تک ماده یا تبصره برای قبولی در دبیرستان

نوشته محمد گنجی شنبه - ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

تک ماده یا تبصره برای قبولی در دبیرستان ، یه امکان برای کسانی هست که نتئنستن نمره ی قبولی  رو کسب کنن.

 

تک ماده یا تبصره

تک ماده یا تبصره

اما نمره اشون به ۷ رسیده . این دانش آموزا نمی خواد دوباره در امتحانات شهریور شرکت کنن وبه صورت خودکار جزو قبولی ها محسوب می شن!

در آیین نامه ی آموزش و پرورش اومده( تبصره ی۲ از ماده ی ۸۲ ):

اگر دانش‌آموزی در امتحانات خردادماه نمره قبولی کسب نکند و نمره وی ۷ و یا بیشتر باشد، می‌تواند از شرایط تبصره استفاده کند.

تک ماده یا تبصره برای قبولی در دبیرستان

خُب این یه فرصت مناسب برای دانش آموزانی هست که در ایام امتحانات بنا به هر دلیلی نتونستن در امتحانات پایان سال  ( امتحانات خرداد ) شرکت کنن ویا اینکه شرکت کردن ولی نتونست حد نصاب ۱۰ رو بدست آوردن!

از امسال سال سوم دبیرستان واز سال دیگه پیش دانشگاهی نداریم و به جای اون سال یازدهم و دوازدهم داریم.پس دانش‌آموزانی که سال دیگه وارد پایه دوازدهم می‌شوند یا دانش آموزانی که تا سال سوم رو خوندن ولی در  چندتا  درس نمره ی قبولی نیاوردن ، می تونن با این قانون و تبصره فارغ التحصیل بشن و نیلز به امتحانات تجدیدی و دوباره ندارن.

برای استفاده از این قانون در سال آخر تحصیل ، اگه دانش آموزی در چهار درس نمره ۷ و یا ۷ به بالا کسب کنه از نظر سیستم آموزش و پرورش شرایط فارغ التحصیلی داره.

تک ماده یا تبصره برای قبولی در دبیرستان

از این ۴ درس که ۷ یا بالاتر شده ، دو درس می تونه  جزو دروس نهایی و دو درس جزو دروس غیر نهایی باشه ( از هر کدوم از پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم) .

برای دانش آموزان نظام جدید ، چون نهایی ندارن ، پس دو درس نهایی حتما مربوط به سال دوازدهم خواهد بود ، اما دو درس غیر نهایی می تونه از پایه ی دهم و یازدهم باشه.

یعنی اینجوری به قول قدیمی ها تک ماده می کنه!

اما اگه کسی نخواد از تبصره استفاده کنه و بخواد در امتحانات شهریور ماه شرکت کنه ونمره و معدلش رو بهتره کنه ، باید اولیا ی دانش آموز تشریف ببرن اداره ی آموزش و پرورش و یه درخواست کتبی بدن تا دانش آموز در امتحانات شهریور شرکت کنه .

اگه نمره ی دانش آموز در شهریور بالاتر شد،  چه بهتر ، اما اگر نمره‌اش پایین‌تر شد، همان نمره قبلی که در سیستم داشت براش محاسبه میشه .

تک ماده یا تبصره برای قبولی در دبیرستان

 

اگه سوالی در مورد مشاوره و برنامه ریزی درسی دارید اینجا کلیک کنید

و

اگه سوالی در مورد فیزیک کنکور و جزوه و کتاب دارین اینجا کلیک کنید