناخت مخاطبین هدف، برگشت سرمایه رو برای سازمان‌ها قطعی می‌کنه.

تجزیه و تحلیل بازار و شناخت مخاطبین
تجزیه و تحلیل بازار و شناخت مخاطبین

مهم‌ترین هدف دیجیتال مارکتینگ

مشاور دیجیتال مارکتینگ، روی هدف ایجاد فضای آنلاین، برای انجام فعالیت‌های بازاریابی و همچنین افزایش فروش سود بیشتر و وفادار نگه‌داشتن مشتریان قدیمی و جذب بیشتر مشتریان جدید، برای خرید محصولات یا خدماته.

 از قدیم گفتن همه چیز را همگان دانند. بعضی از مدیران و سازمان‌ها ادعا می‌کنن که، به تمام فوت‌وفن مدیریت و شرکت و شرکت‌داری مسلط هستن و از پذیرفتن راهنمایی‌های مشاور دیجیتال مارکتینگ، امتناع  می‌کنن؛ اما حقیقت ماجرا اینه که، مدیریت بودجه، به کارگیری استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال و… همه و همه کار یه متخصص و مشاوره؛ چون چشم اندازه واقعی از آینده‌ی کسب‌وکار آنلاین رو داره.

ایجاد چشم اندازه واقعی از آینده‌ی کسب‌وکار آنلاین
ایجاد چشم اندازه واقعی از آینده‌ی کسب‌وکار آنلاین

مزیت مشاور دیجیتال مارکتینگ

با فراگیر‌شدن شبکه‌های پرطرفدار اجتماعی، آدما برای کسب اخبار و اطلاعات بیشتر سراغ این جور رسانه‌ها میرن. رسانه‌های اجتماعی، بهترین بستر برای تبلیغ هستن؛ چون اکثر قریب به اتفاق مردم، سرشون مدام توی گوشیه و امکان دیده‌شدن محصولات و جذب بیشتر مخاطب در این فضاها زیاده. نقش مشاوره دیجیتال مارکتینگ اینه که، تمام ویژگی‌های مثبت این شبکه‌ها رو، برای فرد یا سازمان عنوان کنه، تا راحت‌تر کسب‌وکارش رو به بستر پر از ازدحام رسانه‌های دیجیتال بسپاره.

 • همونطور که واقف هستین، تبلیغ محصول یا خدمت در فضای بازاریابی دیجیتال به وسیله‌ی اینترنت انجام می‌گیره  و برنامه‌هایی مثل پادکست‌ها، ویدیوهای متنی و موارد دیگه رو، شامل میشه.  تأکید اصلی مشاور دیجیتال مارکتینگ، سوق دادن برندتون به سمت و سوی رسانه‌های اجتماعیه.

 حضور پررنگ در این‌گونه رسانه‌ها موفقیت شغلی رو به توان دو می‌رسونه. با ابزار دیجیتال مارکتینگ، فعالیت و کنش شما قابلیت اندازه‌گیری داره.

سوق دادن برندتون به سمت و سوی رسانه‌های اجتماعی
سوق دادن برندتون به سمت و سوی رسانه‌های اجتماعی

تمرکز اصلی مشاورین روی این مباحثه

 • انتخاب کاربردی‌ترین استراتژی
 • مدون‌کردن برنامه برای بهبود سئو
 • اشراف داشتن به اصول دیجیتال مارکتینگ
 • مسلط‌بودن به روش‎های گوناگون دیجیتال ‌مارکتینگ و نحوه اجرایی کردن اونا
 • ارتقای برند
 • آشنایی و بررسی با بازار هدف درشبکه‌های اجتماعی
 • ·        تمرکز روی محتوای مناسب و مشتری پسند
 • بررسی ورودی‌های وب‌سایت
 • مدیریت روی ویدیو مارکتینگ
 • بازاریابی ایمیلی و ده‌ها موارد دیگه.

طراحی استراتژی برای بازاریابی دیجیتال
طراحی استراتژی برای بازاریابی دیجیتال

معایب دیجیتال مارکتینگ

دنیای دیجیتال مارکتینگ علاوه بر مزیت‌ها، معایبی رو هم داره. که مشاور دیجیتال مارکتینگ این رو هم براتون روشن و تبیین می‌کنه.

 • رسانه‌های اجتماعی آنلاین متفاوتی، به صورت گسترده در حال فعالیت هستن؛ مدیران کسب‌وکارها و صاحبین برند در شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها، وسرویس‌های ایمیل مارکتینگ، استراتژی‌های مربوط به دیجیتال مارکتینگ خودشون رو، به موازات این شبکه‌ها و با محتوای داخلی می‌نویسن؛ و این در برون مرزها با اقبال کمی از بازدید مواجهه میشه.

 • هجوم دسته جمعی تبلیغات به شبکه‌های اجتماعی، مخاطب رو عاجز می‌کنه که نتونه درست رواز نادرست تمیز بده.  مشاوره دیجیتال مارکتینگ روش صحیح تبلیغات و بازاریابی در این‌گونه فضاها رو، به سازمان‌ها آموزش میده تا طرز صحیح ارائه‌ی تبلیغات و تولید محتوای مناسب رو انجام بدن. طوریکه مشتری پسند باشه.

 • به دلیل اینکه تبلیغات در شبکه‌های آنلاین، هزینه‌ی کمتری رو شامل میشه، عموم مردم فکر می‌کنن که حضور کسب وکار در ابر رسانه‌های این چنینی، به تخصص نیاز نداره و بدون آموزش کسب‌وکارشان رو وارد این بستر می‌کنن؛ اما در مقابل هستن افراد و سازمان‌هایی که با استراتژی‌های حرفه‌ای و مناسب مشاور دیجیتال مارکتینگ، وارد حوزه‌ی رسانه‌های آنلاین میشن؛ چون میدونن که باید بین هجوم رقبا درون بیارن.

طرز صحیح ارائه‌ی تبلیغات و تولید محتوای مناسب
طرز صحیح ارائه‌ی تبلیغات و تولید محتوای مناسب

مشاور خوب دیجیتال مارکتینگ چه ویژگی‌هایی داره؟

از ویژگی‌های برتر مشاوره دیجیتال مارکتینگ، مهارت‌هاییه که به چند نمونه اشاره می‌کنیم:

بررسی و آنالیز داده‌ها

یه مشاوره قدرتمند، توانایی اینو داره که به کمک ابزار‌هایی مثل گوگل آنالیتیکس، میزان پیشرفت کمپین‌های تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ رواندازه‌گیری کنه.

درک درست از دو مفهوم تکنیک و تاکتیک

تکنیک (استراتژی)، یعنی برنامه‌ی جامع عملیاتی، برای رسیدن به اهداف تعیین شده‌ی سازمان‌ها ست. تاکتیک، به یه سری از اقدام‌ها گفته میشه که بخش کوچکی از استراتژی هستن.(درواقع میشه گفت زیر مجموعه ی استراتژی هستن)

تعیین اهداف قابل دستیابی و درست

مشاور دیجیتال مارکتینگ، به صورت حرفه‌ای،  وظایف و فعالیت‌ها‌شو در راستای هدف سازمانی انجام میده. عدم استفاده از تجربه و تخصص باعث نارضایتی افراد و سازمان و حتی مخاطبین هدف میشه.

شنونده‌ی خوب

یه اصطلاح هست که میگن: قبل از اینکه درک بشی، باید سعی کنین که دیگران رو درک کنین. گوش دادن  و شنونده‌ی خوب بودن، از ویژگی‌های بارز یه مشاور دیجیتال مارکتینگ قدَرِ؛ چون داده‌ها رو به خوبی می‌شنوه و به خوبی هم تجزیه وتحلیل می‌کنه.

باهوشانه تصمیم می‌گیره

جمع‌آوری اطلاعات لازم و چینش اونا کنار هم، آنالیز داده‌ها و… باعث میشه که مشاور بتونه، یه خروجی مناسب رو ارائه بده و تصمیماتی رو که شرکت رو بهتر و سریعتر به هدف می‌رسونه اتخاذ کنه.

هنررهبری

مشاوردیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای، به تعاملات سازنده پایبنده، چون خوب می‌دونه که مهارت رهبری باعث میشه حرفه‌ای‌تر و موفق‌تر عمل کنه.

تصمیم‌گیری باهوشانه در لحظه
تصمیم‌گیری باهوشانه در لحظه

 

نتیجه‌گیری

به فردی که به کمک تخصص و تجربه خودش، سازمان رو برای سود و درآمد بیشتر به سمت بازاریابی دیجیتالی سوق بده، مشاور دیجیتال مارکتینگ میگن. با گسترش رسانه‌های اجتماعی، محبوس موندن در حوزه‌ی سنتی کسب‌وکار، به صلاح نیست؛ چون ممکنه کم کم رو به زوال برن.

مشاورین موظفن در راستای اهداف سازمانی، فعالیت‌ها و استراتژی‌ها‌شون رو برای پیشبرد و موفقیت کسب‌و‌کارها به کار بگیرن، تا مشتریان بیشتری جذب کالا یا خدمت بشن. مشاور دیجیتال مارکتینگ موفق، با تحلیل‌وآنالیز بیزینس افراد، مخاطبین هدف، بودجه و زمان، بهترین راهکار بازاریابی دیجیتال مارکتینگ رو ارائه می‌کنه.

وظیفه‌ی اصلی و مهم مشاور دیجیتال مارکتینگ، ایجاد کردن ارتباط بین مشاغل با فضای آنلاینه.

مشاوره استراتژیک  و باهوشانه

مشاوره استراتژیک وبرنامه ریزی باهوشانه برای رشد کسب و کار ، شامل طراحی پلن موفقیت، برای یه شروع تازه ، یا اصلاح حرکت و فعالیت های قبل است . باید درست هدف گذاری کنیم ، در چار چوب هدف استراتژی تعیین کنیم و برای پیشبرد استراتژی  باهوشانه تصمیم بگیریم.

مشاوره استراتژیک

مشاوره استراتژیک وقتی اهمیت داره که می خوایم یه شروع دوباره داشته باشیم . یه شروع طوفانی ، می خوایم اشتباهات گذشته رو تکرار نکنیم. وقتی می خواهیم نتایج متفاوت با گذشته بگیریم باید عملکردمون هم با گذشته متفاوت باشه . اگه می خوایم عملکرد متفاوت داشته باشیم باید هدف گذاری و برنامه ریزی متفاوت داشته باشیم. در این روند بعضی اوقات فقط با یه مشاوره راه می افتیم و بعضی از مواقع نیاز به کوچینگ داریم . یه مربی یا کوچ لازم داریم که در یک بازه ی زمانی همراه ما باشه و به ما کمک کنه. ما قراره همراه شما باشیم.

طراحی پلن موفقیت:

وقتی می خوایم برنامه ریزی کنیم . وقتی می خوایم به سمت موفقیت بریم . اول باید ببینیم تا حالا چه کار کردیم! اصلا کاری کردیم یا فقط در رویا و توهم و خیال پردازی بودیم. اگه کاری کردیم ، دلیل این که موفق نشدیم چی بوده. می خوایم ببینیم کجاییم و کجا می خوایم بریم. وقتی خدای نکرده یه مشکلی داری و میری دکتر. پزشک اول می فرسته بری آزمایش خون و سی تی اسکن و ام.آر.آی و… تا ببینه مشکل چیه. تشخیص بده . بعد دنبال درمان باشه . بعد پیش بینی لازم رو انجام بده تا دیگه این مشکل پیش نیاد . یا کمتر مشکل پیش بیاد.

در مرحله ی اول این مشاوره استراتژیک باید همه چی به طور کامل بررسی بشه. توانایی ها محدودیت ها ، امکانات موجود اهداف و… بعد تصمصیم گیری بشه.

 بهترین برنامه ریزی ، بررسی صادقانه ی عملکرد گذشته است.

اولین قدم برای تعیین استراتژی موفقیت ، بررسی گذشته است. باید اول فعالیت های قبلی خودمون رو بررسی کنیم. نقاط ضعف و قوت اون رو شناسایی کنیم.  چه کارهایی باید انجام می دادیم ، که انجام ندادیم. کدوم کارهامون به نتیجه رسیده. نتیجه مورد قبول بوده یانه . چه کارهایی رو نباید انجام می دادیم . چرا؟ چه ابزارها و وسایلی در اختیار داشتیم. الان چه ابزار هایی داریم.

مشاوره استراتژیک و  هدف گذاری  برای آینده :

۱اهداف بلند مدت :

باید چشم انداز ۱۰ سال دیگه ی خودمون رو مشخص کنیم. مهم نیست چه قدر رویایی به نظر برسه. مهم اینه که بخوایم . دوست داریم ده سال دیگه کجا باشیم؟ در چه موقعیتی؟

۲هدف میان مدت :

حالا باید برای رسیدن به این هدف بزرگ یه هدف واسطه تعیین کنیم. هدفی که با رسیدن به اون ، قسمتی از مسیر رسیدن به هدف بزرگ خودمون رو طی کنیم. این هدف برای ۲ تا ۵ سال آینده است. هدف میان مدت باید بر اساس داشته هامون تعیین  بشه .

۳هدف کوتاه مدت :

هدف میان مدت  رو به هدف های کوچک و قابل دسترس چند ماهه و یک ساله تقسیم می کنیم. وقتی به هدف های کوچیک خودمون میرسیم ، انگار بنزین می زنیم تا بتونیم ادامه ی راه رو بریم. پس هدف های کوچیک ، به دور از رویا ها و بر اساس واقعیت ها باشه.

مشاوره استراتژیک و برنامه ریزی و پلن موفقیت :

حالا که نقاط قوت و ضعف خودمون رو می دونیم. حالا که می دونیم چی می خوایم و هدفمون چیه. حالا که می دونیم چه ابزار هایی داریم . پس باید راه های رسیدن به هدف رو بررسی ، ارزیابی  و کنترل کنیم. اول سعی کنیم اشتباهات گذشته رو تکرار نکنیم. می دونیم هرکسی مجازه اشتباه کنه ، اما تکرار اشتباه حماقته!

پس همین که کمتر اشتباه کنیم قسمت از راه موفقیت رو طی کردیم. یه نقشه ی راه برای رسیدن به اهداف رسم می کنیم. بر اساس این نقشه راه و پلن حرکت می کنیم.تیم سازی ، جذب سرمایه گذار ، کنکور ، استارتاپ ، تبلیغات ، بازاریابی ، رشد و موفقیت فردی ، کسب و کار و یا هر چیزی که تو زندگی برامون مهمه.

تحلیل و کنترل فعالیت ها :

در راه رسیدن به هدف باید حواسمون باشه از مسیر خارج نشیم. پس دائم باید فعالیت هامون رو آنالیز و بررسی کنیم. برای کند نشدن فعالیت ها و در عوض تند شدن اون ، چاره اندیشی کنیم. تحلیل فعالیت ، اشتباهات رو از بین می بره . تحلیل کارها شاید بتونه هدف های جدیدی برامون ترسیم کنه. شاید اهدافمون رو پر رنگ تر کنه . قطعا تحلیل اول مربوط به فعالیت های خودمون صورت می گیره و بعد روی محیط و رقبایی که روی فعالیت ما تاثیر دارن!!!
اینها قسمتی از کار مشاوره استراتژیک ، هدف گذاری ، برنامه ریزی استراتژیک ، پلن موفقیت هست که با کمک شما انجام می دیم.

چرا مشاور کسب و کار ؟

 

امروزه تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی زیاد شده.بازار کار متناسب با هر رشته وجود نداره.استخدام و پذیرش نهاد های دولتی کمه.حقوق و مزایای شرکت های خصوصی مناسب نیست.به علت نبود شغل مناسب ، سن ازدواج بالا رفته.تورم هم روز به روز بیشتر میشه.

علت هایی که لازم است که مشاوره کسب و کار انجام گیرد

شاید هر جوانی فکر کند داشتن شور و اشتیاق و هوشی بالا در چند زمینه می تواند باعث موفقیت حتمی او شود.اما باید دانست این عوامل کافی نبوده و دارا بودن آن از ضرورت مشاوره کسب و کار کم نمی کند.کسب مهارت در بخش مختلف امکان پذیر نیست . مشکلاتی هم که در طی مسیر به وجودمی آید، یکسان نخواهد بود.

تغییر مداوم شرایط بازار کار:

شرایط جامعه در حال تغییر است .  از نظر اقتصادی و از نظر نیازهای مردم که تنوع آن روز به روز بیش تر می شود.و بسیاری موارد دیگر.برای حل و ارائه راه حل های مناسب و به جا و برای جلوگیری از ضرر نیازمند مشاوره هستیم.برای بهره مند شدن از تجربیات کسانی است که قبلا در این راه  پا نهاده اند.  گاهی با پیروزی های چشم گیر و گاهی هم با شکست های سنگین رو به رو شده اند.

شاخه های مختلف کسب وکار :

تجارت در هر حوزه هایی دارای شاخه ها و زیر گروه هایی متفاوت است . بخش مدیریت و صاحبان تصمیم گیری شرکت های تازه تاسیس باید بدانند چه افرادی با چه تخصصی برای انجام چه کاری مناسب هستند. تا آن ها را برای کارهای مربوطه استخدام نمایند.این موضوع یکی دیگر از دلایل مشاوره کسب و کار است که اگر به درستی انجام پذیرد می تواند گامی بزرگ برای رسیدن به قله موفقیت باشد.

نیاز به مشاوره در کسب و کار:

بنابراین گرفتن مشاوره های لازم قبل از شروع کار لازم است.  همینطور استخدام شخصی دارای تخصص و با تجربه در منصب مشاور، می تواند کمک بسیار خوبی برای فعالیت های کارآفرینی باشد.از آن جایی که تکنولوژی در دنیا با سرعت بالایی حرکت می کند.  نظام اداری و مردم را با تغییرات اساسی مواجه می کند.برای همگام شدن با آن بهترین راه همان استفاده از نظریات و پیش بینی های احتمالی مشاور می باشد.با داشتن نیروی کاری مشاور قوی شما می توانید از سایر رقیبانتان پیشی بگیرید  . با فاصله و خیالی آسوده تر برای مراحل بعدی گام بردارید.

مشاوران  باید بتوانند با دادن ایده هایی مناسب میزان هزینه های تولید را کاهش دهند .فروش را بالا ببرند. به قیمت گذاری صحیح کمک کنند. کمک به بالا بردن کیفیت و استاندار نمایند.  سود شرکت را به حداکثر مقدار مورد نظرشان برسانند.هر چه این موارد بیش تر شود ، هم مشتریان بیش تری جذب خواهد شد .به اعتبار شرکت هم کمک می کند.البته افزایش سود می تواند راه را در آینده برای تغییرات و ارائه خدمات جدید آسان تر کنند.همچنین این امر می تواند باعث اشتغال زایی و استخدام نیروی جدید کاری و حتی ایجاد شعب جدید نیز شود.

نحوه ی کارمشاوره استراتژیک و برنامه ریزی:

برای تغییر وضعیت موجود و مشاوره استراتژیک میشه به دو روش عمل کرد. جلسات موردی و کوچینگ بلند مدت

جلسات موضوعی مشاوره و برنامه ریزی  :

کار  مشاوره و برنامه ریزی استراتژیک می تونه به صورت جلسات دو ساعته ی مشاوره و برنامه ریزی استراتژیک باشه که ، در دفتر ما یا دفتر شما  تشکیل میشه.

با توجه به نیاز شما تعداد جلسات و محور جلسات مشخص میشه.

در طی این فرآیند ممکنه لازم باشه  از کمک  سایر دوستان و همکاران روانشناس ، دبیر ، مشاور ، بازاریاب ، متخصص تبلیغات ، برنامه نویس کامپیوتر ، کارشناسان کسب و کار و… هم استفاده کنم.

مشاوره استراتژیک ، کوچینگ فردی یا سازمانی :

در این مدل بر اساس کاری که قراره انجام بشه ، یه پروژه تعریف می کنیم . بازه ی زمانی چند ماهه تعیین میشه . برای هر ماه هدف گذاری میشه. برنامه ریزی و تهیه پلن انجام میشه . تعداد جلسات مشخص میشه. در شرکت ها و سازمانها جلسات به صورت منظم برای مدیران و دست اندرکاران شرکت خواهد بود. برای هر جلسه موضوع و هدف مشخص از قبل تعیین میشه . تصمصیات جلسه در صورتجلسه تعیین و زمان بندی اجرا تعیین میشه.

در شرکت ها و پروژه ها کار اجرایی به عهده ی مسئولین خواهد بود . اما نظارت پشتیبانی و کوچینگ توسط ما انجام شده و در صورت لزوم یک نفر از کارمندان ما در مرکز شما فقط به عنوان هماهنگ کننده و پشتیبان (بدون دخالت در اجرا ) حضور خواهد داشت.

برای استفاده از کوچینگ فردی یا سازمانی ، یک جلسه مشاوره استراتژیک دو ساعته در ابتدا انجام خواهد شد . اگر به توافقات لازم برای انجام پروژه برسیم ، برای ادامه ی کار و تعداد جلسات و اهداف قرادادی نوشته و کار شروع می شود.

تعیین هزینه مشاوره رونق کسب‌وکار به چه صورته؟

مثل همه‌ی افرادی که خدمت یا محصولی رو ارائه و در قبال این ارزش وجه می‌گیرن، مشاورین حرفه‌ای هم برای مشاوره‌ رونق کسب‌وکار، هزینه دریافت می‌کنن.

 مشاورین طی فرایند مشاوره، کسب‌وکار رو بررسی و با پیشنهاد راهکارهای استاندارد، سعی می‌کنن شما رو به مسیر درست شغلی هدایت کنن تا با کم‌ترین چالش‌های احتمالی مواجه بشین. انجام مشاوره به صورت حضوری و غیرحضوری، شامل هزینه‌ست. چگونگی تعیین قیمت مشاوره رونق کسب‌وکار، با توجه به معیارهایی انجام می‌گیره.

 میزان این هزینه به تجربه و تخصص مشاور و نوع کسب‌وکارتون بستگی داره. این میزان می‌تونه به صورت درصدی و یا توافقی باشه. اصولا هزینه‌ها رو به صورت ساعتی در نظر می‌گیرن. اگه فردی به این نگرش رسیده باشه که، شایسته‌ی درآمد و سود بیشتره، به هیچ وجه از صرف هزینه برای مشاور ناراحت نمیشه؛ چون این بزرگترین سرمایه‌گذاری به حساب میاد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
کلوپمشاورههمکاریدوره ها
0
دوست دارم نظرت رو بدونم! لطفا نظر بده!x