موبایل مارکتینگ یا بازاریابی از طریق موبایل و تلفن همراه

موبایل مارکتینگ همون جذب مشتری و افزایش سهم بازار برای کسب و کار شما از طریق تلفن همراه یا موبایل می باشد. هدف بازاریابی موبایلی دست پیدا کردن به مخاطبان جامعه ی آماری ،در تلفن های هوشمند ،تبلت و سایر دستگاه ها از طریق وب سایت ها،ایمیل،پیامک ،رسانه های اجتماعی و اپلیکیشن ها هست.

موبایل مارکتینگ یا بازاریابی از طریق موبایل و تلفن همراه

موبایل مارکتینگ امروزه یکی از اصلی ترین روش های جذب مشتری هست. تلفن همراه نحوه ی تعامل افراد رو با برند ها به شدت تغییر داده.امروزه تمام کارهایی که با کامپیوتر انجام میشه با موبایل هم قابلیت انجام دادن دارن.۸۰% کاربران اینترنت از موبایل استفاده میکنن و میزان جستجوی افراد با تلفن همراه در گوگل نسبت به سال های گذشته افزایش داشته. به همین دلیل تبلیغات صاحبان برند ها،تولید محتوا و تهیه ی پلتفرم های مناسب که قابل استفاده در تلفن همراه باشن لازم و ،واجب است .

موبایل مارکتینگ

الان یه قسمتی از دیجیتال مارکتینگ به موبایل و دستگاههای هوشمند و تلفن های همراه منتقل شده. الان گوشی ها هوشمند داره جای لپ تاپ و کامپیوتر های خانگی رو می گیره. دلایل مختلفی هم وجود داره . اما چون یه قسمت عمده فعالیت ها در فضای مجازی و اینترنت توسط موبایل انجام میشه ، پس موبایل مارکتینگ می تونه خیلی مفید و تاثیر گذار باشه. برای اینکه استراتژی مناسبی در راستای بازاریابی موبایلی داشته باشیم بهتر است چند مرحله را رعایت کنیم:

گام اول در موبایل مارکتینگ:

باید مخاطبان خودمون رو به خوبی بشناسیم .بهتر است پرسونای خریدار تهیه کنیم که در واقع نمونه های ذهنی از خریداران ما هست . یک پروفایل با پس زمینه مشتری به همراه اهداف او،چالش های او ،نوع محتوای مورد علاقه ،توصیف شغلی،منابع اطلاعات،تفریح های او ،اعتراضات او و…. این پروفایل یک تصویر واضح از خریدار به ما میده تا بفهمیم چه راه های ارتباطی با او برقرار کنیم و چطور پیام های بازاریابی رو برای او بفرستیم.

گام دوم در موبایل مارکتینگ :

باید هدف استراتژی کسب و کار خودمون رو تعیین کنیم یا به کمک مدیران کسب و کار یا به کمک گروه بازاریابی و فروش .به  عنوان مثال:

چه خدماتی برای دستگاه های موبایل ارائه میدیم؟

در حال حاضر عملکرد ما در بازاریابی موبایلی چگونه هست؟

اینکه  در استراتژی بازاریابی ، موبایل مارکتینگ رو قرار میدیم چه هدفی رو دنبال میکنیم؟؟

گام سوم در موبایل مارکتینگ :

باید شاخص های کلیدی عملکرد خودمون رو شناسایی کنیم بعد اونها رو آزمایش کنیم و در آخر بهینه کنیم. همچنین باید بررسی کنیم کدوم یک واقعی و قابل اندازه گیری هستن و موفقیت کمپین بازاریابی موبایلی ما رو تعیین میکنن. به عنوان مثال:

درگیرسازی کاربران:

ما باید به دنبال این باشیم تا افراد رو با اَپ یا سایت خودمون بیشتر درگیر کنیم یعنی تعامل بیشتری داشته باشیم. هرچقدر ارتباط ما با کاربران از طریق محتوای سایت بیشتر بشه و کارهایی که از اونها میخوایم رو بیشتر انجام بدن ،برای ما خیلی مفید هست چرا؟؟ چون هم تعداد کاربران فعال سایت افزایش پیدا میکنه و هم میزان فروش ما بیشتر میشه .

جذب کاربر:

بررسی میکنیم که چه تعداد کاربران جدید موبایلی به سمت کسب و کار ما کشیده شدن.

میزان درآمد هرکاربر:

که کل درآمد حاصل رو تقسیم بر تعداد کاربران میکنیم تا سهم هر کدوم بدست بیاد.

ارزش بلند مدت هر کاربر:

درآمد حاصلی که هر کاربر در یک زمان مشخص برای ما ایجاد میکنه.

گام چهارم در موبایل مارکتینگ :

جستجوی پارامتر های متریک  موبایل مارکتینگ خیلی مهم و کاربردی هست . چند پارامتر رو با ابزار آنالیتیکس گوگل جستجو میکنیم تا بفهمیم به اهدافی که در مرحله ی اول گفتیم رسیدیم یا نه. به عنوان مثال:

داده های رفتار موبایلی نشون میدن که محتوای ما چقدر مخاطبان رو جذب کرده.

داده های نرخ تبدیل موبایل نشون میدن که بعضی از صفحات اصلی ما باید بهینه سازی بشن یا نه.

جدول داشبورد پربازدیدترین صفحه های وب سایت رو برای هر دستگاهی نشون میده ، و میتونیم ببینیم که موبایل چقدر بر ترافیک وب سایت ما اثر گذاشته.

حالا که مرحله های اولیه رو بررسی کردیم ، باید ببینیم چه تکنیک هایی به موفقیت ما در موبایل مارکتینگ  کمک میکنن:

سازگاری وب سایت با موبایل:

از موارد واجب و ضروری هست چون امروزه این مورد برای گوگل بسیار اهمیت داره تا یک سایت رو بالاتر نشون بده مثلا:مطالب به سرعت بارگذاری بشن یا هیچ خطای موبایلی در  وب سایت دیده نشه و یا مطالب در موبایل طوری نمایش داده بشن که لازم نباشه در جهت عرض اسکرول کنیم یا حتی زوم کنیم.

تبلیغات از طریق ایمیل در تلفن همراه:

۵۷%از ایمیل ها در پلتفرم های موبایل باز میشه و ۶۹%از افرادی که ایمیل دریافتی در موبایل اونها باز نشه ،ایمیل رو پاک میکنن. پس همین آمار اهمیت موضوع رو برای ما نمایش میده.

به طور کلی باید ساختار وب طوری طراحی بشه که برای هر تلفن همراهی به خوبی قابل مشاهده باشه. اگر تمام موارد رعایت بشه تاثیرگذاری ایمیل مارکتینگ در موبایل مارکتینگ به شدت بالا میره.

بازاریابی پیامکی باید شخصی سازی بشه

پیامی که فرستاده میشه باید کاملا شخصی سازی بشه چون به دستگاه شخصی مشتری ارسال میشه. پیامک یک کانال قدرتمند برای بازاریابی موبایلی هست. ۶/۳ میلیارد نفر در دنیا پیامک های تبلیغاتی دریافت میکن که ۹۰%اونها در ۳دقیقه اول پیام رو باز میکنن در صورتی که این زمان میانگین برای ایمیل ۹۰دقیقه هست .

پیامی که میفرستیم باید کمتر از ۱۶۰کارکتر باشه و دقیقا ذکر بشه که از طرف چه کسی ارسال شده و اصطلاحات عامیانه و کلمات اختصار نداشته باشه.

برای حفظ حقوق مخاطب باید متن پیامک شخصی سازی شده باشه و اگر فرد مایل به دریافت پیامک نباشه باید حق اظهار نظر داشته باشه و از همه مهمتر شماره موبایل افراد با اجازه خودشون گرفته شده باشه. در غیر این صورت این نوع بازاریابی فقط برای فرد آزاردهنده و باعث ایجاد مزاحمت میشه، چیزی که به وفور در ایران میبینیم.

اضافه کردن اپلیکیشن های موبایل در کمپین های بازاریابی:

اگر برای کمپین های تبلیغاتی ما این اتفاق بیفته ما توانایی بیشتری برای ایجاد محتوا و بازاریابی داریم . از دو طریق این اتفاق میفته ، اول ارسال پوش نوتیفیکیشن ، دوم نوتیفیکیشن درون برنامه ای .

برای مورد اول کاربر باید اپلیکیشن رو دانلود کنه و صرف نظر از اینکه در حال استفاده از برنامه ما هست یا نیست پیام های برنامه مثل  یادآوری ها یا پیام های تبلیغاتی برای او ارسال میشن. ۷۰%از کاربران اجازه روشن بودن پوش اپلیکیشن رو میدن.

و درباره مورد دوم ،زمانی که کاربر برنامه را دانلود کرده و اعلان های ارسال شده توجه او رو پیام ها ،اقدام ها یا ویژگی های خاصی در درون خود برنامه جلب میکنن.

فناوری موبایل یک روند سریع و زودگذر نیست که کنار گذاشته بشه بلکه ما با به روزرسانی روش های موبایل مارکتینگ و با برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت در این زمینه میتونیم به موفقیت برسیم.

بازاریابی و فروش به همراه جذب مشتری و بازار جدید

محمد گنجیمشاهده نوشته ها

محمد گنجی مدرس ، مولف و کارشناس ارشد کسب و کار تالیف 32 جلد کتاب تدریس و مشاوره از 1370

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.