مارکتینگ پلن یا برنامه ی بازرایابی تضمیین کننده موفقیت


مارکتینگ پلن یا برنامه ی بازرایابی تضمیین کننده موفقیت شما در کسب و کارتان است. (marketing plan)برنامه ی بازاریابی شاید مهم ترین بخش یک کسب و کار باشد. بخشی که قسمت عمده ی برنامه ریزی و بودجه یک شرکت را به خود اختصاص می دهد. برنامه بازاریابی یا طرح بازاریابی ، اهداف شما را در بازاریابی مشخص کرده و راهکارها و ابزار رسیدن به این هدف را به صورت مرحله به مرحله در اختیار قرار می دهد.
مارکتینگ پلن یا برنامه ی بازرایابی تضمیین کننده موفقیت
مارکتینگ پلن یا برنامه ی بازرایابی تضمین کننده موفقیت ویک نقشه ی راه برای رسیدن به اهداف شرکت است. برنامه ی بازاریابی همه ی اهداف یک مجموعه را در بر نمی گیرد ، اما یک رابط کاربردی بین اهداف ، استراتژی ها و تاکتیک های موثر و موجود برای رشو توسعه و پیشرفت است. پس وجود یک برنامه بازاریابی جامع یا مارکتینک پلن از ضروری ترین نیازهای یک کسب و کار است.

طرح و ایجاد برنامه ی بازاریابی –  مارکتینگ پلن :

این طرح و برنامه ، روش ها و استرتژی هایی است که برای رسیدن به اهداف بازاریابی و کسب سهم بازار باید بکار ببریم. پس در این طرح باید بسیار باهوشانه عمل کنیم . یعنی به درستی اندازه ی بازار موجود را بررسی و تقسیم بندی کنیم. ازنوع بازار و ویژگی های آن شناخت کافی داشته باشیم و بتوانیم سهم خود را از این بازار هدف تعیین و برای رسیدن به آن برنامه ریزی ، هدف گذاری کرده و در مسیر رسیدن به این اهداف مرتبا عملکرد خود را بررسی و مشکلات را بر طرف نماییم. پس نیاز داریم از تمام هوش ،ذکاوت و جسارت خود استفاده کنیم. در این راه ، معمولا مشاوران تبلیغاتی سعی دارند شما را در جهت سرمایه گذاری بیشتر تشویق نمایند( اشکالی هم ندارد) اما باید طوری برنامه ریزی و بررسی کنید که هزینه هایی که انجام می دهید ، هدر نرود.

برنامه ی بازرایابی یا مارکتینگ پلن باید چه ویژگی هایی داشته باشد:

داشتن برنامه ی بازاریابی برای کسب وکار های نوپا و استارت آپ ها از مهم ترین اصول و ملزومات کار است. برای این که برنامه ی بازاریابی خوب و کارآمدی داشته باشیم باید یک سری اصول را در نظر بگیریم. اول باید برنامه ریزی دقیق برای کسب و کارمان داشته باشیم و به درست و دقت مشتریان هدف را مشخص کنیم. برای این مشتریان چه خدمت و یا محصولی را ارائه می کنیم، پس محصول یا خدمت ما باید ارزشمند ودارای باشد ، به درستی قیمت گذاری شود و یک مزیت رقابتی منحصر به فرد داشته باشد. سیستم پخش و یا ارائهی خدمات را مشخص کنید و وجه تمایز خدماتتان را مشخص کنید( مثل تحویل سریع ، تضمین کیفیت ، ضمانت بازگشت ، پشتیبانی و…) امکانات و ابزار موجود برای بازاریابی را مشخص کنید و یک کمپین تبلیغاتی مناسب را طراحی و اجرا نمایید. در این کمپین استراتژی های تبلیغات آنلاین و آفلاین به درستی تعیین و یک نقشه ی جایگزین هم برای خروج از بن بست پیش بینی کنید. تضمین بازگشت هزینه ها نیاز به یک برنامه ی منسجم دارد پس با دقت روی آن وقت بگذارید. برنامه ی مشخص و منسجم برای وفاداری مشتری داشته باشید و برای مشتریان پس از جذب به سیستم هم برنامه ریزی کنید. برنامهی بودجه بنویسید و سعی کن برای هر چیز ، پیش بینی لازم را انجام دهید.

برنامه ی بازاریابی دینامیک باشد:

یک مارکتینگ پلن قرار نیست همواره ثابت باشد و همواره ملزم به اجرای بند بند آن باشید. برنامه باید قابلیت تغییر متناسب با زمان و موقعیت داشته باشد. برنامه ریزی بازاریابی برای استارت آپ ها لازم نیست جزئیات پیچیده ای داشته باشد. در کل فرآیند بازاریابی شما نیاز به شناخت بازار و نیازهای آن دارید. بنا به این نیاز ها توانایی ها و امکانات شما سازمان دهی می شود تا بتوانید سهم بزرگتری از بازار را به خودتان اختصاص دهید. و با بدست آوردن بازار ، در کنار ارائه ی خدمات و پشتیبانی ، بازار خود را حفظ و گسترش دهید ( بنا به سیاست سازمان ) همه ی این امور با تکیه بر صرف کمترین هزینه ی ممکن و تضمین بیشترین برازگشت سرمایه انجام می شود.
اگر در این مورد نیاز به  مشاوره هم فکری و کمک ما دارید با ما تماس بگیرید.

بازاریابی و فروش به همراه جذب مشتری و بازار جدیدتبلیغات ، کمپین تبلیغاتی، تبلیغات خلاقانه و تاثیر گذار

استارتاپبازاریابیتبلیغاتفروشکسب و کارمشتری

محمد گنجیمشاهده نوشته ها

محمد گنجی مدرس ، مولف و کارشناس ارشد کسب و کار تالیف 32 جلد کتاب تدریس و مشاوره از 1370

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.