استراتژی موفقیت . تدریس-خصوصی فیزیک محمد گنجی

تدریس-خصوصی فیزیک محمد گنجی


تدریس خصوصی فیزیک کنکور ، تدریس خصوصی فیزیک دبیرستان . توسط مهندس گنجی مولف بیش از ۲۰ کتاب کمک درسی و کنکور فیزیک.
تدریس خصوصی فیزیک
تدریس خصوصی فیزیک کنکور ، یه موقع هایی فیزیک می خونی ، مشکل داری. کسی نیست مشکلات فیزیک رو برات حل کنه. شاید معلم نداری و تو خونه درس می خونی. شاید معلمت نمی تونه تمام مشکلات رو برات حل کنه.

تدریس خصوصی فیزیک دبیرستان:

با اومدن نظام جدید ، دبیرستان هم سه ساله شد. البته دوره ی دوم! پس سه تا کتاب فیزیک داریم . الان هم که می دونین قراره معدل تاثیر بیشتری در کنکور داشته باشه. تازه خود این کتاب ها هم تو کنکور تست مستقیم دارن. کتاب فیزیک ۱ ( فیزیک دهم ) حدود ۲۵ درصد کنکوره! کتاب فیزیک۲ ( فیزیک یازدهم ) حدود ۳۵ درصد کنکوره! کتاب فیزیک۳ ( فیزیک دوازدهم ) حدود ۴۰ درصد کنکوره! البته این سهم مستقیم هر کتابه! پس لازمه  این کتاب ها جدی خونده بشن. تدریس خصوصی میشه چند سطح بر گزار بشه.

 تدریس خصوصی فیزیک دبیرستان – آموزش مفاهیم و تمرین:

این مدل کلاس خصوصی پایه و اساس آموزشه. در این سری کلاس ها تدریس کامل و مفهومی کتاب انجام میشه. مسائل کتاب حل میشه. نمونه سوال امتحانی  برای درک بهتر حل میشه. نکات تکمیلی برای حل مسائل تدریس خواهد شد. این کلاس ها می تونه به صورت هر هفته برگزار شه. در این کلاس ها ، تدریس خصوصی باید همگام با مدرسه پیش بره.( شاید هم کمی جلوتر ). چون قراره تسلط بیشتر بشه و همه چی برای شب امتحان جمع نشه. به دانش آموز جزوه و نمونه سوال اختصاصی داده میشه . در طی کلاس ها در صورت نیاز مطالب زیر گفته هخواهد شد. روش مطالعه ی فیزیک ، روش حل مسائل ، روش آزمون دادن ، مدیریت زمان و مدیریت استرس .

تدریس خصوصی فیزیک دبیرستان – افزایش مهارت حل مسئله:

این کلاس خصوصی برای یادگیری نکات خاص و رفع اشکالات هست. این مدل کلاس مناسب بچه هایی هست که تو مفاهیم مشکل ندارن. تسلط نسبی هم به کتاب دارن. اما می خوان مسئله ی بیشتری حل کنن. جزو دانش آموزان برتر کلاس شون باشن . تو این مدل کلاس خصوصی ابتدا رفع اشکال میشه. در مرحله ی بعد مسائل اضافی از کتاب های کمک درسی حل میشه. جزوه و مطالب ویژه برای تسلط بیشتر ارائه میشه . همگام با مدرسه و آزمون های آزمایشی پیش میریم. در صورت شرکت در آزمون های آزمایشی، تست کار میشه و…

تدریس خصوصی فیزیک کنکور:

برای تدریس خصوصی فیزیک کنکور، میشه چندین روش رو پیش گرفت. امسال اولین سالی هست که نظام جدیدها به کنکور می رسن. از طرفی یه سری از نظام قدیم ها هم هنوز هستن. پس برای نظام جدید ها بر اساس کتاب ومنابع خودشون، برای نظام قدیم ها هم بر اساس کتاب های خودشون ! شاید تفاوت خیلی زیاد نباشه، اما جزوه و منبع جدا دارن.

تدریس خصوصی فیزیک کنکور – تدریس کامل و تست زنی:

در این مدل کلاس خصوصی ، مفاهیم تدریس میشه ، نکته گفت میشه ، تست میزنیم. با برنامه ی کنکور آزمایشی دانش آموز پیش میریم. هدف گذاری می کنیم برای افزایش درصد و تراز. بعد از آزمون تحلیل آزمون می کنیم. رفع اشکال انجام می دیم. تا در ژامون بعد مشکلات کمتر بشه. در کنارش نکات و تکنیک های حل تست یاد می دیم. مدیریت زمان رو تمرین می کنیم. کارهای لازم برای کاهش استرس و افزایش دقت و تمرکز رو تمرین می کنیم. این کلاس بهتر هر هفته تشکیل بشه ، تا از آزمون جا نمونیم.

تدریس خصوصی فیزیک کنکور – تست و نکته:

این مدل برای دانش آموزایی خوبه که مطالب رو تا حدودی می دونن . اما می خوان خوب و روان تست بزنن. می خوان درصد آزمون شون بره بالا. تو این کلاس باز هم مطابق برنامه ی آزمون پیش میریم. اما تدریس کامل مطالب رو نداریم. فقط قسمت هایی که دانش آموز بلد نیست درس داده می شود. اما از همه ی قسمت ها تست می زنیم. تا اشکال ها پیدا بشه. اگه اشکال تو تست زنی و تکنیک بود ، که گفته میشه. اگه اشکال تو درک مفهوم بود. فقط همون قسمت تدریس میشه. این کلاس میشه یه هفته درمیون باشه.

تدریس خصوصی فیزیک کنکور – تدریس موضوعی:

بعضی از بچه ها تصمیم ندارن همه ی فیزیک رو بخونن.( هر چند من با این روش حذف موافق نیستم). اما دوستان مشاور میرن رو مخ بچه ها و…. برای این سری از بچه ها کلاس موضوعی میزارم. یه سری از مباحث که راحت تر هستن. تعداد تست بیشتری دارن . و ریسک کمتری ایجاد می کنن. فقط همین مباحث تدریس و تست زده میشه. تو این روش پیشرفت سریع تر ه. معمولا کسانی که با این روش با من کار می کنن، پیشرفت که کردن ، دلشون می خواد مباحث بیشتری رو بخونن.

تدریس خصوصی فیزیک کنکور – جمع بندی:

این کلاس خصوصی هم برای جمع بندی چند تا مبحث استفاده میشه. مثلا جمع بندی فیزیک دهم . جمع فیزیک یازدهم. جمع بندی بخش اول فیزیک دوازدهم. جمع بندی بخش دوم فیزیک دوازدهم. جمع بندی پایه در عید و…. در این روش تعداد مشخصی جلسه مشخص میشه . در این جلسات موضوعات مشخص شده جمع جور میشه.

 یه پیشنهاد ویژه برای تدریس خصوصی فیزیک :

با توجه به مشکلات مالی این روزها در جامعه، میشه هزینه ی هر فرد کمتر بشه. می تونیم کلاس رو با دو یا سه نفر از دوستان برگزار کنیم. ( مثلا نیمه خصوصی ) اینطوری هزینه بین دانش آموزا تقسیم میشه . در عوض تعداد جلسات بیشتر میشه. اما حتما باید بچه ها تو یه سطح باشن. کلاس هم می تونه تو منزل باشه . هم یکی از موسساتی که بشه هماهنگ کرد. هزینه ی هر جلسه ۵۰۰ هزار تومان می باشد. می تونین برای تعداد جلسات بیشتر چند بار اقدام به پرداخت نمایید . 

برای ثبت نام و آگاهی از شرایط تدریس خصوصی فیزیک اینجا کلیک کن !

منابع و کتابهای کنکوری

آموزش فیزیکآموزش کنکوربرنامه ریزیکنکور

محمد گنجیمشاهده نوشته ها

محمد گنجی مدرس ، مولف و کارشناس ارشد کسب و کار تالیف 32 جلد کتاب تدریس و مشاوره از 1370

۲ دیدگاه

  • با سلام . من جواد اسحاقی هستم از مشهد . لطفا اگر میتوانید اسم و فامیل و شماره موبایل تعدادی از بهترین دبیران را در تهران شناسایی و پیدا کنید که این دبیران هر یک از دروس (فارسی – عربی – زبان انگلیسی – ریاضی – فیزیک و شیمی) رشته ریاضی فیزیک دوره دبیرستان را در دبیرستانهای تهران درس میدهند و از این دبیران بخواهید که هر یک از دروس مذکور را از طریق اینترنت و بطور خصوصی به من درس بدهند و اگر این دبیران قبول کردند که هر یک از دروس مذکور را از طریق اینترنت به من درس بدهند اسم و فامیل و شماره موبایل این دبیران را از ایشان بگیرید و به ایمیل من بفرستید : javad.eshaghi78@yahoo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.