about

محمد گنجی

کارشناس فیزیک ، کارشناس ارشد کسب و کار ( استراتژی) متولد سال ۱۳۵۱ تهران

فعالیت های محمدگنجی از 1370 تا به حال

از قدیم با کسب‌وکارها و بازاریابی سر و کارداشتم.

سال‌ها کار تجربی‌، در زمینه تاسیس موسسات  و کسب و کار های مختلف داشتم. موسساتی که صفر تا صد راه اندازی ، برنامه ریزی و تبلیغات آن‌ها را خودم انجام دادم.

در این میان برای مدتی به طور گسترده در کار صادرات و واردات  بودم( در کنار تدریس و آموزش که جزو جدا نشدنی زندگی من بوده). همین شد که وارد حوزه‌ی بازاریابی و پخش مواد غذایی به شکل حرفه‌ای شدم.

اولین برخورد من “محمدگنجی” با بازاریابی دیجیتال، به زمانی برمی‌گردد که در سال 2004 وب‌سایت خودم را تاسیس کردم. چیزی که رفته رفته و به طور کاملاً تجربی یاد گرفتم. این تجربه‌ها باعث شد که علاقه‌ی خودم به دنیای بازاریابی را کشف کنم و علمی‌تر به سراغ آن بروم.

پس شروع کردم به شرکت در کارگاه‌های مختلف و وبینارها. تعداد زیادی کتاب خواندم ،دوباره دانشگاه رفتم و در دانشگاه به تحصیل در رشته‌ی مدیریت کسب‌وکار مشغول شدم”MBA”.درحال حاضر به طور تمام وقت در حوزه‌ی بازاریابی و مشاوره‌ی کسب‌وکار مشغول به فعالیت هستم.

کلوپ کسب و کار
محمدگنجی

خصوصیات شخصی محمدگنجی :

من کتاب‌های و دوره های آموزشی را بیشتر از فیلم‌های سینمایی و رمان‌های پرماجرا دوست دارم.  عاشق سفر کردن، تجربیات جدید و درست کردن غذاهای هیجان‌انگیز هستم. همیشه خلاقیت را دوست داشته‌ام و سعی کردم شاد زندگی‌ کنم. معتقد هستم هرکاری می‌تواند هیجان‌انگیز، لذت‌بخش، خلاقانه و پر اهمیت باشد و چه به‌عنوان یک دبیر و چه به‌عنوان یک بازاریاب دیجیتال، این فلسفه را رها نکرده‌ام. آموزش را به خوبی می شناسم و سه دهه تدریس کردم. 

در جوانی عاشق فوتبال بودم و بیشتر زمان روز مشغول تمرین فوتبال در تیم های مختلف بودم.

دوست داشتم مرغداری پیش پدرم کار کنم اما فیزک کوانتومی خواندم! 

چند سال کار صادرات به کشور ترکیه را تجربه کردم. واردات و پخش موادغذایی لوکس خارجی رو هم تجربه کردم. 

آموزش فیزیک و مشاوره :

در آموزش کنکور و مشاوره به همه ی خواسته هام رسیدم. 28 سال در شهرهای مختلف ایران تدریس کردم. هم با موسسات همکاری کردم و هم موسسه‌ی خودم را تاسیس. مشاوره‌ی کنکور و انتخاب رشته انجام دادم و بیش از 20 جلد هم کتاب آموزشی منتشر کردم. در حل مسائل و تست های فیزیک روش خودم رو داشتم. باهوشانه تست می زدیم. با راه حل کوتاه و ساده!

بازاریابی:

من، محمدگنجی، اولین برخوردهایم با دنیای بازاریابی را سال‌ها پیش داشتم. آن زمان که با تعدادی از دوستانم کالای غذایی لوکس وارد می‌کردیم و پخش آن را هم خودمان انجام می‌دادیم. بعدتر هم که موسسه‌ی خودم را تاسیس کردم، این داستان ادامه داشت. برای موسساتی که داشتم در مقیاس بسیار گسترده بازاریابی و تبلیغات داشتیم. از پخش تراکت رد منازل تا آگهی های روزنامه و مجلات و پوستر و…

برند شخصی:

در تمامی این فرآیندها برند شخصی خودم را تقویت کردم و در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی به طور کاملاً تجربی بازاریابی دیجیتال را آموختم. آرام آرام احساس کردم که مثل خیلی‌های دیگر، وقت آن رسیده که فصل جدیدی از زندگی‌ام را آغاز کنم. برای کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام و کمی بعد شروع به تحصیل در رشته‌ی مدیریت کسب و کار کردم. کارگاه‌ها و سمینارهای بی‌شماری شرکت کردم و بالاخره شدم حس کردم در کنار تجربه ، اصول علمی را هم می دانم.

تغییر و تحول:

دنیای ما، دنیای تحول است. مثل سایت پیش روی شما که زمانی که کارش را در سال 2004 آغاز کرد، فیزیک کنکور آموزش می‌داد. ولی همراه با من، سایت من هم تغییر کرد و شد کسب و کار باهوشانه. فارغ از حوزه‌ی فعالیت، اینجا همیشه جایی برای آموختن بوده است. مدرسه استراتژی کسب و کار باهوشانه حالا با سر و شکلی جدید و اهدافی تازه، می‌خواهد شما را به قلب دنیای بازاریابی ببرد.

پس اگر می‌خواهید به‌روز بمانید، اگر قصد دارید کسب و کار خودتان را به ایران و به دنیا نشان بدهید، و یا حتی اگر مثل ما دوست دارید به دیگران کمک کنید تا چیزی را به هزاران و حتی میلیون‌ها انسان دیگر عرضه بکنند، فرصت را از دست ندهید!

کسب و کار جدید:

کسب و کارها هم مثل آدم‌ها، قصه‌ای برای گفتن دارند. همان طور که شما الان دارید داستان من را می‌خوانید، خطوط تاریخ دارند با داستان صدها کسب و کار پر می‌شوند. ما آدم‌ها، خصوصاً ما ایرانی‌ها، عاشق داستان هستیم. بازاریابی مهارت روایت کردن است و کسب وکار باهوشانه ( مدرسه استراتژی) قصد دارد تا به شما یاد بدهد چطور یک داستان خوب روایت کنید.

 
 
 
 

تماس با من

نام و نام خانوادگی(ضروری)
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دوستان من

که از خدمات من و دوستام استفاده کردن

از سال 1370 تا به حال در شهرهای مختلف و با موسسات زیادی کار کردم

اما اینجا فقط فعالیت های اخیر خودم رو آوردم…