دیوار آرزوها و رسیدن به آرزوهای قشنگ برای سال۱۴۰۳

آرزوهای قشنگ روی دیوار آرزوها

دیوار آرزوها یه ایده ی خوب و تاثیر گذار. چند ساله بچه ها تو کلاسم تخته ی آرزوهاشون رو می نویسن و منم براشون آرزوهای خوب دارم.

چند سالی میشه که با بچه ها تو کلاس های مختلف این برنامه رو انجام می دیم.به بچه ها می گم بیان زنگ تفریح رو ی تخته آرزوهاشون رو بنویسن و بعد عکس می گیریم و تو گروه و اینستا گرام قرار می دیم.نوشتن آرزوها روی تخته ی کلاس درس چند ساله انجام می دیم.روانشناسا ن می گن بهتره آرزوهاتون مکتوب باشه.نوشتن آرزوها به آدم یه حس خوب می ده.از طرفی ذهنمون در جهت رسیدن به آرزوها برنامه ریزی میشه.

IMG 4500

همه اتون یه سری آرزو دارین:دانشگاه قبول شم.تو دانشگاه خوب مثل دانشگاه تهران و شریف و… قبول شم.رشته ای که دلم می خواد قبول شم.بعد فارغ التحصیل بشم . کار پیدا کنم ، کار خوب ، معروف بشم ، پولدار بشم،سلامت باشم ، خانواده ام سلامت باشن و…

دیوار آرزوها

همیشه به بچه ها می گم ” امیدوارم هیچ کدوم از آرزوهاتون دیگه براتون آرزو نباشه “برای تحقق آرزوهاتون ، آرزوهاتون رو یه جا یادداشت کنین ، مثلا پایین همین صفحه.آرزوهاتون رو مرور کنین.

آرزوهاتون رو باورکنین و در جهت رسیدن به اونها تلاش کنین !!!!می گن برای اینکه به آرزوی خودت برسی ، آرزوهات رو منطقی و بر اساس حقایق موجود انتخاب کن،برای رسیدن به آرزوهات زمان تعیین کن ، زمان رسیدن به آرزوهات باید مشخص بشه.اینطوری برنامه ریزی عصبی  و نقشه ی ذهنی رسیدن به آرزوت مشخص و ترسیم میشه.حالا می مونه تلاشت برای رسیدن به آرزوهات ! تلاش کن ! با صبر و حوصله!

رسیدن به آرزوها :

با هوشانه حرکت کن.همیشه اونایی بهترین نتیجه ها رو می گیرن که بهتر فکر کنن نه اونایی که بیشتر کار می کنن!پولدار ها بهتر فکر می کنن ولی بعضی ها به اشتباه فکر می کنن که اونا زیاد کار کردن یا خوش شانس بودن!یه کتاب خوب ناپلئون هیل داره به اسم     

” بیاندیشید و پولدار شوید “

نه این که زیاد کار کنین تا پولدار شوید، برای کنکور هم باهوشانه به سمت آرزوهاتون حرکت کنین.

برای اینکه به آرزوهات برسی، اول باید فرق هوس، آرزو، هدف رو باید بدونی! یه سری چیزها رو هوس می کنیم، بعد تو ذهنمون پردازش می کنم و دنبالش می کنیم تا یواش یواش برامون تبدیل به آرزو میشه. اگه بتونیم برای این یه برنامه ریزی دقیق کنیم، می تونیم تبدیلش کنیم به هدف و انتظار داشته باشیم بهش برسیم.

دیوار آرزوها در خانه ی حضرت مریم . ترکیه

خانه ی حضرت مریم در افسوس ترکیه قرار داره. اونجا هم یه دیوار وجود داره که مردم آرزوهاشون رو روی دستمال می نویسن و اونجا قرار می دن. دیوار آرزوها اینجا خیلی قشنگه و..

دیوار آرزوها در خانه ی حضرت مریم . ترکیه

یادت باشه، مهم نیست اطرافیان به شما چه می گویند، در هر صورت رویاهای شما با ارزش هستند. رویاهای شما متعلق به خودتان است و هرگز نباید اجازه دهید کسی آن را فراموش کند. همیشه به یاد داشته باشید که سر خود را بالا نگه دارید و رویاهای خود را نزدیک قلب خود نگه دارید. شما می توانید هر کاری را که در ذهن دارید انجام دهید. دیوار آرزو ها در جاهای مختلف دنیا، در شهر های مختلف درست شده. کاربرد همه یکسانه اما متناسب با فرهنگ همون جا!

تصمیم گرفتم رایگان کمک کنم تا به آرزوهاتون برسید. کمک کنم درست هدفگذاری کنیدو برای رسیدن به این اهداف برنامه ریزی کنید.

تحقق اهداف، در دیوار آرزوها:

برای اینکه بتونیم موفق شیم. بتونیم اونجور که دلمون می خواد زندگی کنیم. بتونیم به آرزوهامون برسیم و آرزوها، برامون آرزو نمونه و تبدیل به خاطره بشه، نیاز داریم حرکت کنیم. درسته که تو کشورهایی مثل ما، همه چی دست ما نیست!!!! یه سری عوامل خارجی و غیر منتظره وجود داره که همیشه روی کارها و تصمیمات ما اثر می گذاره. اما ما می تونیم با برنامه ریزی و هدفگذاری دقیق این اثر رو کمتر کنیم.

در طی این سالها همیشه با آدم های زیادی برخورد کردیم که یه عالمه رویا و آرزو دارن! خودمون هم شاید جزو اونها بودیم. اما چرا به آرزوهامون نرسیدیم؟

فلسفه ی دیوار آرزوها:

دیوار آرزوها یک نقاشی دیواری غول پیکر است که از هزاران قطعه هنری مجزا تشکیل شده است که هر کدام توسط شخص متفاوتی ساخته شده است. هر اثر هنری بازنمایی امید است – چیزی که همه ما برای آن می جنگیم.

وقتی به دیوار امید نگاه می کنیم، یادآوری می کنیم که در این امر تنها نیستیم. به ما یادآوری می شود که دیگرانی هستند که برای همان چیزهایی که ما هستیم می جنگند. به ما یادآوری می شود که امید یک نیروی قدرتمند است.

دیوار امید یادآور این است که هرچقدر هم که اوضاع تاریک به نظر برسد، همیشه امید وجود دارد.

فلسفه ی دیوار آرزوها

دیوار امید مکانی است که مردم می توانند برای به اشتراک گذاشتن داستان امیدها و پیام های مثبت خود بیایند. دیوار نمایشی فیزیکی از قدرت امید و تأثیر آن بر افراد و جوامع است.

دیوار آرزوها، هدف، رویا، زندگی

بچه که بودیم ، تو ذهنمون یه عالمه فکر بود. یه عالمه تخیل! از اینکه پلیس بشیم، معروف بشیم و… اما خیلی هاش آرزو موند! چون برای خیلی از اونها کاری نکردیم، فقط تو فکرمون بود. فقط دوست داشتیم، فقط دلمون می خواست. برای یه سری از اونها هم یه کارهایی انجام دادیم. اما شرایط محیط، اطرافیان و… مانع رسیدن به آرزوهامون شد.

به یه سری از آرزوهامون نرسیدیم چون با سنت ها و کلیشه های موجود در جامعه جور نبود.اما گناه ما چیه؟ چرا نباید به آرزوهای روی دیوار آرزوهامون نرسیم؟

برای رسیدن به آرزوها باید این مراحل رو دنبال کنیم:

  • تفکیک هوس، آرزو و هدف
  • بررسی اهداف و آرزوهایی که در گذشته داشتیم
  • لیست کردن علل نرسیدن به آرزوها در گذشته
  • بررسی سندروم شی درخشان
  • بررسی الگوهای تکرار شونده در زندگیمون
  • وابستگی و تعهد عاطفی به اهداف

و…

آرزوهاتون رو پایین این صفحه بنویسین و آرزوهای بقیه رو هم ببینین ، هم حالتون بهتر میشه و هم انگیزه اتون بیشتر میشه.

بهت پیشنهاد می کنم ویدئو های رایگان کارگاه هدفگذاری و استراتژی رو هم ببینی.

۰ ۰ رای ها
رأی دهی به مقاله

محمد گنجیمشاهده نوشته ها

Avatar for محمد گنجی

محمد گنجی مدرس ، مولف و کارشناس ارشد کسب و کار تالیف ۳۲ جلد کتاب تدریس و مشاوره از ۱۳۷۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
16 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سارا...
سارا...
میهمان
فروردین ۳, ۱۳۹۷ ۰:۰۳ قبل از ظهر

Taghzie qabool besham
Bmw qermez
Shohar?

يه دختره
يه دختره
میهمان
فروردین ۳, ۱۳۹۷ ۰:۰۲ قبل از ظهر

Taghzie qabool besham
Bmw qermez
Shohar?

...
...
میهمان
اسفند ۲۴, ۱۳۹۶ ۱۰:۵۱ بعد از ظهر

Arezom ine ke aval az hame betunam ba ghabul shodanam toye ye reshetey khub o daneshgahe khub betunam zahmatayi ke pedar madaram baram keshidan o jobran konam va inke ye shoghle khub dashte basham okoliiiii pol tosh bashe? poldar besham

فوژان
فوژان
میهمان
اسفند ۲۰, ۱۳۹۶ ۱۰:۲۱ بعد از ظهر

من از کنکور و دانشگاه رد شدم،یه زمانی تنها آرزوم این بود تو رشته ی مورد علاقم درس بخونم.وقتی به آرزوم رسیدم حالا آرزو دارم همه به آرزوهاشون برسن،دوم بتونم تو رشته ی مورد علاقم کار پیدا کنم…

Fateme tomari
Fateme tomari
میهمان
اسفند ۱۹, ۱۳۹۶ ۶:۵۳ بعد از ظهر

arezom ine k pezeshki qabol Sham to y Uni khob ?dlm mikhd maman babamo b arezoshon k dr shodne Mne o harkari vasam anjam midn brsonm?❤️Arezom ine hme b arezohashon brsn o faqat arezo nbshe?❤️Doseton drm khoshqalb tarin ostad❤️Arezo mikonm aqebat b khyr shim hamgi va tasmimaye eshtbh ngirim❤️❤️❤️

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
میهمان
اسفند ۱۹, ۱۳۹۶ ۶:۴۸ بعد از ظهر

arezom ine k pezeshki qabol Sham to y Uni khob ?dlm mikhd maman babamo b arezoshon k dr shodne Mne o harkari vasam anjam midn brsonm?❤️Arezom ine hme b arezohashon brsn o faqat arezo nbshe?❤️Doseton drm khoshqalb tarin ostad

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
میهمان
اسفند ۱۹, ۱۳۹۶ ۶:۴۵ بعد از ظهر

Delam Mikhd pezeshki qabol Sham y daneshgahe khob mikhm kheili movafgh Sham ham to kar ham to dars va in k arezom b khtre ine k pdr madaramo b arezoshon k dr shodnme brsonm omidvrm arezo nmone ❤️Doseton drm ostad khosh qalb❤️

همون دختره
همون دختره
میهمان
اسفند ۱۸, ۱۳۹۶ ۴:۳۴ بعد از ظهر

پزشکی دانشگاه تهران یا شهید بهشتی

عاشق هنر
عاشق هنر
میهمان
اسفند ۱۷, ۱۳۹۶ ۵:۳۵ بعد از ظهر

کاش پدر و مادرم دست از سرم بردارن بزارن هنر بخونم

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
میهمان
اسفند ۱۷, ۱۳۹۶ ۴:۴۹ بعد از ظهر

برم پیش دوست صمیمیم که انگلیس رفته زندگی کنیم باهم-_-!

یکتا
یکتا
میهمان
اسفند ۱۶, ۱۳۹۶ ۱۰:۴۳ بعد از ظهر

مهندسی شیمی یا شیمی محض تو یکی از ۴ تا دانشگاه خوب تهران قبول شم.
ایشالله مثل بچه های پارسالمون که الان بعضی هاشون به هدفشون رسیدن،منم به آرزوم برسم.

محمد محسن
محمد محسن
میهمان
اسفند ۱۶, ۱۳۹۶ ۱۰:۰۸ بعد از ظهر

آرزوم اینه که رشته پزشکی دانشگاه دولتی علوم پزشکی قزوین قبولربشم. امیدوارم بقیه هم به آرزوهاشون برسن.

محمد محسن
محمد محسن
میهمان
اسفند ۱۶, ۱۳۹۶ ۱۰:۰۵ بعد از ظهر

آرزوم اینه که رشته پزشکی دانشگاه دولتی علوم پزشکی قزوین قبول شم. امیدوارم بقیه هم به آرزوهاشون برسن.

مینا
مینا
میهمان
اسفند ۱۶, ۱۳۹۶ ۷:۴۸ قبل از ظهر

دلم می خواد یخ رشته فبول شم که دهن این فامیل هامون بسته بشه❤❤

سارا
سارا
میهمان
اسفند ۱۵, ۱۳۹۶ ۱۱:۵۷ بعد از ظهر

دوست دارم یه شغل خوب در کنار رشته دانشگاهی ام در آینده داشته باشم بعد وقتی که تو کارم خبره شدم و تونستم رو پای خودم وایسم از ایران برم

علی
علی
میهمان
اسفند ۱۵, ۱۳۹۶ ۱۱:۲۵ بعد از ظهر

من دلم می خواد تو کارم موفق بشم و برای موفقیت روی خودم و توانایی هام سرمایه گذاری کردم می خوام توانایی هام رو افزایش بدم