تست سبک یادگیری

تست سبک یادگیری


تست سبک یادگیری کلب ،روش یادگیری مناسب من چیست ؟ چطور بخونم بهتر و بیشتر یاد میگیرم و بهتر یادم می مونه؟ هرکس یه مدل بهتر یاد می گیره . باید بدونی روش مناسب تو ، برای خوندن و یادگیری چیه؟
تست سبک یادگیری کلب ،روش یادگیری مناسب من چیست
تست سبک یادگیری کلب یک تست مهم و کاربردی است. دانش آموزان سبک های یادگیری متفاوتی دارن . یعنی از راه های مختلفی ، تجزیه و تحلیل می کنن و یاد می گیرن . سبک یادگیری ، اون روشی هست که شخص برای یادگیری بهتر انتخاب می کنه. امروزه معلوم شده که تفاوت های افراد مختلف در یادگیری و عملکرد تحصیلی ، یه مقدار به هوش و توانایی اونها بستگی داره ، یه مقدار هم به ویژگی های شخصیتی ، سطح تکالیف و مطالب . اما شاید سبک یادگیری مهم ترین قسمت این فرآیند باشه.

تست سبک یادگیری کلب و چرخه ی یادگیری:

برای یادگیری دو مرجله ی اساسی وجود داره. ابتدا کسب اطلاعات و تجربه های جدیدو سپس پردازش اطلاعات. کسب اطلاعات با استفاده از روش تجربه ی عینی و مشاهده ی تاملی انجام می شود. پردازش اطلاعات توسط شیوه های مفهوم سازی و آزمایش انجام میشود . در تجربه ی عینی یا شوهودی فرد ارتباط با مردم و درک احساسات را یاد می گیرد. دراین مرجله فرد بیشتر به احساس درونی و تجربه های خود متکی است. انعطاف پذیر هم نیست. وقتی وارد مشاهده ی تاملی می شود، موقعیت ها از از جنبه های مختلف درک می کند . در این مرحله به عینیت ، حوصله و قضاوت متکی می شود اما اقدامی عملی انجام نمی دهد و مدام به افکار و نظریه ها مراجعه می کند. در مرحله ی مفهوم سازی انتزاعی ، تحلیل منطقی دیدگاه ها را شروع می کند . طراحی اصولی و منظم ، درک عقلانی موقعیت ها در این مرحله صورت می گیرد و منطق وتفکر جای احساس را می گیرد. در مرحله ی آزمایشگری ، یادگیری نقش فعال تری می یابد و باعث تغییر موقعیت و تاثیر گذاری می شود.در این مرحله فرد ، علاقه ای واقعی و رویکردی فعال به مسئله دارد. پس برای یادگیری موثر باید این چهار مرحله کامل شود ( هر چند ممکن است تسلط در یکی از مراحل بیشتر از بقیه باشد).

سبک یادگیری واگرا :

کسانی که دارای سبک واگرا هستند ، شیوه های یادگیری مشاهده ای و تاملی رابا هم استفاده می کنند. این گروه توانایی زیادی در ارزیابی موقعیت ها دارند. بیشتر اهل مشاهده هستند تا عمل ، پس با دیدن بیشتر یاد می گیرند. به رابطه با افراد مختلف به شدت علاقه مند هستن. قدرت تصور بالا دارند. این افراد عمدتا درون گرا و احساسی هستند. مهارت ارزش گذاری بالایی دارند. هنر، تاریخ ، زبان ، روانشناسی ، خدمات اجتماعی ، کارهای هنری ، و کار با ایده ها را بسیار دوست دارند.

سبک یادگیری همگرا :

کسانی که دارای سبک همگرا هستند ، شیوه های یادگیری مفهوم سازی و آزمایشگری را با هم ترکیب می کنند . این گروه به راحتی از اندیشه ها و نظریه ها استفاده می کنند و بیشتر ترجیح می دهند با مسایل فنی سروکار داشته باشند تا مسائل اجتماعی و بین فردی. این گروه برون گرا و متفکر هستند و به رشته هایی مثل مهندسی ، پزشکی ، کار با ابزارها و کارهای فنی علاقه دارند. مهارت تصمیم گیری در ای افراد بسیار بالاست و با آزمایش و انجام تکالیف بیشتر یاد می گیرند.

سبک یادگیری جذب کننده :

افراد این گروه مفهوم سازی و مشاهده ی تاملی را با هم ترکیب می کنند. توانایی عجیبی در ترکیب و درک اطلاعات به صورت مختصر و منطقی دارند. به اندیشه ها و نظریه های منطقی بیشتر از ارزش علمی آنها توجه دارند. این گروه درون گرا و شهودی هستند، به ریاضیات ، فیزیک ، علوم پایه و کارهای تحقیقاتی گرایش بیشتری دارند.این گروه ترجیح می دهند تا با داده ها کار کنند و مهارت های فکری بیشتری دارند. این گروه در کلاس و از روش تدریس بیشتر یاد می گیرند.

سبک یادگیری انطباقی :

افراد این گروه شیوه های یادگیری تجربه های عینی و آزمایشگری را باهم ترکیب می کنند . توانایی عمده ی این گروه در یادگیری تجارب تازه ، چالش برانگیز و دست اول دارند. این گروه بیشتر روی افراد دیگه تکیه می کنند تا تحلیل خود.این گروه برون گرا و احساسی هستند.در آموز ، ارتباطات ، پرستاری ، فروش و بازرگانی موفق تر هستند . کاربا افراد مختلف را دوست دارند و مهارت های عملیاتی بیشتری دارند. این گروه با مباحثه و یاد گیری گروهی پیشرفت بیشتری دارند.
برای اینکه بدونی سبک یادگیری تو چطوری هست  ، در تست سبک یادگیری شرکت کتن. لینک پرداخت در پایین صفحه قرار داره ، پس از پرداخت فرم ثبت نام را پر کن رمز شرکت در تست سبک یادگیری برایتان ارسال شود.

 

مشاوره درسی ، مشاوره تحصیلی ، مشاوره کنکور

آموزشادامه تحصیلاطلاعات عمومیانتخاب رشتهروش درس خوندنمشاوره

محمد گنجیمشاهده نوشته ها

محمد گنجی مدرس ، مولف و کارشناس ارشد کسب و کار تالیف 32 جلد کتاب تدریس و مشاوره از 1370

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.