مشاوره و برنامه ریزی استراتژیک و باهوشانه برای رشد

محمد گنجی نوشته محمد گنجی دوشنبه - ۹ دی ۱۳۹۸

مشاوره و برنامه ریزی استراتژیک و باهوشانه برای رشد، شامل طراحی پلن موفقیت، برای یه شروع تازه ، یا اصلاح حرکت و فعالیت های قبل است . باید درست هدف گذاری کنیم ، در چار چوب هدف استراتژی تعیین کنیم و برای پیشبرد استراتژی  باهوشانه تصمیم بگیریم.
پلن موفقیت
مشاوره و برنامه ریزی استراتژیک وقتی اهمیت داره که می خوایم یه شروع دوباره داشته باشیم . یه شروع طوفانی ، می خوایم اشتباهات گذشته رو تکرار نکنیم. وقتی می خواهیم نتایج متفاوت با گذشته بگیریم باید عملکردمون هم با گذشته متفاوت باشه . اگه می خوایم عملکرد متفاوت داشته باشیم باید هدف گذاری و برنامه ریزی متفاوت داشته باشیم. در این روند بعضی اوقات فقط با یه مشاوره راه می افتیم و بعضی از مواقع نیاز به کوچینگ داریم . یه مربی یا کوچ لازم داریم که در یک بازه ی زمانی همراه ما باشه و به ما کمک کنه. ما قراره همراه شما باشیم.

طراحی پلن موفقیت:

وقتی می خوایم برنامه ریزی کنیم . وقتی می خوایم به سمت موفقیت بریم . اول باید ببینیم تا حالا چه کار کردیم! اصلا کاری کردیم یا فقط در رویا و توهم و خیال پردازی بودیم. اگه کاری کردیم ، دلیل این که موفق نشدیم چی بوده. می خوایم ببینیم کجاییم و کجا می خوایم بریم. وقتی خدای نکرده یه مشکلی داری و میری دکتر. پزشک اول می فرسته بری آزمایش خون و سی تی اسکن و ام.آر.آی و… تا ببینه مشکل چیه. تشخیص بده . بعد دنبال درمان باشه . بعد پیش بینی لازم رو انجام بده تا دیگه این مشکل پیش نیاد . یا کمتر مشکل پیش بیاد.

در مرحله ی اول این مشاوره و برنامه ریزی استراتژیک باید همه چی به طور کامل بررسی بشه. توانایی ها محدودیت ها ، امکانات موجود اهداف و… بعد تصمصیم گیری بشه.

 بهترین برنامه ریزی ، بررسی صادقانه ی عملکرد گذشته است.

اولین قدم برای تعیین استراتژی موفقیت ، بررسی گذشته است. باید اول فعالیت های قبلی خودمون رو بررسی کنیم. نقاط ضعف و قوت اون رو شناسایی کنیم.  چه کارهایی باید انجام می دادیم ، که انجام ندادیم. کدوم کارهامون به نتیجه رسیده. نتیجه مورد قبول بوده یانه . چه کارهایی رو نباید انجام می دادیم . چرا؟ چه ابزارها و وسایلی در اختیار داشتیم. الان چه ابزار هایی داریم.

 هدف گذاری  برای آینده :

۱- اهداف بلند مدت :

باید چشم انداز ۱۰ سال دیگه ی خودمون رو مشخص کنیم. مهم نیست چه قدر رویایی به نظر برسه. مهم اینه که بخوایم . دوست داریم ده سال دیگه کجا باشیم؟ در چه موقعیتی؟

۲- هدف میان مدت :

حالا باید برای رسیدن به این هدف بزرگ یه هدف واسطه تعیین کنیم. هدفی که با رسیدن به اون ، قسمتی از مسیر رسیدن به هدف بزرگ خودمون رو طی کنیم. این هدف برای ۲ تا ۵ سال آینده است. هدف میان مدت باید بر اساس داشته هامون تعیین  بشه .

۳- هدف کوتاه مدت :

هدف میان مدت  رو به هدف های کوچک و قابل دسترس چند ماهه و یک ساله تقسیم می کنیم. وقتی به هدف های کوچیک خودمون میرسیم ، انگار بنزین می زنیم تا بتونیم ادامه ی راه رو بریم. پس هدف های کوچیک ، به دور از رویا ها و بر اساس واقعیت ها باشه.

برنامه ریزی و پلن موفقیت :

حالا که نقاط قوت و ضعف خودمون رو می دونیم. حالا که می دونیم چی می خوایم و هدفمون چیه. حالا که می دونیم چه ابزار هایی داریم . پس باید راه های رسیدن به هدف رو بررسی ، ارزیابی  و کنترل کنیم. اول سعی کنیم اشتباهات گذشته رو تکرار نکنیم. می دونیم هرکسی مجازه اشتباه کنه ، اما تکرار اشتباه حماقته! پس همین که کمتر اشتباه کنیم قسمت از راه موفقیت رو طی کردیم. یه نقشه ی راه برای رسیدن به اهداف رسم می کنیم. بر اساس این نقشه راه و پلن حرکت می کنیم.تیم سازی ، جذب سرمایه گذار ، کنکور ، استارتاپ ، تبلیغات ، بازاریابی ، رشد و موفقیت فردی ، کسب و کار و یا هر چیزی که تو زندگی برامون مهمه.

تحلیل و کنترل فعالیت ها :

در راه رسیدن به هدف باید حواسمون باشه از مسیر خارج نشیم. پس دائم باید فعالیت هامون رو آنالیز و بررسی کنیم. برای کند نشدن فعالیت ها و در عوض تند شدن اون ، چاره اندیشی کنیم. تحلیل فعالیت ، اشتباهات رو از بین می بره . تحلیل کارها شاید بتونه هدف های جدیدی برامون ترسیم کنه. شاید اهدافمون رو پر رنگ تر کنه . قطعا تحلیل اول مربوط به فعالیت های خودمون صورت می گیره و بعد روی محیط و رقبایی که روی فعالیت ما تاثیر دارن!!!
اینها قسمتی از کار مشاوره ، هدف گذاری ، برنامه ریزی استراتژیک ، پلن موفقیت هست که با کمک شما انجام می دیم.

 نحوه ی کار مشاوره و برنامه ریزی استراتژیک:

برای تغییر وضعیت موجود و مشاوره میشه به دو روش عمل کرد. جلسات موردی و کوچینگ بلند مدت

جلسات موضوعی مشاوره و برنامه ریزی  :

کار  مشاوره و برنامه ریزی استراتژیک می تونه به صورت جلسات دو ساعته ی مشاوره و برنامه ریزی استراتژیک باشه که ، در دفتر ما یا دفتر شما  تشکیل میشه.

با توجه به نیاز شما تعداد جلسات و محور جلسات مشخص میشه.

در طی این فرآیند ممکنه لازم باشه  از کمک  سایر دوستان و همکاران روانشناس ، دبیر ، مشاور ، بازاریاب ، متخصص تبلیغات ، برنامه نویس کامپیوتر ، کارشناسان کسب و کار و… هم استفاده کنم.

کوچینگ فردی یا سازمانی :

در این مدل بر اساس کاری که قراره انجام بشه ، یه پروژه تعریف می کنیم . بازه ی زمانی چند ماهه تعیین میشه . برای هر ماه هدف گذاری میشه. برنامه ریزی و تهیه پلن انجام میشه . تعداد جلسات مشخص میشه. در شرکت ها و سازمانها جلسات به صورت منظم برای مدیران و دست اندرکاران شرکت خواهد بود. برای هر جلسه موضوع و هدف مشخص از قبل تعیین میشه . تصمصیات جلسه در صورتجلسه تعیین و زمان بندی اجرا تعیین میشه.

در شرکت ها و پروژه ها کار اجرایی به عهده ی مسئولین خواهد بود . اما نظارت پشتیبانی و کوچینگ توسط ما انجام شده و در صورت لزوم یک نفر از کارمندان ما در مرکز شما فقط به عنوان هماهنگ کننده و پشتیبان (بدون دخالت در اجرا ) حضور خواهد داشت.

برای استفاده از کوچینگ فردی یا سازمانی ، یک جلسه مشاوره دو ساعته در ابتدا انجام خواهد شد . اگر به توافقات لازم برای انجام پروژه برسیم ، برای ادامه ی کار و تعداد جلسات و اهداف قرادادی نوشته و کار شروع می شود.

 نحوه ی ثبت نام و پرداخت اولیه :

برای پرداخت وجه هر جلسه ی  دو ساعته ، می توانید از پایین همین صفحه روی لینک پرداخت کلیک کنید و به صورت آنلاین پرداخت نمایید
و شماره پیگیری را در فرم ثبت نام قید کنید.

فرم ثبت نام

 قیمت : 800000 تومان