تست سبک یادگیری کلب ،روش یادگیری مناسب من چیست

محمد گنجی نوشته محمد گنجی جمعه - ۱۷ اسفند ۱۳۹۷

تست سبک یادگیری کلب ،روش یادگیری مناسب من چیست ؟ چطور بخونم بهتر و بیشتر یاد میگیرم و بهتر یادم می مونه؟ هرکس یه مدل بهتر یاد می گیره . باید بدونی روش مناسب تو ، برای خوندن و یادگیری چیه؟
تست سبک یادگیری کلب ،روش یادگیری مناسب من چیست
تست سبک یادگیری کلب یک تست مهم و کاربردی است. دانش آموزان سبک های یادگیری متفاوتی دارن . یعنی از راه های مختلفی ، تجزیه و تحلیل می کنن و یاد می گیرن . سبک یادگیری ، اون روشی هست که شخص برای یادگیری بهتر انتخاب می کنه. امروزه معلوم شده که تفاوت های افراد مختلف در یادگیری و عملکرد تحصیلی ، یه مقدار به هوش و توانایی اونها بستگی داره ، یه مقدار هم به ویژگی های شخصیتی ، سطح تکالیف و مطالب . اما شاید سبک یادگیری مهم ترین قسمت این فرآیند باشه.

تست سبک یادگیری کلب و چرخه ی یادگیری:

برای یادگیری دو مرجله ی اساسی وجود داره. ابتدا کسب اطلاعات و تجربه های جدیدو سپس پردازش اطلاعات. کسب اطلاعات با استفاده از روش تجربه ی عینی و مشاهده ی تاملی انجام می شود. پردازش اطلاعات توسط شیوه های مفهوم سازی و آزمایش انجام میشود . در تجربه ی عینی یا شوهودی فرد ارتباط با مردم و درک احساسات را یاد می گیرد. دراین مرجله فرد بیشتر به احساس درونی و تجربه های خود متکی است. انعطاف پذیر هم نیست. وقتی وارد مشاهده ی تاملی می شود، موقعیت ها از از جنبه های مختلف درک می کند . در این مرحله به عینیت ، حوصله و قضاوت متکی می شود اما اقدامی عملی انجام نمی دهد و مدام به افکار و نظریه ها مراجعه می کند. در مرحله ی مفهوم سازی انتزاعی ، تحلیل منطقی دیدگاه ها را شروع می کند . طراحی اصولی و منظم ، درک عقلانی موقعیت ها در این مرحله صورت می گیرد و منطق وتفکر جای احساس را می گیرد. در مرحله ی آزمایشگری ، یادگیری نقش فعال تری می یابد و باعث تغییر موقعیت و تاثیر گذاری می شود.در این مرحله فرد ، علاقه ای واقعی و رویکردی فعال به مسئله دارد. پس برای یادگیری موثر باید این چهار مرحله کامل شود ( هر چند ممکن است تسلط در یکی از مراحل بیشتر از بقیه باشد).

سبک یادگیری واگرا :

کسانی که دارای سبک واگرا هستند ، شیوه های یادگیری مشاهده ای و تاملی رابا هم استفاده می کنند. این گروه توانایی زیادی در ارزیابی موقعیت ها دارند. بیشتر اهل مشاهده هستند تا عمل ، پس با دیدن بیشتر یاد می گیرند. به رابطه با افراد مختلف به شدت علاقه مند هستن. قدرت تصور بالا دارند. این افراد عمدتا درون گرا و احساسی هستند. مهارت ارزش گذاری بالایی دارند. هنر، تاریخ ، زبان ، روانشناسی ، خدمات اجتماعی ، کارهای هنری ، و کار با ایده ها را بسیار دوست دارند.

سبک یادگیری همگرا :

کسانی که دارای سبک همگرا هستند ، شیوه های یادگیری مفهوم سازی و آزمایشگری را با هم ترکیب می کنند . این گروه به راحتی از اندیشه ها و نظریه ها استفاده می کنند و بیشتر ترجیح می دهند با مسایل فنی سروکار داشته باشند تا مسائل اجتماعی و بین فردی. این گروه برون گرا و متفکر هستند و به رشته هایی مثل مهندسی ، پزشکی ، کار با ابزارها و کارهای فنی علاقه دارند. مهارت تصمیم گیری در ای افراد بسیار بالاست و با آزمایش و انجام تکالیف بیشتر یاد می گیرند.

سبک یادگیری جذب کننده :

افراد این گروه مفهوم سازی و مشاهده ی تاملی را با هم ترکیب می کنند. توانایی عجیبی در ترکیب و درک اطلاعات به صورت مختصر و منطقی دارند. به اندیشه ها و نظریه های منطقی بیشتر از ارزش علمی آنها توجه دارند. این گروه درون گرا و شهودی هستند، به ریاضیات ، فیزیک ، علوم پایه و کارهای تحقیقاتی گرایش بیشتری دارند.این گروه ترجیح می دهند تا با داده ها کار کنند و مهارت های فکری بیشتری دارند. این گروه در کلاس و از روش تدریس بیشتر یاد می گیرند.

سبک یادگیری انطباقی :

افراد این گروه شیوه های یادگیری تجربه های عینی و آزمایشگری را باهم ترکیب می کنند . توانایی عمده ی این گروه در یادگیری تجارب تازه ، چالش برانگیز و دست اول دارند. این گروه بیشتر روی افراد دیگه تکیه می کنند تا تحلیل خود.این گروه برون گرا و احساسی هستند.در آموز ، ارتباطات ، پرستاری ، فروش و بازرگانی موفق تر هستند . کاربا افراد مختلف را دوست دارند و مهارت های عملیاتی بیشتری دارند. این گروه با مباحثه و یاد گیری گروهی پیشرفت بیشتری دارند.
برای اینکه بدونی سبک یادگیری تو چطوری هست  ، در تست سبک یادگیری شرکت کتن. لینک پرداخت در پایین صفحه قرار داره ، پس از پرداخت فرم ثبت نام را پر کن رمز شرکت در تست سبک یادگیری برایتان ارسال شود.

 قیمت : 20000 تومان