هزینه خانوارهای شهری و روستایی ایران، تفریح و آموزش کمترین سهم

ایرانی‏‌ها کجا کمتر هزینه می‌کنند؟ ؛ تفریح و آموزش کمترین سهم را دارند

در میان هزینه خانوارهای شهری و روستایی ایران، تفریح و آموزش کمترین سهم را دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۲، ۷۳٫۳ درصد هزینه خانوارهای شهری شامل هزینه‎های غیرخوارکی است و ۲۶٫۷ درصد هزینه آن‎ها هم در بخش خوراکی و دخانی صرف می‎شود.

همچنین از میان هزینه‌های غیر خوراکی مسکن با ۴۵٫۳ درصد بزرگترین سهم را به خود اختصاص داده و به ترتیب خانوارهای شهری ۱۴٫۳ درصد در حمل و نقل، ۱۲٫۵ درصد در بهداشت و درمان، ۱۱٫۴ درصد در کالاها وخدمات متفرقه، ۶ درصد در اثاث و خدمات صرف می‏‌کنند. اما کمترین هزینه خانوارهای شهری در بخش سرگرمی و آموزش است که ۴٫۱ را به خود اختصاص داده است. از میان هزینه‏‌های خوراکی و دخانی خانوارهای شهری، گوشت با ۲۱٫۹ درصد بیشترین سهم را داراست.

هزینه

هزینه

ترکیب هزینه‌های کل سالانه یک خانوار شهری:۱۳۹۲
هزینه

هزینه

ترکیب هزینه‌های غیر خوراکی سالانه یک خانوار شهری:۱۳۹۲

بزرگترین بخش هزینه خانوارهای روستایی هم به هزینه‎های غیر خوراکی اختصاص دارد و در واقع ۵۶٫۷ درصد هزینه خانوارهای روستایی غیر خوراکی است که مسکن با ۲۷٫۶ درصد بیشترین سهم را در هزینه‏‌های غیرخوراکی دارد. بعد از مسکن حمل و نقل و ارتباطات ۱۹٫۸ درصد، بهداشت و درمان ۱۴٫۸ درصد، کالاها و خدمات متفرقه ۱۳٫۶ درصد، پوشاک و کفش ۱۰٫۵ درصد، لوازم و اثاث خانوار هم ۱۰٫۴ درصد را به خود اختصاص می‏‌دهد. اما سرگرمی و آموزش با ۳٫۴ درصد کمترین سهم از هزینه‎های غیرخوراکی را دارد.

در هزینه‎های خوراکی خانوارهای شهری هم بیشترین سهم به خرید آرد، رشته، نان، غلات و فراورده‏‌های آن مربوط می‏‌شود که ۲۴٫۷ درصد است.

هزینه

هزینه

ترکیب هزینه‌های سالانه یک خانوار روستایی:۱۳۹۲
هزینه

هزینه

ترکیب هزینه‌های غیرخوراکی یک خانوار روستایی:۱۳۹۲

 

 به طور کلی نحوه ی هزینه کرد جامعه ی ایرانی با سایر جوامع کمی متفاوت به نظر می رسد و در این میان هزینه ی مطالعه و آموزش بسیار ناچیز می باشد

خبر ویژه ، اخبار مهم و فوری کسب و کار و موفقیت

آموزش فیزیکبرنامه ریزی درسیجزوات کنکورکنکورمحمد گنجیمشاوره

محمد گنجیمشاهده نوشته ها

محمد گنجی مدرس ، مولف و کارشناس ارشد کسب و کار تالیف 32 جلد کتاب تدریس و مشاوره از 1370

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.