مهلت مجدد ثبت نام کنکور۹۷

نوشته محمد گنجی شنبه - ۱۴ بهمن ۱۳۹۶
مهلت مجدد ثبت نام کنکور۹۷ برای کسانی که بنا به هر دلیل موفق نشدند در مهلت مقرر ثبت نام کنکور ۹۷ را انجام دهند
سازمان سنجش آموزش کشور برای داوطلبانی که در مهلت تعیین شده قبلی (یکم تا یازدهم بهمن ماه) موفق به ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۹۷ نشده‌اند، فرصت مجددی برای ثبت‌نام تعیین کرد.
مهلت مجدد ثبت نام کنکور97

مهلت مجدد ثبت نام کنکور۹۷

به گزارش ایرنا، حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت‌نام کنکور ۹۷ برای داوطلبان متقاضی‌ پذیرش در دوره‌های‌ روزانه، نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌‌نور (آموزش‌ از راه‌ دور) و دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیردولتی ـ غیرانتفاعی و همچنین متقاضیان تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی (کد رشته‌های تحصیلی با آزمون)، صورت می‌گیرد.

توکلی افزود: داوطلبانی که در مهلت تعیین شده (از اول تا یازدهم بهمن ماه ۹۶) موفق به دریافت کد سوابق تحصیلی نشده یا به هر دلیل دیگر نتوانسته‌اند نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام کنند، مهلت مجددی برای ثبت‌نام‌ در آزمون‌ از روز یکشنبه، ۱۳ اسفند تا چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه خواهند داشت تا با مراجعه به سایت سازمان سنجش، فرآیند ثبت‌نام خود را انجام دهند.

مهلت مجدد ثبت نام کنکور۹۷

وی با اشاره به انتشار اطلاعیه جدیدی که از ۱۴ بهمن ماه در خصوص برخی اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت‌نام بر روی سازمان سنجش قرار گرفته است، توضیح داد: اصلاحات مربوط به بندهای «و» و «ز» شرایط اختصاصی مندرج در صفحه ۵ دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره ۱) بر اساس اعلام رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت گرفته است که بر اساس آن، با توجه به رأی هیات عمومی دیوان عدالت اداری مبنی بر عدم ابطال مصوبه پنجاه و یکمین جلسه شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی، دانش‌آموختگان مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته تمام رشته‌های تحصیلی و دکتری عمومی (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی) می‌توانند با رعایت شرایط ذیل از طریق قبولی در آزمون سراسری در مقطع دکتری عمومی رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی صرفاً در پردیس‌های خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه‌های علوم پزشکی تحصیل کنند:

  • دارا نبودن هر گونه تعهد خدمت به ارگان یا دستگاه‌های اجرایی و عدم دارا بودن تعهدات سهمیه بومی و یا سهمیه مناطق محروم.
  • نداشتن ممنوعیت تحصیل از نظر سازمان نظام وظیفه.
  • کلیه پذیرفته‌شدگان در دوره‌های پردیس خودگردان و یا ظرفیت مازاد (اعم از اینکه در مقاطع تحصیلی قبلی تحصیل، از آموزش رایگان برخوردار بوده و یا نبوده‌اند) ملزم به پرداخت شهریه مطابق مصوبه هیئت امنای دانشگاه‌ها و مصوبات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند.
  • دانش‌آموختگان مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته صرفاً قادر به تحصیل در پردیس‌های خودگردان و ظرفیت مازاد خواهند بود.

مهلت مجدد ثبت نام کنکور۹۷

توکلی تاکید کرد: طبق تبصره بند و) در مورد امکان شرط تحصیل مجدد دانش‌آموختگان مقطع دکتری پیوسته از محل این مصوبه، از آنجا که در مصوبه یاد شده از مقاطع مذکور ذکری به میان نیامده است، برای ورودی‌های سال ۱۳۹۷ امکان‌پذیر نخواهد بود.

اطلاعیه جدید سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور درباره برخی اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت‌نام و اعلام زمان مجدد برای ثبت‌نام داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون‌ سراسری‌ سال‌ ۱۳۹۷ دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی بر روی سایت این سازمان به نشانی www.sanjesh.org قابل مشاهده و دسترسی است.

آزمون سراسری سال ۹۷ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ تیرماه ۹۷ برگزار می‌شود.

نتیجه اولیه آزمون سراسری سال آینده به صورت کارنامه تنظیم می‌شود و در دهه دوم مرداد ماه ۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد.

فرآیند انتخاب رشته برای داوطلبان مجاز، در دهه دوم مرداد ماه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش صورت می‌گیرد و نتایج نهایی کنکور نیز نیمه دوم شهریور ماه ۹۷ اعلام خواهد شد.

مهلت مجدد ثبت نام کنکور۹۷

 

ثبت‌نام نزدیک یک میلیون داوطلب در کنکور ۹۷

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام ۹۴۶ هزار و ۸۹۴ داوطلب برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۷ مراکز علمی آموزشی کشور خبر داد.

مهلت مجدد ثبت نام کنکور۹۷

 

به گزارش ایرنا، حسین توکلی با اعلام این خبر اظهار کرد: ثبت‌نام کنکور ۹۷ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از جمله رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی که از اول بهمن ماه ۹۶ از طریق اینترنت آغاز شده بود ساعت ۲۴ چهارشنبه شب، ۱۱ بهمن ماه به پایان رسید و در این رابطه تعداد ۹۴۶ هزار و ۸۹۴ داوطلب موفق به ثبت‌نام شدند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: آزمون کنکور سال ۹۷ در روزهای پنجشنبه و جمعه هفتم و هشتم تیر ماه ۱۳۹۷ در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور برگزار خواهد شد.

توکلی افزود: کنکور سراسری سال ۹۷ به منظور پذیرش دانشجو برای دوره‌های روزانه و نوبت دوم یا شبانه، نیمه‌حضوری مجازی و پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام‌نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و کدرشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی انجام می‌شود.

 

اگه سوالی در مورد مشاوره و برنامه ریزی درسی دارید اینجا کلیک کنید

و

اگه سوالی در مورد فیزیک کنکور و جزوه و کتاب دارین اینجا کلیک کنید

بازدید: ۱۸۷۱