روش مطالعه ی دین و زندگی کنکور و بهترین کتاب دین و زندگی کنکور

نوشته محمد گنجی سه شنبه - ۱۰ مهر ۱۳۹۷

روش مطالعه ی دین و زندگی کنکور و بهترین کتاب دین و زندگی کنکور ، با توجه به تغییرات نظام آموزشی و کتاب درسی چیه؟ حجم کتاب دین و زندگی کنکور خیلی زیاده!
 دین و زندگی کنکور
دین و زندگی کنکور جز درس هایه که به تکرار و تمرین زیادی احتیاج داره . یه قسمت عمده ی سوالات کنکور مربوط به آیات و روایت هست . پس باید آیات  و روایات رو هم به طور مستقل بخونین و مدام تکرار کنین.تو قسمت مشاوره درسی، سعی کردم از نظر دوستان خوب و دبیران برجسته ی دین و زندگی کنکور استفاده کنم.این مطلب به تدریج کامل تر میشه.

روش مطالعه ی دین و زندگی کنکور

متن کتاب درسی بسیار مهمه، حتما خط به خط متن کتاب درسی رو بخونین . قسمت های مهم رو مشخص کنید و زیر آن را خط بکشید . یا هایلایت کنید .این کار به شما کمک میکنه ،برای دفعات بعدی سریع تر بتوانید نکات مهم را مرور کنید.آیات کتاب درسی رو به دقت بخونید .( می تونید از یه کتاب آیات و روایات استفاده کنید ).آیات رو تجزیه و تحلیل کنید و رابطه آنها را با متن کتاب پیدا کنید. احادیث کتاب هم ،  از اهمیت بالایی برخوردارند و یاد گیری آنها نیز مهم هستند. حتما هم حدیث و هم منبع آن را به خوبی یاد بگیرید.
حاشیه نویسی :میتواند به شما بسیار کمک کند و در مرور کردن ها و مطالعه ی هر درس در دفعات آتی سرعت شما را بسیار بالا ببرد .

 رتبه های برتر کنکور سراسری درباره ی  دین و زندگی کنکور چی می گن:

نمیشه گفت هر کاری رتبه های برتر انجام دادن، شما هم انجام بدین موفق می شین! اما تجربه ی افراد موفق به شما کمک می کنه.

 امیر حسین پارسایی – رتبه ۷ ، منطقه ۳:

روش ابتدایی : مطالعه کتاب درسی و حفظ مطالب آن بدون توجه به مفهوم و ارتباط مطالب و دقت نکردن بر روی مبحث ترجمه.روش اصلاحی: استفاده از کتب کمک درسی و یادگیری آیات به صورت ترجمه محور و پیدا کردن کلیدهای تفسیری که مباحث و مبانی خاصی را در آیات باعث می شود.

عبدالکریم حاج قادری – رتبه ۳ منطقه ۳ :

 در ابتدای مطالعه دین و زندگی بیش‌تر از کتاب درسی می خواندم و به آیات توجه کمی داشتم بعد از تعویض چندین کتاب دین و زندگی، با استفاده از کتاب جامع همگان توانستم روش مطالعه درست درس دین و زندگی را بیاموزم و با استفاده از نمودارها و روش شاخه بندی و روش درختی و با استفاده از بخش مفاهیم آیات  این کتاب که بیش‌ترین قرابت را به سوالات کنکور سراسری داشت و با مطالعه مداوم و درست درس دین و زندگی توانستم درصد قابل قبولی در کنکور سراسری کسب نمایم

احمد صوفی محمودی – رتبه ۴ شاهد :

 برای معارف  فکر می‌کردم تنها حفظ کردن صرف مطالب کتاب کافی است و خیلی به برقراری ارتباط بین درس ها ، فکر نمی‌کردم. وقتی نتیجه بسیار ضعیفم را در این درس دیدم ، به تغییر روش مطالعه در این درس فکر کردم و مفهومی‌تر این درس را خواندم و خیلی زود نتیجه دل خواهم را در این آزمون‌ها  کسب کردم.

بهترین کتاب دین و زندگی کنکور:

کتاب گاج و انتشارات خیلی سبز و کتاب سفیر خرد بسیار مناسب هستن. در کنار هر یک از این کتاب ها ، کتاب آیات و روایات هم می تونه مفید باشه.

بازدید: ۳۷

  1. Zahra7813 گفت:

    سلام کتاب خوب برای تست دین و زندگی معرفی کنید لطفا و برای ایات چ کتابی رو تهیه کنیم؟؟