زندگی سالم

کاش یه هایپر مارکتِ زندگی سالم داشتیم. می رفتیم برای زندگیمون یه چیزایی که لازم داریم می خریدیم. تا زندگیمون خوب بشه و سالم زندگی کنیم.

تو این روزا انواع و اقسام فروشگاه ها ی آنلاین و فروشگاههای زنجیره ای افتتاح شده که خرید و انتخاب رو راحت تر کرده. هر چی که لازم داری و فکرشو می کنی مدت زیادی طول نمی کشه که یه فروشگاه، هایپر مارکت یا فروشگاه اینترنتی با یه عالمه امکانات از قبیل تحویل در محل و گارانتی مادام العمر و امکان آپدیت و… باز میشه و کارمون رو راحت می کنه !

زندگی سالم
زندگی سالم

اگه یه فروشگاه برای فروش زندگی سالم باز بشه فکر می کنم فروش خوبی داشته باشه و اونی که این فروشگاه رو باز کنه کلی سود می بره. چون به اجناسش خیلی نیاز داریم.

هایپر مارکتِ زندگی سالم چی بفروشه؟

محبت بفروشه

به محبت نیاز داریم ، محبت های واقعی! نه اون محبت ها و مهربونی هایی که فقط برای سگ و گربه است. یا یهو برای یکی  گل می کنه که اونور دنیاست و براش یه اتفاقی افتاده. یا در حقش ظلم شده و تو تلگرام و اینستاگرام در موردش می نویسن. محبت هایی که بشه به دوستامون، همسرمون، خونواده امون و اطرافیانمومن بدیم.

صداقت بفروشه

چون به صداقت و روراستی نیاز داریم. صداقت و رو راستی، نه تظاهر و تملق و چاکرم نوکرم های الکی که دائم می گیم و ژست رفیق بودن و فردین بازی داریم. اما وقتی پاش می افته آخر دودَره بازی و نارفیقی رو پیاده می کنیم.

خیال راحت بفروشه

چون به خیال راحت نیاز داریم خیلی نیاز داریم. خیال راحت برای با هم بودن، خیال راحت برای زندگی کردن، خیال راحت برای کار و خلاصه خیال راحت برای آینده! که بتونیم راحت و بی تنش و بی استرس فقط به فکر زندگی کردن باشیم، نه فقط زنده ماندن!!!!

خنده از ته دل بفروشه

چون به خنده های از ته دل هم خیلی نیاز داریم. خنده های از ته دل حالمون رو خوب می کنه. روحمون رو جلا می ده . بهمون انرژی برای زندگی سالم میده. تازه می تونه حال اطرافیانمون رو هم بهتر کنه!

روزهای بدون بغض بفروشه

چون به روزهای بدون بغض هم نیاز داریم. روزهایی که در اون ناراحتی کم باشه. غم و غصه نباشه. دلخوری و دلگیری نباشه. تا حس خوب با هم بودن بیشتر بشه و زندگی سالم تر بشه. اما بدون بغض بودن ما باعث نشه اطرافیانمون بغض کنن و گریه اشون دربیاد.

بی خیالی بفروشه

به بی خیالی هم نیاز داریم. یه روزهایی، یه جاهایی باید بتونیم بی خیال باشیم. تا عذاب نکشیم. تا راحت تر زندگی کنیم. ( البته فقط بعضی وقتا !!!) اما اونقدر فاز بی خیالی نگیریم که خودمون عذاب نکشیم، اما با رفتارمون اطرافیان روعذاب و آزار بدیم. با این دید که بگیم :بابا سخت نگیر! باید برای خودت زندگی کنی! باید راحت زندگی کنی.

شادی بفروشه

به شادی خیلی خیلی نیاز داریم، به خوشحالی و خوشحال بودن نیاز داریم نیاز داریم. چیزایی که واقعا شادمون می کنه بدست بیاریم و این شادی ها برامون تکرار بشه. شاد بودنمون مُسری هستش و می تونه بقیه رو هم شاد کنه. وقتی بقیه شاد بشن اونا هم شادیشون رو به ما منتقل می کنن.

هایپر مارکت زندگی سالم موفق میشه

آره! هایپر مارکت زندگی سالم کارش پر رونق میشه. چون یه عالمه چیز دیگه هم داره که بهمون بفروشه.

مسئولیت پذیری، امنیت، رفاه، رفاقت، صمیمیت و…

آره ، یه عالمه چیز دیگه که هست و لازم داریم که از این فروشگاه بخریم، تا زندگی سالم داشته باشم . تا از زندگیمون لذت ببریم. شاید مهم ترین نیازمون نیاز به فکر کردن و بررسی کردن باشه که باید از این فروشگاه بخریم…..

چرا تا به حال این هایپر مارکت باز نشده؟

۳ ۲ رای ها
امتیازدهی به مقاله

محمد گنجیمشاهده نوشته ها

Avatar for محمد گنجی

محمد گنجی مدرس ، مولف و کارشناس ارشد کسب و کار تالیف ۳۲ جلد کتاب تدریس و مشاوره از ۱۳۷۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments