یه بخش مهم هر سایت محتوای اونه! مقاله ها ، آموزش ها ، اخبار و… برای قرار دادن مطلب در سایت باید اصول نگارش رو رعایت کنیم. مطلب شامل عکس یا ویدئو باشه. سرتیتر ها و عنواین معلوم باشه و….

قرار دادن مقاله در سایت وردپرسی

نوشتن مقالات برای سایت وردپرس، یکی از روش‌های مهم برای بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجوی اینترنت مانند گوگل است. بنابراین، نقش مقالات در سایت وردپرس به تعداد زیادی مهم است.

اولین نقش مقالات در سایت وردپرس، جذب کاربران و بالا بردن بازدید سایت است. با ارائه محتوای با کیفیت و مفید، کاربران به سایت شما جذب می‌شوند و به طور مستقیم باعث افزایش ترافیک سایت و کاهش نرخ بازگشت می‌شوند.

دومین نقش مقالات، بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو است. با نوشتن مقالات با کلمات کلیدی مرتبط با محتوای سایت، موتورهای جستجوی اینترنت می‌توانند سایت شما را بهتر بشناسند و در نتیجه رتبه سایت شما در صفحات نتایج جستجوی گوگل بهبود پیدا کند.

سومین نقش مقالات، ارائه محتوای ارزشمند برای مخاطبان است. با ارائه مقالات با محتوای مفید، کاربران می‌توانند اطلاعات مفید و کاربردی دریافت کنند که به آن‌ها در حل مشکلات و ارتقای دانش و تجربیات خود کمک می‌کند.

در کل، نوشتن مقالات برای سایت وردپرس بسیار مهم است و می‌تواند به بهبود ترافیک و رتبه سایت کمک کند و همچنین محتوای مفیدی را برای مخاطبان فراهم کند.

مقاله
قرار دادن مقاله و سئو مقاله ۲

ویژگی یه مقاله خوب:

برای ساختن یک متن مفید و جذاب در سایت وردپرس، باید به چند ویژگی توجه کرد:

۱. عنوان جذاب و بیان کننده: عنوان مقاله باید شفاف، جذاب و مفید باشد تا خوانندگان را برای خواندن مقاله جذب کند.

۲. محتوای کاربردی: محتوای مقاله باید کاربردی و مفید برای خوانندگان باشد. شما باید در مورد موضوعی که به آن اشاره می کنید، تحقیق کافی انجام داده و از نظرات و تجربیات خود نیز بهره بگیرید.

۳. ساختار منسجم: متن باید با ساختار منسجم و قابل فهم نوشته شود. مطالب باید به صورت مرتب و منطقی درآمده و با فرمت و تنظیمات درستی ارائه شوند.

۴. استفاده از تصاویر و گرافیک: استفاده از تصاویر، نمودارها و گرافیک ها به عنوان یک روش برای تأیید و ارائه اطلاعات به خوانندگان کمک می کند. همچنین، استفاده از تصاویر به عنوان جذابیت برای مقاله مفید است.

۵. کلمات کلیدی: برای بهتر دسترسی شدن به متن، کلمات کلیدی مرتبط با موضوع باید در مقاله استفاده شوند.

۶. به روز بودن: محتوای مقاله باید به روز و جدید باشد و با تغییرات اخیر در مورد موضوع بروزرسانی شود.

۷. ارائه منابع: ارائه منابع و مراجع استفاده شده در مقاله مهم است تا خوانندگان بتوانند در صورت نیاز به منابع بیشتر دسترسی پیدا کنند.

با رعایت این ویژگی‌ها، می‌توانید مقالات جذاب و مفیدی را در سایت وردپرس ارائه دهید.

تعداد کلمات ، تعدادتصاویر و تعدادلینک ها در هر مقاله

تعداد کلمات، تصاویر و لینک‌ها در هر متن به موضوع، محتوا و هدف مقاله بستگی دارد. اما به طور کلی، می‌توانید به شرح زیر عمل کنید:

  • تعداد کلمات: بهتر است مقالات حداقل شامل ۳۰۰ کلمه باشند. البته اگر موضوع متن پیچیده‌تر است، تعداد کلمات بیشتر از این مقدار نیز می‌تواند باشد.
  • تعداد تصاویر: استفاده از تصاویر، گرافیک‌ها و نمودارها به خوانایی و جذابیت متن کمک می‌کند. به طور کلی، برای هر ۵۰۰ تا ۸۰۰ کلمه، یک تصویر می‌تواند کافی باشد. اما دقت کنید که از تصاویر بیش از حد هم استفاده نکنید تا صفحه مقاله خیلی سنگین نشود.
  • تعداد لینک‌ها: استفاده از لینک‌ها به مخاطبان کمک می‌کند تا اطلاعات بیشتری درباره موضوع مورد نظر پیدا کنند. بهتر است از حداکثر ۴ تا ۵ لینک در هر ۵۰۰ تا ۸۰۰ کلمه استفاده کنید و لینک‌ها را به صفحات و منابع معتبر و مرتبط با موضوع مقاله ارجاع دهید.

در کل، باید به موضوع متن و هدف خود توجه کنید و سعی کنید تا مطالب را با محتوای مناسب و بهینه‌سازی شده ارائه دهید.

ساختار مقاله برای سایت چگونه باشد؟

ساختار یک مقاله به شدت بستگی به نوع موضوع و نوع نوشته دارد. اما به طور کلی، ساختار یک مقاله از مراحل زیر تشکیل شده است:

۱- عنوان: عنوان نوشته باید جذاب و خلاصه باشد و بتواند توجه خواننده را جلب کند.

۲- مقدمه: در این قسمت باید موضوع نوشته و مسئله‌ای که قصد دارید به آن بپردازید، معرفی شود. باید مختصر باشد و خواننده را به موضوع جذب کند.

۳- بدنه نوشته: در این بخش، باید به تفصیل به موضوع مورد نظر پرداخته شود. این بخش باید به شیوه منسجم و منظم نوشته شود و شامل بخش‌های مختلفی مانند تعریف مسئله، روش‌های حل مسئله، نتایج و یا مثال‌های عملی باشد.

۴- نتیجه‌گیری: در این بخش، به نتایج و نتیجه‌گیری‌هایی که از بحث و بررسی در بخش بدنه نوشته به دست آمده است، پرداخته می‌شود. همچنین می‌توان در این قسمت، پیشنهادهایی را برای ادامه مطالعه یا انجام کارهای مرتبط با موضوع نوشته ارائه داد.

۵- منابع: در این بخش، منابعی که برای نوشتن متن استفاده شده‌اند، لیست می‌شوند. لازم است که از منابع معتبر و قابل اعتماد استفاده شود.

به طور کلی، باید سعی کنید تا مطالب را به صورت روان، منطقی و منظمی ارائه دهید و از استفاده از پاراگراف‌های کوتاه و مفید برای بهتر شدن خوانایی مقاله، استفاده کنید.

تا چه اندازه از کلمات کلیدی در مقاله استفاده کنیم؟

استفاده از کلمات کلیدی در مقالات بسیار مهم است و باید با دقت و باهوشانه انجام شود. تعداد کلمات کلیدی در متن باید به گونه‌ای باشد که به خواننده اطلاعات کافی در مورد موضوع ارائه داده شود، اما در عین حال از آن جا که استفاده از کلمات کلیدی بیش از حد می‌تواند منجر به پنالتی شدن در موتورهای جستجویی شود، باید با دقت استفاده شود.

به طور کلی، تعداد کلمات کلیدی در هر مقاله باید کمتر از ۲-۳ درصد از کلمات مقاله باشد. به عنوان مثال، در یک مقاله ۱۰۰۰ کلمه‌ای، حداکثر تعداد کلمات کلیدی باید حدود ۲۰-۳۰ کلمه باشد. باید تلاش کنید که از کلمات کلیدی به گونه‌ای استفاده کنید که به خواننده کمک کند تا مفهوم موضوع را درک کند، اما در عین حال جملات و پاراگراف‌های مقاله به شکل طبیعی و خوانا باشند. همچنین، بهتر است کلمات کلیدی در محتوای مقاله به صورت طبیعی و ارتباطی با موضوع قرار گیرند و به هیچ وجه از کلمات کلیدی به صورت مجموعه‌ای و نامربوط به موضوع در مقاله استفاده نشود.