about

محمد گنجی

کارشناس فیزیک ، کارشناس ارشد کسب و کار ( استراتژی) متولد سال ۱۳۵۱ تهران

محمدگنجی از ۱۳۷۰ تا به حال

مثل همه ی دانشجوها کار خودم را با تدریس شروع گردم ، اما ۳۰ سال آن را ادامه دادم. دربسیاری از شهرها به عنوان استاد پروازی حضور داشتم. بیش۲۰ کتاب نوشتم. اولین سایت آموزشی ایران را راه اندازی کردم.وارد کار انتشارات کتاب شدم و…کار بازاریابی و فروش دوره ها ی آموزشی ، کارگاه ها و همایش ها را از سال ۱۳۸۳ در سایت خودم انجام دادم.

از ابتدای کارم با  راه اندازی کسب‌وکار،بازاریابی و فروش سر و کارداشتم.

از ابتدا، در کنار تدریس، کار تجربی‌، در زمینه تاسیس موسسات آموزشی و کسب و کار های مرتبط با آموزش ، انتشارات و مدارس و آموزشگاههای مختلف را شروع کردم. موسساتی که صفر تا صد راه اندازی ، برنامه ریزی و تبلیغات آن‌ها را خودم انجام دادم. سیستم فروش، بازاریابی، تبلیغات، خدمات پس از فروش و….

 صادرات و واردات گسترده با ترکیه و ترکمنستان بخش دیگری از زندگی من بود( در کنار تدریس و آموزش که جزو جدا نشدنی زندگی من بوده).تجربه حضور در بیشتر شهرهای ایران و صدور محصولات این شهرها تجربه ی دلچسبی بود.( برای موفقیت بیشتر دوره های بازرگانی ، صادرات اتاق بازرگانی و ترخیص کالا ، امور گمرکی را گذراندم)

واردات محصولات غذایی و بهداشتی لوکس و کار بازاریابی، فروش و پخش گسترده در سوپرمارکت های تهران و کرج بخش دیگری از زندگی من بود.تهیه نقشه بازاریابی ، استراتژی فروش به صورت کاملا عملی( در نبود اینترنت و بازاریابی دیجیتال)

اولین برخورد من “محمدگنجی” با  دیجیتال مارکتینگ به زمانی برمی‌گردد که در سال ۲۰۰۴ وب‌سایت خودم را تاسیس کردم.دوره ها و کارگاه ها و کتابهایم را در آن ارائه دادم. درکنار تولید محتوای ارزشمند در زمینه ی آموزش و کنکور که سایت من را به عنوان مرجع مشاوره آموزشی مطرح و سالها در رتبه ۱ گوگل حضور داشتم.دیجیتال مارکتینگ و سئو  را به طور کاملاً تجربی یاد گرفتم و انجام دادم. این تجربه‌ها باعث شد که علاقه‌ی خودم به دنیای بازاریابی را کشف کنم و علمی‌تر به سراغ آن بروم.

پس شروع کردم به شرکت در کارگاه‌های مختلف و وبینارها،خواندن کتاب و مقالات مختلف ،دوباره دانشگاه رفتم و در دانشگاه به تحصیل در رشته‌ی مدیریت کسب‌وکار مشغول شدم”MBA” گرایش استراتژی.درحال حاضر به طور تمام وقت در حوزه‌ی بازاریابی و مشاوره‌ی کسب‌وکار مشغول به فعالیت هستم.

 

دوره های آموزشی باهوشانه .محمد گنجی
محمدگنجی

خصوصیات شخصی محمدگنجی :

من کتاب‌های و دوره های آموزشی را بیشتر از فیلم‌های سینمایی و رمان‌های پرماجرا دوست دارم.  عاشق سفر کردن، تجربیات جدید و درست کردن غذاهای هیجان‌انگیز هستم. همیشه خلاقیت را دوست داشته‌ام و سعی کردم شاد زندگی‌ کنم. معتقد هستم هرکاری می‌تواند هیجان‌انگیز، لذت‌بخش، خلاقانه و پر اهمیت باشد و چه به‌عنوان یک دبیر و چه به‌عنوان یک بازاریاب دیجیتال، این فلسفه را رها نکرده‌ام. آموزش را به خوبی می شناسم و سه دهه تدریس کردم. 

در جوانی عاشق فوتبال بودم و بیشتر زمان روز مشغول تمرین فوتبال در تیم های مختلف بودم.

دوست داشتم مرغداری پیش پدرم کار کنم آن را تجربه کردم ،اما فیزک کوانتومی خواندم! 

همواره درحال یادگیری هستم. بی نهایت کارگاه و همایش و دوره کوتاه مدت و بلند مدت شرکت کردم و…

آموزش فیزیک و مشاوره :

در آموزش کنکور و مشاوره به همه ی خواسته هام رسیدم. ۳۰ سال در شهرهای مختلف ایران تدریس کردم.( استاد پروازی کنکور بودم) هم با موسسات همکاری کردم و هم موسسه‌ی خودم را تاسیس کردم. مشاوره‌ی کنکور و انتخاب رشته انجام دادم و بیش از ۲۰ جلد هم کتاب آموزشی منتشر کردم.( دو کتاب پرفروش فیزیک با فروش بیش از ۸۵۰۰۰ جلد در سه ماه ) در حل مسائل و تست های فیزیک روش خودم رو داشتم. باهوشانه تست می زدیم. با راه حل کوتاه و ساده!( کلاس ایده پردازی و خلاقیت حل تست و حل مسئله در بحران از اینجا استارت خورد)

بازاریابی، تبلیغات ، فروش:

من، محمدگنجی، اولین برخوردهایم با دنیای بازاریابی را سال‌ها پیش داشتم.در ابتداکار بازاریابی و تبلیغات و فروش دوره ها و کتاب های خودم را داشتم. با تاسیس موسسه و اعزام دبیر خصوصی ( حدود ۳۰۰۰ دبیر و دانشجو در تهران و کرج) نیاز به تبلیغات گسترده داشتم. حضور در بخش نیازمندیهای همه ی روزنامه های آن زمان  آن زمان به طور مداوم (۱۳ سال هر روز)را تجربه کردم. اول با روزنامه کیهان اطلاعات شروع شد بعد جمهوری اسلامی و بعد همشهری، جام جم، ایران و… حضور در مجلات و هفته نامه ها و پیک های محلی مثل پیک برتر و … 

کارطراحی ، کپی رایتینگ ، تبلیغات ، چاپ و پخش تراکت در کوچه ها و محلات در مقیاس بزرگ (پخش چند صد هزار تراکت در هفته ) و پیگیری و کنترل این فرآیند. ( پرفورمنس مارکتینگ غیر دیجیتال )در کنار  پخش تراکت، برای ۳۶۰ درجه بودن تبلیغات، کار چسباندن پوستر ، نصب پلاکاردو بعدها تابلوهای تبلیغاتی محیطی و…

واردات کالای غذایی و بهداشتی لوکس و پخش آن را هم خودمان انجام می‌دادیم. معرفی محصولات جدید و لوکس به سوپرمارکت ها ، تهیه بروشور و برگزاری جلسات پرزنت و فروش  در نبود اینترنت!!!! تهیه کاتالوگ های مختلف ، ایجاد تجربه رایگان، سمپلینگ و… در سال ۱۳۷۶ کاری بود که برای بازار آن زمان تازگی داشت.

برند شخصی:

در تمامی این فرآیندها برند شخصی خودم را تقویت کردم و در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی به طور کاملاً تجربی بازاریابی دیجیتال را آموختم. انجام دادم  و روی پرسونال برند کار کردم. سالها با بازکردن نیازمندیهای روزنامه هایی مثل همشهری با یه بنر با عنوان ” مهندس گنجی ” مواجه می شدیم. 

در گوگل همیشه سرچ اسم من مصادف با نمایان شدن کلی عکس و مطلب و … بوده و هست تا به طور عملی پرسونال برندیگ را هم تجربه و اجرا کرده باشم. آرام آرام احساس کردم که مثل خیلی‌های دیگر، وقت آن رسیده که فصل جدیدی از زندگی‌ام را آغاز کنم. مجددا برای کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام و کمی بعد شروع به تحصیل در رشته‌ی مدیریت کسب و کار کردم. کارگاه‌ها و سمینارهای بی‌شماری شرکت کردم و بالاخره شدم حس کردم در کنار تجربه ، اصول علمی را هم می دانم.

تغییر و تحول:

دنیای ما، دنیای تحول است. این سایت در ابتدا آموزش فیزیک بودو ومشاوره کنکور. کم کم آموزش فیزیک به سایت دیگه من فیزیکچی منتقل شد. مشاوره و برنامه ریزی درسی به سایت یه مشاور   منتقل شد و این سایت شد کسب و کار باهوشانه. حالا سه تا سایت با تاریخچه ی فعالیت های من وجود داره و من تمرکزم روی سایت کسب و کار باهوشانه ( سایت فعلی ) است.

فارغ از حوزه‌ی فعالیت، اینجا همیشه جایی برای آموختن بوده است. مدرسه استراتژی کسب و کار باهوشانه حالا با سر و شکلی جدید و اهدافی تازه، می‌خواهد شما را به قلب دنیای بازاریابی ببرد.

پس اگر می‌خواهید به‌روز بمانید، اگر قصد دارید کسب و کار خودتان را به ایران و به دنیا نشان بدهید، و یا حتی اگر مثل ما دوست دارید به دیگران کمک کنید تا چیزی را به هزاران و حتی میلیون‌ها انسان دیگر عرضه بکنند، فرصت را از دست ندهید!

کسب و کار جدید:

کسب و کارها هم مثل آدم‌ها، قصه‌ای برای گفتن دارند. همان طور که شما الان دارید داستان من را می‌خوانید، خطوط تاریخ دارند با داستان صدها کسب و کار پر می‌شوند. ما آدم‌ها، خصوصاً ما ایرانی‌ها، عاشق داستان هستیم. بازاریابی مهارت روایت کردن است و کسب وکار باهوشانه ( مدرسه استراتژی) قصد دارد تا به شما یاد بدهد چطور یک داستان خوب روایت کنید.

 

تماس با من

نام و نام خانوادگی(ضروری)
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دوستان من

که از خدمات من و دوستام استفاده کردن

از سال ۱۳۷۰ تا به حال در شهرهای مختلف و با موسسات زیادی کار کردم

اما اینجا فقط فعالیت های اخیر خودم رو آوردم…