استراتژی موفقیت . مشاوره کسب وکار با محمد گنجی

مشاوره کسب و کار ، تجارت و ادامه تحصیل ، مشاوره درسی ، مشاوره تحصیلی ، مشاوره کنکور ، مشاوره تبلیغات و…این روزها ، بیشتر از سال های قبل به کلمه ی مشاور و مشاوره برخورد می کنیم. اما عمده ترین و پر کاربرد ترین قسمت می تونه مشاوره و منتورینگ در کسب و کار باشه. در کسب وکار منتورینگ به شاخه های تبلیغات ، بازاریابی ، استارت آپ ها ، ایده پردازی و… تقسیم میشه که هز کدوم به تنهایی وضعیت شغلی و در آمد یک شخص یا شرکت را متحول می کند.

مشاوره کسب و کار

مشاوره کسب و کار این روزها یکی از اهم واجبات است . چون دیگه بازاره مثل گذشته ثابت و پایدار نیستن.پس تا حدود زیادی غیر قابل پیش بینی هستن. آموزش های مختصات جدید فضای کسب و کار ریسک و مخاطرات را کمتر می کند.

مشاوره در یک پروژه ( بیش از یک جلسه )

برای یک پروژه متناسب با حجم و شرایط آن طرح داده می شود.در این طرح تعداد جلسات مورد نیاز بر اساس نوع پروژه تعیین و پس از توافق برنامه ریزی می شود.برای کل جلسات ، برنامه ی مکتوب و استراتژی مشخص ارائه می شود.در این برنامه هدف هر جلسه ، موضوع و ملزومات از قبل تعیین و در نهایت  صورتجلسه تعیین می شود.

گزارش روند کار به صورت آماری و دقیق ارائه می شود.این جلسا ت به صورت آنلاین و ویدئو کنفرانس یا به صورت حضوری در شرکت شما انجام خواهد شد. مدت هر جلسه یک ساعت و نیم است.

یک جلسه مشاوره و کوچینگ

یک جلسه برای مشورت و دریافت راهکار برای یک موضوع خاص ! اگه فکر می کنی مشکل و مسئله ی شما در یک جلسه قابل طرح و دریافت راهکار است . از این طرح استفاده کنید .

این جلسه به صورت آنلاین و ویدئو کنفرانس به مدت یک ساعت و نیم برگزار می شود.

قبل از جلسه باید اطلاعات لازم از طریق واتس آپ یا تلگرام به شماره ی ۰۹۱۲۱۱۸۴۵۲۳ ارسال شود.

هزینه ی یک جلسه پانصد هزارتومان می باشد.

مشاوره کسب و کار ، تجارت و ادامه تحصیل ، مشاوره درسی و …

هر کدوم از ما بنا به فعالیتی که انجام می دیم ، نیاز به مشاور داریم. حتما شنیدین که مدیران بزرگ و موفق کمپانی ها ی چند ملیتی ، در زمینه های مختلف مشاورین متفاوتی دارن. قدیم ها می گفتن اگه جایی گیر کردی برو سراغ افراد باتجربه ی فامیل و آشنا تا باهاشون مشورت کنی! اما با کی میشه مشورت کرد ؟ یه مشاور باید نسبت به اون موضوعی که باهاش مشورت می کنی تسلط داشته باشه. یا خودش تجربه کرده باشه. یا بر اساس آموزش و تحقیق بدست آورده باشه و..
من و همکار هام ، سعی می کنیم با تجربه ای که در این ۳۰ سال بدست آوردم . همچنین مطالعات و تحقیقاتی که انجام داده و می دم ، مشاور قابل اطمینانی براتون باشم. در این راه از نظر و همکاری سایر دوستانم که متخصصین روانشناسی ، تجارت ، تحصیل ، کسب و کار ، برنامه نویسی ، دیجیتال مارکتینگ ، تبلیغات و بازاریابی ، استارتاپ و… هستن هم استفاده می کنم. چون همه چیز نزد همگان است .ما در زمینه های زیر آماده ی کمک و همکاری هستیم.

مشاوره درسی ومشاوره تحصیلی ، مشاوره کنکور :

در زمینه ی مشاوره تحصیلی و مشاوره درسی ، هدف کمک به دانش آموزان و دانشجویان هست. کمک می کنیم برنامه ریزی دقیق تر بشه . حرکت تند تر بشه . بازدهی کار بالا بره. برنامه ریزی درسی دقیق انجام بشه . اصول مطالعه رو یاد می دیم . تندخوانی و تقویت حافظه رو آموزش می دیم. کمک می کنیم تمرکز و دقت بالاتری داشته باشین و خلاصه علاوه بر برنامه ریزی ، تکنیک های مطالعه رو می گیم ، کمک می کنیم تو یه مسیر مطمئن بیافتین ، و با پشتیبانی سالانه حواسمون هست تا از مسیر خارج نشین! وقتی هم تو مسیر حرکت می کنین ، کمک می کنیم مطمئن تر و سریع تر حرکت کنین.

مشاوره انتخاب رشته:

بعد که از مرحله ی دبیرستان و کنکور رد شدین ، کمک می کنیم رشته ی دانشگاهی خوبی انتخاب کنین. انتخاب رشته خیلی مهمه ! رشته ای که دوست داشته باشین . رشته ای که به موفقیت شما کمک کنه . رشته ای که بتونین در بازار کسب و کار موفق بشین.

مشاوره شغلی :

برای این که گلیم خودمون رو از آب بیرون بکشیم، باید شغل مناسب داشته باشیم. ما در زمینه ی انتخاب شغل کمک بهتون کمک می کنیم. اما چه شغلی ؟ شغلی که با روحیات ما سازگار باشه. شغلی که دآمدش ، کفاف خرج و بَرج زندگی رو بده. شغلی که یکنواخت و خسته کننده نباشه. شغلی که جای پیشرفت مالی و اجتماعی داشته باشه. شغلی که پرستیژ اجتماعی مناسبی داشته باشه.

مشاوره استارتاپی و شروع کسب و کار:

خیلی از شما می خواین کار خودتون رو داشته باشین . به اصطلاح قدیمی ها ” آقای خودت باشی ، نوکر خودت. در این زمینه هم با کمک دوستان بهتون کمک می کنیم. کمک می کنیم بهتر ایده پردازی کنین . خلاقیت در ایده هاتون بیشتر بشه. همراهتون هستیم تا ایده هاتون رو اجرایی کنین . در تیم سازی کمکتون می کنیم. قوانین و مقررات رو بهتون می گیم. در انتخاب شتابدهنده ها و سرمایه گذران کمک می کنیم و خلاصه همراهتون خواهیم بود.

مشاوره بهبود کسب و کار و هدف گذاری:

اگه خودتون یه کسب و کار راه انداختین ، دررونق کسب و کار بهتون کمک می کنیم. استراتژی کسب و کار رو با کمک هم تعریف می کنیم. ما و دوستانمون کمک می کنیم کسب و کارتون موفق و موفق تر بشه. فروش بال بره . بازاریابی و جذب مشتری به درستی صورت بگیره. کسب و کارتون دارای هویت بشه ( برندسازی) . کمپین تبلیغاتی مناسبی داشته باشه. ارتباط با مشتری و حفظ مشتری رو به درستی انجام بده و…
خلاصه از دبستان تا کسب و کار ، همراهتون هستیم تا استراتژی موفقیت شما به درستی ترسیم ، اجرا و بررسی بشه.

کلیاتی در مورد مشاوره کسب و کار

امروزه با توجه به افزایش تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی در مقاطع مختلف تحصیلی، نبود بازار کار متناسب با رشته های تحصیلی دانشگاهی، برگزاری محدود و دوره ای آزمون های دستگاه های دولتی، کافی نبودن حقوق و مزایای شرکت های خصوصی برای استخدام نیروی کار جدید، بالا رفتن سن جوانان ازدواج که یکی از دلایل عمده و اصلی آن نداشتن کار و حقوق مناسب، محدودیت سن برای شرکت در آزمون ها، همچنین رشد روز افزون قیمت ها در زمینه های مختلف (مانند مسکن، خودرو، تامین نیازهای خوراکی و پوشاک و غیره) و بسیاری از موارد دیگر باعث شده تا بسیاری از جوانان برای وارد شدن به بازار کار با داشتن سرمایه ای اولیه و اندک( که شاید پس انداز چند ساله های خانواده هایشان بوده و یا از طریق گرفتن وام های مربوط در این حوزه آن را فراهم کرده باشند) اقدام به راه اندازی کسب و کار جدید کنند تا بتوانند خود را در جامعه مطرح کنند و اعتبار لازم را در بین رقبا بدست آورند.
برای موفقیت در این مسیر آن ها نیاز به مشاوره کسب و کار دارند. اساسا مشاوره کسب و کار به معنای دریافت اطلاعاتی تخصصی و پرس و جو کردن در مورد حوزه کاری که قصد انجام شروع فعالیت های خود را در آن دارند، می باشد. مشاوره کسب و کار می تواند کارگشای بسیار خوبی باشد تا از خطرات احتمالی و ریسک کردن در مواردی که خسارات مالی جبران ناپذیری را به همراه دارد و در آینده نه چندان دور موجب از دست رفتن سرمایه ها و بالا آوردن بدهکاری خواهد شد جلوگیری کند.برای دوام این گونه کارها که به اصطلاح به آن کار آفرینی نیز می گویند گرفتن مشاوره های فنی تخصصی الزامی می باشد. اگر در فکر راه اندازی کسب و کار جدیدی هستید و به دنبال اطلاعاتی مفید و مشاوره کسب و کار برای گام برداشتن در این مسیر پر پیچ و خم می باشید تا پایان مقاله با ما همراه شوید.

علت هایی که لازم است که مشاوره کسب و کار انجام گیرد

شاید هر جوانی فکر کند داشتن شور و اشتیاق و هوشی بالا در چند زمینه می تواند باعث موفقیت حتمی او شود اما باید دانست این عوامل کافی نبوده و دارا بودن آن از ضرورت مشاوره کسب و کار کم نمی کند. کسب مهارت در بخش مختلف امکان پذیر نیست و مشکلاتی که هم احتمال رخ دادن در خلا مسیر به وجود آید یکسان نخواهد بود. شرایط جامعه چه از نظر اقتصادی و چه از نظر نیازهای مردم که تنوع آن روز به روز بیش تر می شود، در حال تغییر است و بسیاری موارد دیگر که برای حل و ارائه راه حل های مناسب و به جا برای جلوگیری از ضرر نیازمند مشاوره و بهره مند شدن از تجربیات کسانی است که قبلا در این راه با موقعیت های مختلف هر زمان در آن پا نهاده و گاهی با پیروزی های چشم گیر و گاهی هم با شکست های سنگین رو به رو شده اند.
تجارت در هر حوزه هایی دارای شاخه ها و زیر گروه هایی متفاوت است بخش مدیریت و صاحبان تصمیم گیری شرکت های تازه تاسیس باید بدانند چه افرادی با چه تخصصی برای انجام چه کاری مناسب هستند تا آن ها را برای کارهای مربوطه استخدام نمایند. این موضوع یکی دیگر از دلایل مشاوره کسب و کار است که اگر به درستی انجام پذیرد می تواند گامی بزرگ برای رسیدن به قله موفقیت باشد.بنابراین گرفتن مشاوره های لازم قبل از شروع کار و همینطور استخدام شخصی دارای متخصص و با تجربه در منصب مشاور می تواند کمک بسیار خوبی برای فعالیت های کارآفرینی باشد. از آن جایی که تکنولوژی در دنیا با سرعت بالایی حرکت کرده و نظام اداری و مردم را با تغییرات اساسی مواجه می کند، برای همگام شدن با آن بهترین راه همان استفاده از نظریات و پیش بینی های احتمالی مشاور می باشد.
با داشتن نیروی کاری مشاور قوی شما می توانید از سایر رقیبانتان پیشی بگیرید و با فاصله و خیالی آسوده تر برای مراحل بعدی گام بردارید. شاید بتوانید برای مدتی کوتاه بدون مشاور به موفقیت دست یابید اما این امر با سختی و ریسکی بسیار زیاد همراه است و بار روانی زیادی را به همراه خواهد داشت اما داشتن نیروی حرفه ای در این زمینه می تواند راه را برای شما هموارتر کند و با آسودگی بیشتری در مسیرتان قدم بردارید.

موردهایی که مشاوره کسب و کار می تواند به کار آفرینان کمک کند

  1. آنها می توانند با ارائه راه هایی منطقی مقدمات جلو افتادن شما از سایر رقیبان را فراهم کنند.
  2. اینکه چه استراتژی به کار بگیرید از بازار برای بدست آوردن سود بیش تر به نفع خود استفاده کنید.
  3. اینکه چه ترفندهایی را به کار گیرند تا مشتریان خود را حفظ کنند مثلا بدانند چه محصولات جدیدی نیاز روز مشتریان است و یا ایجاد تغییراتی به جا در محصولات و خدمات قبلی خود می تواند روش خوبی در این زمینه باشد.
  4. آن ها با دادن مشاوره های درست و به موقع می توانند کاری کنند تا شرکت شما به شهرت و اعتبار بالایی برسید.
  5. روش های تبلیغاتی مناسب و مکان یابی برای این موضوع یکی دیگر فعالیت های مشاوره کسب و کار است.
  6. ارائه راهنمایی های صحیح برای به کار گیری و اداره شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و غیره
  7. آن ها باید بتوانند با دادن ایده هایی مناسب میزان هزینه های تولید را کاهش دهند و در ازای این امر با داشتن فروش بالا با قیمت معمول بازار و داشتن حداکثر کیفیت ها و رعایت اصول استاندارد، سود شرکت را به حداکثر مقدار مورد نظرشان برسانند. چرا که هر چه این موارد بیش تر شود هم مشتریان بیش تری جذب خواهد شد هم می توان به اعتبار شرکت افزود. البته افزایش سود می تواند راه را در آینده برای تغییرات و ارائه خدمات جدید آسان تر کرده همچنین این امر می تواند باعث اشتغال زایی و استخدام نیروی جدید کاری و حتی ایجاد شعب جدید نیز شود.

کسب و کار ، تجارت ، هدف گذاری و برنامه ریزی

آموزشانتخاب رشتهکسب و کارمشاورهمشاوره و برنامه ریزی درسی

محمد گنجیمشاهده نوشته ها

محمد گنجی مدرس ، مولف و کارشناس ارشد کسب و کار تالیف 32 جلد کتاب تدریس و مشاوره از 1370

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.