تست هوش هیجانی EQ ، تست هوش برادبری و گریوز

تست هوش هیجانی EQ ، تست هوش برادبری و گریوز


تست هوش هیجانی EQ ، تست هوش برادبری و گریوز ، آزمونی برای سنجش میزان هوش هیجانی و توانایی های بالقوه. هوش هیجانی می تواند تعیین کند چرا یک فرد در تمام عرصه های زندگی موفق است ولی دیگران از این موفقیت بی بهره هستند.
تست هوش هیجانی EQ ، تست هوش برادبری و گریوز
تست هوش هیجانی EQ ، تست هوش برادبری و گریوز معیاری برای سنجش هوش هیجانی و قدرت تصمیم گیری. عامل موفقیت افراد تحصیلات ، معلومات ، هوش، تجربه به تنهایی نیست.برخی از افراد با هوش و تحصیل کرده در زندگی خود موفق نیستند . در حالی که عده ی کمی بدون مهارت یا خصوصیات بارز بسیار موفق هستند. در بسیاری از اوقات می بینیم که دو نفر با بهره ی هوشی یکسان ممکن است به درجات بسیار متفاوتی از موفقیت در زندگی برسند.  این ابهامات را هوش هیجانی به خوبی رفع می کند.

تست هوش هیجانی EQ ، تست هوش برادبری و گریوز

همه ی ما دارای  این هوش هستیم. اما این هوش در درون ما نا محسوس است. و تعیین می کنه که چگونه رفتار خود را سامان دهی کنیم ، با مشکلات کنار بیایم و چه تصمیماتی بگیریم که برای ما نتایج مثبت داشته باشد. هوش هیجانی توانایی شناخت ، درک و تنظیم هیجان ها و استفاده از این هیجانات در زندگی است. هوش افراد در بهترین حالت  به تنهایی فقط ۲۰ درصد موفقیت را ایجاد می کند و ۸۰ درصد موفقیت به عواملی مانند هوش هیجانی (EQ) هوش شناختی ( IQ) و شخصیت بستگی دارد. هوش هیجانی قابل تغییر و بسیار انعطاف پذیر است.

فاکتورهای هوش هیجانی:

برادبری و گریوز دو روانشناس آمریکایی بودند که هوش هیجانی را به طور کامل بررسی کرده و دریافتند که : این هوش شامل چهار فاکتور خود آگاهی ، خود مدیریتی، آگاهی اجتماعی و مدیریت رابطه است. دو فاکتور اول به خود شخص بر می گرددو دو مهارت بعدی به چگونگی رابطه ی فرد با دیگران مربوط می شود. از طرفی خود آگاهی و آگاهی اجتماعی به بینش و شناخت فرد مربوط است و خود مدیریتی و مدیریت رابطه ، به رفتار و عملکرد فرد مربوط می شود.

کاربرد هوش هیجانی :

این هوش روابط درون فردی را بهبود می بخشد و منجر به خودشکوفایی و خود شناسی می شود. روابط برون فردی و روابط اجتماعی را بهبود می بخشد. تاثیر زیادی روی ازدواج و روابط خانوادگی دارد. در روند آموزش و یادگیری کمک زیادی به فرد می نماید. سطح سلامت جسمی و روانی را بالا می برد. باعث موفقیت شغلی و پیشرفت اقتصادی می شود.

ویژگی افراد با هوش هیجانی بالا:

این افراد هنر مراوده با مردم و مهارت کنترل و اداره ی احساسات را دارند. با شناخت خوبی که از تمایلات عاطفی خود و دیگران دارند ، بهترین عملکرد را در موقعیت های گوناگون زندگی از خود بروز می دهند. اعتماد به نفس و کنترل درونی آن ها بالاست. در برابر مشکلات خانوادگی و اجتماعی ، جرم و جنایت ، اختلالات روانی و وقایع ناگهانی ایمن هستند. نسبت به سایرین مسئولیت پذیر تر و اجتماعی تر هستند. بیش از دیگران هیجان ها خود را کنترل می کنند و از خود خشونت کمتری نشان می دهند. در اغلب مواقع خوشحال و با نشاط هستند.

راههای افزایش :

حالات هیجانی خود و دیگران  را شناسایی کنید. در مقابل هیجان ها و برای درک آنها چرایی آنها را بررسی کنید. درباره کنترل و تنظیم  هیجانات  خود و دیگران بیاندیشید. راه استفاده از هیجان را بیاموزید. سرعت پاسخ دهی خود به هیجانات را کاهش دهید. موقعیت ها و حالات هیجانی قبل خود را مورد ارزیابی قرار دهید. به علائم کلامی و غیر کلامی توجه نمایید. هیجان های پنهان خود را بروز دهید. به طور سازنده با هر گونه تعارض برخورد کنید  و…
برای شرکت در تست  هوش هیجانی در پایین صفحه وجه ثبت نام را واریز و فرم ثبت نام را پر کنید.

دوره های آموزشی ، کلاس ها ، همایش ها و سمینارهامشاوره درسی ، مشاوره تحصیلی ، مشاوره کنکور

آزمونآموزشبرنامه ریزیروانشناسیزندگی

محمد گنجیمشاهده نوشته ها

محمد گنجی

محمد گنجی مدرس ، مولف و کارشناس ارشد کسب و کار تالیف 32 جلد کتاب تدریس و مشاوره از 1370

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.