بچه‌ها،‌ بچه هستند،‌ حتی در بیمارستان

دوباره می خوانم | کمک به کودکان در بیمارستان

 

دوباره می خوانم | کمک به کودکان در بیمارستان

دوباره می خوانم | کمک به کودکان در بیمارستان

کافی است بچه دل‌درد داشته باشد،‌ نه تنها پدر و مادر و نزدیکانش از نگرانی آب می‌شوند بلکه نگه داشتنش در خانه و آرام کردنش،‌ سرگرم کردنش تا تمام شدن مدت درمان،‌ و بهتر شدن حالش، هر کدام مساله‌ای جداگانه برای اعضای خانواده و کسانی است که باید مراقب بچه باشند.

ایسنا، فاطمه کریمخان: حالا فکرکنید که در بیمارستان کودکان، جایی که ده‌ها کودک بیمار باید چندین شبانه روز در آن بمانند،‌ سرگرم نگه داشتن بچه‌ها چقدر می‌تواند باعث نگرانی باشد.

دوباره می خوانم | کمک به کودکان در بیمارستان

در سال‌های اخیر، تلاش‌هایی برای حل مساله «بازی» در بیمارستان‌های کودکان صورت گرفته است، گاهی مجریان برنامه‌های کودک،‌ برنامه‌های ویژه‌ای برای بیمارستان‌های کودکان ترتیب می‌دهند،. بعضی بیمارستان‌های تخصصی هم در چند سال گذشته به همت هیات مدیره‌ها یا خیرین، مجهز به تعدادی وسایل بازی شدند تا بچه‌ها هر چند وقت یک بار وقتی اجازه دارند بیرون بیاییند تاب و سرسره بازی کنند، اما این‌ها همه کافی نیست. بیمارستان‌ها به اسباب بازی و کتاب‌های کودک هم نیاز دارند که متعلق به بیمارستان باشد تا هر بچه‌ای هر وقت دلش خواست چیزی برای سرگرم شدن در بیمارستان در اختیار داشته باشد.

دوباره می خوانم | کمک به کودکان در بیمارستان

دوباره می خوانم | کمک به کودکان در بیمارستان

به همین دلیل است که در سال‌های اخیر، تعداد کمپین برای تجهیز بیمارستان‌های کودکان به وسایل مورد نیاز بچه‌ها راه افتاده است. امسال در جریان جشنواره و نمایشگاه اسباب بازی،‌ خیریه‌ها با همکاری کانون پرورش فکری،‌ کمک کردند تا مقداری اسباب بازی و پول برای تجهیز اتاق‌های بازی کودکان جمع آوری شود. حالا در آستانه هفته کودک، یک خیریه باز هم با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان،‌ قصد دارد برای تجهیز کتاب خانه‌های بیمارستان‌های کودکان کمک جمع‌آوری کند.

دوباره می خوانم | کمک به کودکان در بیمارستان

کمپین #دوباره_میخوانم برنامه‌ای است که گروه سلامت و هنر که اعضای آن بچه‌های دانشگاه علوم پزشکی هستند به راه انداخته است. این کمپین که سال گذشته در ماه رمضان توانست ۲۸ هزار جلد کتاب برای بیمارستان‌های کودکان جمع‌آوری کند،‌ امسال با همراهی کانون پرورش فکری، قرار است در هفته کودک، از ۱۵ تا ۲۲ مهر ماه، در نمایشگاه کودک به جمع آوری کتاب بپردازد.

بهاره جهاندوست،‌ دبیر این کمپین در مورد برنامه سال جاری #دوباره_میخوانم می‌گوید: « بعد از موفقیتی که سال گذشته داشتیم،‌امسال کانون پرورش فکری به ما پیشنهاد داد که کمپین سال گذشته را تکرار کنیم. برای سال دوم،‌ تصمیم گرفتیم در مدت نمایشگاه کودک،‌ دوباره برای جمع‌آوری کتاب فراخوان بدهیم. امسال هم مثل سال گذشته،‌ هم از خانواده‌ها و هم از ناشران و خیرین،‌ کتاب استفاده شده،‌ کتاب نو و پول برای تجهیز کتاب خانه بیمارستان‌های کودکان می‌پذیریم»

دوباره می خوانم | کمک به کودکان در بیمارستان

کمپین #دوباره_میخوانم هنوز به شهرهایی غیر از تهران نرسیده است، ‌هر چند در بعضی شهرها کمپین‌های مشابه به راه افتاده است اما هنوز بسیاری از شهرهای کوچک هستند که بیمارستان هایشان اتاق بازی و کتاب خانه برای بچه ها ندارد. اگر شما هم می‌خواهید به بهتر شدن فضا بیماستان‌ها برای بچه ها کمک کنید،‌ می توانید با بچه های کمپین #دوباره-میخوانم در تلگرام (@HealthAndArt)،‌ و اینستاگرام (heart.usern) یا ای‌میلheart.usern@gmail.com  تماس بگیرید و بپرسید که چه طور می توانید به آنها کمک کنید.

دوباره می خوانم | کمک به کودکان در بیمارستان

 

اگه سوالی در مورد مشاوره و برنامه ریزی درسی دارید اینجا کلیک کنید

و

اگه سوالی در مورد فیزیک کنکور و جزوه و کتاب دارین اینجا کلیک کنید

خبر ویژه ، اخبار مهم و فوری کسب و کار و موفقیت

محمد گنجیمشاهده نوشته ها

محمد گنجی

محمد گنجی مدرس ، مولف و کارشناس ارشد کسب و کار تالیف 32 جلد کتاب تدریس و مشاوره از 1370

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.