مشاوره و برنامه ریزی استراتژیک و باهوشانه برای رشد، شامل طراحی پلن موفقیت، برای یه شروع تازه ، یا اصلاح حرکت و فعالیت های قبل است . باید درست هدف گذاری کنیم ، در چار چوب هدف استراتژی تعیین کنیم و برای پیشبرد استراتژی  باهوشانه تصمیم بگیریم.
پلن موفقیت
مشاوره و برنامه ریزی استراتژیک وقتی اهمیت داره که می خوایم یه شروع دوباره داشته باشیم . یه شروع طوفانی ، می خوایم اشتباهات گذشته رو تکرار نکنیم. وقتی می خواهیم نتایج متفاوت با گذشته بگیریم باید عملکردمون هم با گذشته متفاوت باشه . اگه می خوایم عملکرد متفاوت داشته باشیم باید هدف گذاری و برنامه ریزی متفاوت داشته باشیم. در این روند بعضی اوقات فقط با یه مشاوره راه می افتیم و بعضی از مواقع نیاز به کوچینگ داریم . یه مربی یا کوچ لازم داریم که در یک بازه ی زمانی همراه ما باشه و به ما کمک کنه. ما قراره همراه شما باشیم.

طراحی پلن موفقیت:

وقتی می خوایم برنامه ریزی کنیم . وقتی می خوایم به سمت موفقیت بریم . اول باید ببینیم تا حالا چه کار کردیم! اصلا کاری کردیم یا فقط در رویا و توهم و خیال پردازی بودیم. اگه کاری کردیم ، دلیل این که موفق نشدیم چی بوده. می خوایم ببینیم کجاییم و کجا می خوایم بریم. وقتی خدای نکرده یه مشکلی داری و میری دکتر. پزشک اول می فرسته بری آزمایش خون و سی تی اسکن و ام.آر.آی و… تا ببینه مشکل چیه. تشخیص بده . بعد دنبال درمان باشه . بعد پیش بینی لازم رو انجام بده تا دیگه این مشکل پیش نیاد . یا کمتر مشکل پیش بیاد.

در مرحله ی اول این مشاوره و برنامه ریزی استراتژیک باید همه چی به طور کامل بررسی بشه. توانایی ها محدودیت ها ، امکانات موجود اهداف و… بعد تصمصیم گیری بشه.

 بهترین برنامه ریزی ، بررسی صادقانه ی عملکرد گذشته است.

اولین قدم برای تعیین استراتژی موفقیت ، بررسی گذشته است. باید اول فعالیت های قبلی خودمون رو بررسی کنیم. نقاط ضعف و قوت اون رو شناسایی کنیم.  چه کارهایی باید انجام می دادیم ، که انجام ندادیم. کدوم کارهامون به نتیجه رسیده. نتیجه مورد قبول بوده یانه . چه کارهایی رو نباید انجام می دادیم . چرا؟ چه ابزارها و وسایلی در اختیار داشتیم. الان چه ابزار هایی داریم.

 هدف گذاری  برای آینده :

۱- اهداف بلند مدت :

باید چشم انداز ۱۰ سال دیگه ی خودمون رو مشخص کنیم. مهم نیست چه قدر رویایی به نظر برسه. مهم اینه که بخوایم . دوست داریم ده سال دیگه کجا باشیم؟ در چه موقعیتی؟

۲- هدف میان مدت :

حالا باید برای رسیدن به این هدف بزرگ یه هدف واسطه تعیین کنیم. هدفی که با رسیدن به اون ، قسمتی از مسیر رسیدن به هدف بزرگ خودمون رو طی کنیم. این هدف برای ۲ تا ۵ سال آینده است. هدف میان مدت باید بر اساس داشته هامون تعیین  بشه .

۳- هدف کوتاه مدت :

هدف میان مدت  رو به هدف های کوچک و قابل دسترس چند ماهه و یک ساله تقسیم می کنیم. وقتی به هدف های کوچیک خودمون میرسیم ، انگار بنزین می زنیم تا بتونیم ادامه ی راه رو بریم. پس هدف های کوچیک ، به دور از رویا ها و بر اساس واقعیت ها باشه.

برنامه ریزی و پلن موفقیت :

حالا که نقاط قوت و ضعف خودمون رو می دونیم. حالا که می دونیم چی می خوایم و هدفمون چیه. حالا که می دونیم چه ابزار هایی داریم . پس باید راه های رسیدن به هدف رو بررسی ، ارزیابی  و کنترل کنیم. اول سعی کنیم اشتباهات گذشته رو تکرار نکنیم. می دونیم هرکسی مجازه اشتباه کنه ، اما تکرار اشتباه حماقته! پس همین که کمتر اشتباه کنیم قسمت از راه موفقیت رو طی کردیم. یه نقشه ی راه برای رسیدن به اهداف رسم می کنیم. بر اساس این نقشه راه و پلن حرکت می کنیم.تیم سازی ، جذب سرمایه گذار ، کنکور ، استارتاپ ، تبلیغات ، بازاریابی ، رشد و موفقیت فردی ، کسب و کار و یا هر چیزی که تو زندگی برامون مهمه.

تحلیل و کنترل فعالیت ها :

در راه رسیدن به هدف باید حواسمون باشه از مسیر خارج نشیم. پس دائم باید فعالیت هامون رو آنالیز و بررسی کنیم. برای کند نشدن فعالیت ها و در عوض تند شدن اون ، چاره اندیشی کنیم. تحلیل فعالیت ، اشتباهات رو از بین می بره . تحلیل کارها شاید بتونه هدف های جدیدی برامون ترسیم کنه. شاید اهدافمون رو پر رنگ تر کنه . قطعا تحلیل اول مربوط به فعالیت های خودمون صورت می گیره و بعد روی محیط و رقبایی که روی فعالیت ما تاثیر دارن!!!
اینها قسمتی از کار مشاوره ، هدف گذاری ، برنامه ریزی استراتژیک ، پلن موفقیت هست که با کمک شما انجام می دیم.

 نحوه ی کار مشاوره و برنامه ریزی استراتژیک:

برای تغییر وضعیت موجود و مشاوره میشه به دو روش عمل کرد. جلسات موردی و کوچینگ بلند مدت

جلسات موضوعی مشاوره و برنامه ریزی  :

کار  مشاوره و برنامه ریزی استراتژیک می تونه به صورت جلسات دو ساعته ی مشاوره و برنامه ریزی استراتژیک باشه که ، در دفتر ما یا دفتر شما  تشکیل میشه.

با توجه به نیاز شما تعداد جلسات و محور جلسات مشخص میشه.

در طی این فرآیند ممکنه لازم باشه  از کمک  سایر دوستان و همکاران روانشناس ، دبیر ، مشاور ، بازاریاب ، متخصص تبلیغات ، برنامه نویس کامپیوتر ، کارشناسان کسب و کار و… هم استفاده کنم.

کوچینگ فردی یا سازمانی :

در این مدل بر اساس کاری که قراره انجام بشه ، یه پروژه تعریف می کنیم . بازه ی زمانی چند ماهه تعیین میشه . برای هر ماه هدف گذاری میشه. برنامه ریزی و تهیه پلن انجام میشه . تعداد جلسات مشخص میشه. در شرکت ها و سازمانها جلسات به صورت منظم برای مدیران و دست اندرکاران شرکت خواهد بود. برای هر جلسه موضوع و هدف مشخص از قبل تعیین میشه . تصمصیات جلسه در صورتجلسه تعیین و زمان بندی اجرا تعیین میشه.

در شرکت ها و پروژه ها کار اجرایی به عهده ی مسئولین خواهد بود . اما نظارت پشتیبانی و کوچینگ توسط ما انجام شده و در صورت لزوم یک نفر از کارمندان ما در مرکز شما فقط به عنوان هماهنگ کننده و پشتیبان (بدون دخالت در اجرا ) حضور خواهد داشت.

برای استفاده از کوچینگ فردی یا سازمانی ، یک جلسه مشاوره دو ساعته در ابتدا انجام خواهد شد . اگر به توافقات لازم برای انجام پروژه برسیم ، برای ادامه ی کار و تعداد جلسات و اهداف قرادادی نوشته و کار شروع می شود.

 نحوه ی ثبت نام و پرداخت اولیه :

برای پرداخت وجه هر جلسه ی  دو ساعته ، می توانید از پایین همین صفحه روی لینک پرداخت کلیک کنید و به صورت آنلاین پرداخت نمایید
و شماره پیگیری را در فرم ثبت نام قید کنید.

فرم ثبت نام

 

محمد گنجیمشاهده نوشته ها

blank

محمد گنجی مدرس ، مولف و کارشناس ارشد کسب و کار تالیف 32 جلد کتاب تدریس و مشاوره از 1370

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.