اعلام قبولی در رشته های پزشکی دانشگاه آزاد اشتباه شده!

نوشته محمد گنجی پنجشنبه - ۲۶ مهر ۱۳۹۷

قبولی در رشته های پزشکی دانشگاه آزاد اشتباه شده! کسانی که ثبت نام کردن ، شهریه دادن و کارت دانشجویی دارن ، اما دانشجو نیستن. کنکور و مشکلات بسیار زیاد بچه ها!
رشته های پزشکی دانشگاه آزاد

یه سری  از دانشجویان علوم پزشکی، از واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی ،جلوی سازمان مرکزی دانشگاه جمع شدند.

امروز سه ه شنبه ، ۱ آبان بالاخره اعلام شد اون بچه هایی که در تاریخ۱۱مهر ، فرم ۱۵ رو پر کردن ، اما قبول نشدن ، از ۷ تا ۹ آبان وقت دارن دوباره انتخاب رشته کنن.

قبولی در رشته های پزشکی دانشگاه آزاد اشتباه شده!

اما جریان چیه؟ گویا در هفته ی دوم مهر ماه از طرف دانشگاه آزاد به sms فرستاده میشه! sms برای بچه هایی که انتخاب رشته کردن فرستاده شد. در sms از قبولی های ذخیره ی دانشگاه آزاد خواسته شد بود بیان برای ثبت نام. فرم شماره ۱۵ رو پر کنن . حالا بیان ثبت نام قطعی!! چهارشنبه ۲۵ مهر این افراد جلوی سازمان مرکزی جمع شدند . همه معترض و خیلی ها گریان بودن.
چون بعد از ثبت نام ، واریز شهریه ، دریافت کارت دانشجویی، حالا بهشون گفته بودن شما دانشجو نیستین! به همین راحتی. خیلی از این بچه ها مشغول تحصیل بودن. دانشگاه دولتی درس می خوندن. اما انصراف دادن اومدن دانشگاه آزاد رشته ی بهتر بخونن. اما حالا از اینجا رونده ، از اونجا مونده شدن!!! به خاطر اشتباه چند نفر بی مسئولیت! یکی از این بچه ها که مدارک ثبت نام دردست داشت ، می گفت

 در رشته پرستاری در دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته و مشغول به تحصیل شدم، اما اواسط مهرماه به من اطلاع داده شد که در رشته پزشکی واحد علوم پزشکی ساری پذیرفته شدم، به همین خاطر از دانشگاه سراسری انصراف دادم و در رشته پزشکی ثبت نام کردم، اما هفته گذشته به من و چهار نفر دیگر از هم کلاسی‌هایم گفته شد اشتباهی رخ داده و ما نمی‌توانیم در این دانشگاه تحصیل کنیم.

پدر یکی دیگه از این بچه ها که به شدن شاکی بود می گفت:

قبل از اینکه دانشگاه با دخترم تماس بگیرد، فرزندم در حال آماده کردن خود برای شرکت در کنکور سال بعد بود. اما بعد از اعلام پذیرفته شدن در دانشگاه آزاد به عنوان دانشجوی ذخیره، دخترم با خوشحالی هرچه تمام، کتاب‌های رشته پرستاری را تهیه و با شوق در کلاس‌ها شرکت کرد، حالا با وضعیت پیش آمده دخترم شرایط روحی سختی را می‌گذراند.

یکی از پسرها که اونجا بود می گفت :

من بعد از شنیدن خبر پذیرفته‌شدن در رشته های پزشکی دانشگاه آزاد ، از دانشگاه سراسری انصراف داده‌ام، حالا اگر امکان ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد را نداشته باشم، باید به خدمت سربازی بروم.

مادر یکی دیگه از بچه ها می گفت :

به ما می‌گویند که واحدها اشتباه کرده‌اند و به جای ثبت نام موقت داوطلبان ذخیره، آنها را ثبت‌نام قطعی کرده‌اند، مگر واحدها می‌توانند بدون اطلاع سازمان مرکزی چنین کاری کنند؟

یکی دیگه از معترضین می گه :

اول به من گفتن رشته های پزشکی دانشگاه آزاد قبول شدی.بعد از اتفاقات پیش آمده، پس از مراجعه به مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه، رئیس مرکز به من پیشنهاد تحصیل در رشته دامپزشکی می‌دهد، چنین چیزی منطقی و قابل پذیرش نیست.

گویا تعداد معترضین حدود ۱۲ هزار نفره! مسئولین دانشگاه آزاد اعلام کردن : خاطیان برکنار شدن!!! اما ظرفیت اضافی نداریم که ثبت نام کنیم. ظرفیت رو وزارت بهداشت قبلا داده و تغییر نمی کنه. واحدهای متخلف می خواستن دانشجوی بیشتر بگیرن تا پول بیشتری بگیرن!!! مگه میشه بدون مجوز سازمان مرکزی ثبت نام کرد.

الان تکلیف این بچه ها چیه؟

مسئولین دانشگاه آزاد می گن: اگه ظرفیت اضافی بدن به ما ، ثبت نام می کنیم. اما تابع قوانین و ظرفیت ها هستیم.
به نظر میرسه این یه سناریو برای گرفتن ظرفیت بیشتره! البته با قربانی کردن بچه ها بیچاره. فعلا منتظریم ببینیم چی میشه!

بازدید: ۱۱۴