فروش سوالات کنکور ، سوالات کنکور امسال لو رفته!

محمد گنجی نوشته محمد گنجی جمعه - ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

فروش سوالات کنکور ، سوالات کنکور امسال لو رفته! و حرف هایی شبیه این که دائم به گوش دانش آموزان می رسه! چقدر این اخبار درسته ؟ آیا واقعا سواله لو میره ؟ سوالها رو انقدر علنی می فروشن و کسی جلوشون رو نمی گیره ؟

فروش سوالات کنکور ، سوالات کنکور امسال لو رفته! این که سوال ها یه زمانی لو رفته ، با توجه به تصویر بالا غیر قابل کتمان هست . اون زمان دادگاه گسترده ای تشکیل شد . بعضی از دبیران و مشاوران و موسسات و کامندان سازمان سنجش و… محکوم و زندانی شدن . بعضی به طور موقت ممنوع و التدریس شدن. البته خیلی ها هم معروف شدنو معروفتر!!! اما حالا چی باز سوالها لو میره؟

فروش سوالات کنکور ، سوالات کنکور امسال لو رفته!

از روز اولی که بچه ها شروع می کنن به درس خوندن ، بچه های قوی نگران هستن سوالات لو بره حق اونا ضایع بشه. بچه هایی هم که حال و حوصله ی درس خوندن ندارن و دنبال راه میانبر هستن دنبال این هستن ببینن که امسال فروش سوالات کنکور هست یا نه ؟ زورشون میرسه سوال بخرن یا نه؟ اصلا سوالا واقعی هستن یا نه سوالا تقلبی هستن.تو سایت های مختلف کامنت ها رو می خوندم جالب بود:

آره بابا هر سال فروش می ره همسایه ی ما هم می خواست بخره!
پارسال می گفت یکی رایگان گذاشته تو اینستاگرام و ۳۰۰۰ تا ویو که خورده برداشته
سوالهای عمومی رو تو یه کانال تلگرامی دیدم اما باور نکردم . رفتم سر جلسه دیدم همون ها بوده!
یکی از فامیلهای ما یه سری از درس ها رو خریده بود چهل ملیون اما رفته دانشگاه همه اش مشروط می شه

و از این حرف ها که همه اش می شنویم . نمی دونیم چقدر درسته . چون بازار شایعه هم تو ایران خیلی داغه. تا اینجا می دونیم که سال ۸۳-۸۴ خیلی ناجور فروش رفته بود و اون ماجرایی که تو قسمت بالا توضیح دادم.

الان هم فروش سوالات کنکور هست؟

مسئولین که با قدرت می گن نه!! اما سوال فروش ها که همه اعتقاد دارن به جایی وصل هستن و سوال اصلی رو میارن! کلید می دن و… اون زمان که سوال می فروختن من یادمه یکی نصفه شب دو روز مونده به کنکور دانشگاه آزاد،  به من زنگ زدن که نمی شناختمش. گفت :فلانی تو شاگرد زیاد داری دانش آموزات رو معرفی کن سوال دارم ۳۰۰ هزار تومان . فردا تو قرنطینه می مون باباشون چک می ده و روز کنور اگه سوال درست بود پاس می کنه! من اول فکر کردم شوخیه. بعد کنکورز معلوم شد با خیلی ها تماس گرفته و کلی شاگرد جمع کرده و انگار سوالهاش درست بوده. اما بن نظر من الان همچین اتفاقی دیگه نمی افته. شاید تقلب های ریز بشه ( که عادی شده برامون) اما به این گستردگی بعیده!!!! هر چند نمیشه منکر ورود بی ضابطه ی بعضی ها به دانشگاه شد!!!

نظر شما چیه؟ در این مورد چی شنیدین ؟ یا با کسی که سوال خریده باشه برخورد داشتین؟ راست می گن؟