جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
کارگاه افزایش درآمد
ثبت نام

فهرست مطالب

دورهمی باهوشانه
برای ثبت نام کلیک کنید

افزایش Quality score

افزایش Quality score

امتیاز کیفیت Quality score با رتبه و هزینه‌ی تبلیغاتتون، رابطه‌ی مستقیم داره؛ اگه مهارت کافی در ارائه‌ی تبلیغات با کیفیت رو داشته باشین،  مسلماً  امتیاز  بالاتری  از گوگل ادز دریافت می‌کنید و افزایشquality score  را مشاهده می‌کنید. در نتیجه پاداش‌هایی از قبیل هزینه‌ی کمتر برای سرمایه‌گذاری  روی تبلیغات متحمل می‌شین و همچنین تبلیغ‌تون به رتبه‌ی بالاتری هدایت میشه.

 افزایش Quality score
افزایش Quality score

ممکنه صاحبان کسب وکارها به این باور باشن که، چون ما پول بیشتری برای تبلیغات به گوگل پرداخت می‌کنیم،  بنابراین یقینا باید رتبه و امتیاز تبلیغ ما تو رتبه‌ی بالاتری قرار بگیره؛ ولی باید بدونن که، برای گوگل کیفیت مهمه نه کمیت. کاربران به خاطر کیفیت و جذابیت، تبلیغ شما رو کلیک می‌کنن، نه هزینه‌هایی که احتمالاً زیاد بوده.

 یقین داشته باشین که تو چنین حالتی برای سه طرف گوگل، مخاطب و شما  وضعیت برنده، برنده است. پس برای موفقیت بیشتر با کمک  خلاقیت و هوشمندی، تبلیغات جذاب و با کیفیت رو به گوگل ارائه بدین تا هم هزینه‌های تبلیغ‎تون پایین بیاد هم تو رتبه‌ی بالایی قرار بگیرین.

در افزایش Quality score چه کیفیتی مدنظر گوگله؟

شاید براتون سوال پیش بیاد که گوگل چه کیفیتی از تبلیغ رو مدنظر داره؟ کیفیت تبلیغ رو، تو چه مواردی تعریف می‌کنه؟ افزایش Quality score تبلیغ شما وقتی اتفاق می‌فته که معیارهای دقیق رو رعایت کنین تا تبلیغ شما امتیاز بیشتری رو دریافت کنه.

در افزایش Quality score چه کیفیتی مدنظر گوگله؟
در افزایش Quality score چه کیفیتی مدنظر گوگله؟

به نکات اولیه و بسیار مهم برای افزایش Quality score   توجه بفرمایین:

نرخ کلیک در تبلیغات

گوگل این نرخ رو به این صورت تعریف می‌کنه؛ تبلیغ شما چند بار به نمایش درآمده و توسط چند کاربر کلیک خورده یا به عبارت دیگه نسبت تعداد تبلیغ به تعداد کلیک هاتون چقدره؟

نرخ کلیک در تبلیغات
نرخ کلیک در تبلیغات

امکان داره از هزار نفری که تبلیغ شما براشون به نمایش دراومده ده نفرشون با انتخاب دکمه کلیک به سایت تبلیغاتی شما ورود پیداکردن، پس به شما امتیاز تعلق می‌گیره. هر چقدر تعداد بالاتر باشه افزایشquality score  رو خواهید داشت و برعکس هم ممکنه اتفاق بیفته.

ویژگی های یه تبلیغ مناسب چیه؟

تبلیغاتی رو که برای کسب و کارتون تدارک دیدین باید به سِلاح معیارهای خوب مجهز کنین تا نظر کاربرا و سپس گوگل رو به این تبلیغ جذب کنین؛ چون در صورت کلیک زیاد از سمت کاربرا گوگل تبلیغ تون رو مجاز به افزایش Quality score میکنه.

حالا چند ویژگی معمولی اما بسیار مهم رو عنوان می‌کنیم تا معلوم بشه که دو سه تا اِلِمان ساده تا چه حد می تونه سطح کیفی تبلیغ‌تون رو ارتقا بده.

ویژگی های یه تبلیغ مناسب چیه؟
ویژگی های یه تبلیغ مناسب چیه؟

جذابیت تبلیغ

استفاده از محتوای جذاب، رنگها و غیره باشه که تو وهله‌ی اول به کاربر انگیزه و اشتیاقی رو بده که روی تبلیغ کلیک کنه. چیدمان دقیق کلمات هارمونی رنگ ها همه باید برای کاربر وسوسه انگیز باشه تا جذب تبلیغ بشه.

مرتبط بودن

محتوایی روکه از محصول و خدمت تون به‌ عنوان تبلیغ نمایش می‌زارین، باید همون چیزی باشه که تو سایت قراره ارائه بدین.

شفاف بودن تبلیغ

یکی از وجوهات تمایز‌تون با رقبا شفاف و واضح بودن تبلیغ تونه. اونچه که به عنوان تبلیغ ارائه می‌کنین،  باید برای مخاطبین قابل درک‌وفهم  باشه اونا  باید دقیقاً بدونن که محصول و خدمت شما چیه و چه ویژگی‌هایی داره؟ این باعث افزایش Quality score تبلیغ شما می‌شه.

جای کاربر باشید

اگه تبلیغ این ویژگی‌ها رو نداشته باشه و به تعبیری، گیج‌کننده و نامفهوم باشه و نیاز و سوالات شما رو پاسخگو نباشه، آیا اشتیاق به کلیک کردن اون رو داشتین؟ مسلماً نه. در نتیجه گوگل به این گونه تبلیغات علیرغم اینکه زیاد به نمایش دراومده نمره نمیده، چون کلیک زیادی نداشته. این امتیازات رو پنل (نقشه) کاربری هر تبلیغ‌کننده  قابل‌مشاهده است.

 افزایش Quality score با رعایت فاکتورهای مهم
افزایش Quality score با رعایت فاکتورهای مهم

گوگل امتیازات را به سه صورت نشون میده

 • بالاتر ازحد معمول؛ یعنی اینکه تو حالت عالی قرار دارین.
 • درحد معمول؛ رضایت کاربر و تعداد کلیک‌ها تا حد اعتدال و مطلوبه.
 • پایینتر ازحد معمول؛ یعنی این که آژیرخطر به صدا دراومده و باید برای بالابردن سطح کیفی تبلیغ خودتون فی‌الفور دست به‌کار بشید.

مرتبط بودن تبلیغ

هرکار صحیح و درستی پاداش  و امتیازی داره؛ نوع عملکرد صاحبان کسب‌وکار تو ارائه‌ی تبلیغاتشون( PPC) و تعداد کلیک‌هایی که توسط کاربران این تبلیغات انجام میشه می‌تونه افزایش quality score رو به دنبال داشته باشه. گوگل رتبه بندی‌هایی رو در مورد تبلیغ  شما انجام میده که کیفیت رو فدای کمیت نکرده باشین. مطمئناً رتبه‌های بالاتر جای تبلیغات باکیفیت‌تره. افزایش quality score شما به عوامل زیر بستگی داره:

 • مرتبط بودن کلمات کلیدی با محتوا
 • ارتباط متن و تبلیغی که ارائه می‌کنین
 • نرخ کلیک.

تبلیغ شما هرچقدر بیشتر موفق  به کسب امتیاز و رتبه بشه، گوگل ادز به صورت اتوماتیک، مقدار هزینه‌های تبلیغات‌تون رو هم پایین میاره.

 • بالاتر ازحد معمول
 • درحد معمول
 • پایین‌تر ازحد معمول

ورود کاربر به صفحه مورد نظر

کاربری قصد خرید کالایی رو از اینترنت به‌صورت آنلاین داره، کلمه‌ی کلیدی رو جستجو می‌کنه و وارد سایت تبلیغاتی شما  می‌شه مسلماً باید با متن تبلیغاتی در مورد همون کلمه‌ی کلیدی مواجه بشه ولی اگه غیر از این باشه و موضوع  و متنی مرتبط نبوده و جستجوی ناموفقی انجام شده، گوگل این ناکامی رو به پای کیفیت بد و ارائه‌ی نامطلوب تبلیغ شما  میزاره و افزایش Quality score صورت نمی‌گیره.

ورود کاربر به صفحه مورد نظر
ورود کاربر به صفحه مورد نظر

گوگل امتیازات رو به سه حالت عنوان می‌کنه. می‌دونین چرا؟ چون کاربر به درستی به صفحه‌ی موردنظرش دسترسی پیاد نکرده. امتیازات به این سه حالت به پلن کاربری صاحب تبلیغ فرستاده میشه؛

 • بالاتر ازحد معمول
 • درحد معمول
 • پایین‎تر ازحد معمول.

همونطور که به صراحت بیان شد، موضوعی رو که کاربر جستجو می‌کنه باید حتماً با محتوا و متن تبلیغ یکی باشه و این محتوا و متن با صفحه‌ای که کاربر اونجا انتقال داده می‌شه، ارتباط داشته باشه.

نتیجه‌گیری

افزایش Quality score باعث میشه موقعیت تبلیغات شما بالا بره و شما بتونید در موقعیت‌های برتر، راحت‌تر و ارزن‌تر ظاهر بشید. دستیابی به این سطح می‌تونه مثل یه پروژه هیجان‌انگیز باشه. با وجود اینکه این فرآیند خیلی وقت‌گیره؛ اما بهبود امتیاز کیفیت برای موقعیت شما تاثیرگذاره.

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله

پاسخ به سوالات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
دوست دارم نظرت رو بدونم! لطفا نظر بده!x