بهترین خطوط هوایی دنیا

نوشته محمد گنجی دوشنبه - ۱۳ فروردین ۱۳۹۷

بهترین خطوط هوایی دنیا کدام هستند و کدامیک می توانند ایمن ترین پرواز و سفر را برای ما تدارک ببینند ؟ چه قدر قابل اطمینان هستند

بهترین خطوط هوایی دنیا

بهترین خطوط هوایی دنیا

گروه “شبکه ایمنی هواپیمایی” سال ۲۰۱۷ را ایمن‌ترین سال در تاریخ هواپیمایی اعلام کرد؛ زیرا برای نخستین بار طی هفت دهه اخیر از زمانی که نخستین پرواز مسافربری تجاری انجام شد، در این سال هیچ مسافری جانش را در سقوط هواپیما از دست نداد.

به گزارش ایسنا، آنچه این موضوع را قابل توجه می‌کند این است که ۲۰۱۷ احتمالا شلوغ‌ترین سال پروازهای تجاری بوده است. طبق اعلام سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو)، حدود ۳.۷ میلیارد نفر در سال ۲۰۱۶ پرواز کردند و این رقم طی یک دهه گذشته هر سال رشد داشته است.

شماری عوامل از جمله توسعه فناوری جدید و هواپیماهای جدید و تغییرات در آموزش خدمه پرواز و مقررات جهانی وجود دارند که در این موفقیت سهیم هستند.

بهترین خطوط هوایی دنیا

 • بهترین بهترین‌ها

وب سایت تحلیل هواپیمایی استرالیایی “ایرلاین رتینگز” فهرست سالانه‌ای از ایمن‌ترین ایرلاین‌های جهان منتشر کرده است. از میان ۴۰۹ ایرلاینی که این وب سایت رصد کرده است، ۲۰ ایرلاین بهترین بهترین‌ها شناخته شدند.

این ایرلاین‌ها از آسیا، اروپا و آمریکا هستند و همواره در نوآوری ایمنی، برتری عملیاتی و استفاده از هواپیماهای پیشرفته‌تر همواره پیشرو بوده‌اند.

از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ وب سایت “ایرلاین رتینگز” ایرلاین استرالیایی کانتاس را ایمن‌ترین ایرلاین جهان شناخته است و بار دیگر این ایرلاین را ایرلاین پیشرو در هر گونه پیشرفت ایمنی عملیاتی طی ۶۰ سال اخیر خواند که در دوران جت، هیچ سانحه مرگباری نداشته است.

اما کانتاس در این زمینه تنها نیست. فهرست بلندبالایی از ایرلاین‌هایی وجود دارد که در ایمنی پرواز رکورد بالایی دارند.

 • ایمن‌ترین ایرلاین‌های جهان

وب سایت “ایرلاین رتینگز” امسال ۲۰ ایرلاین برتر را در زمینه ایمنی انتخاب کرد که به ترتیب حروف الفبای انگلیسی عبارتند از: ایرنیوزیلند، آلاسکا ایرلاینز، آل نیپون ایرویز، بریتیش ایرویز، کاتای پاسیفیک ایرویز، امارات، اتحاد ایرویز، اوا ایر، فین ایر، هاوائین ایرلاینز، ژاپن ایرلاینز، کی ال ام، لوفت‌هانزا، کانتاس، رویال جوردانیان ایرلاینز، اسکاندیناوین ایرلاینز سیستم، سنگاپور ایرلاینز، سوییس، ویرجین آتلانتیک و ویرجین استرالیا.

غایبان برجسته این فهرست شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی دلتا و یونایتد هستند. در آوریل سال ۲۰۱۷ شرکت دلتا که سال‌ها دارنده رکورد خدمات قابل اطمینان بود، در پی طوفان با اختلال پنج روزه فعالیت و لغو بیش از ۳۲۰۰ پرواز روبرو شد.

در همان ماه شهرت یونایتد ایرلاینز بدنبال انتشار ویدیویی که نشان داد یک مسافر پرواز رزرو شده به زور از هواپیما بیرون برده شد، خدشه دار شد.

تازه واردان فهرست امسال، امارات و جوردانیان ایرلاینز هستند.

وب سایت ایرلاین رتینگز برای تهیه فهرست ایمن‌ترین ایرلاین‌های جهان عوامل ایمنی مختلفی از جمله بررسی نهادهای هواپیمایی و انجمن‌های معروف، بازرسی‌های دولتی، سابقه سوانح ایرلاین‌ها و حوادث جدی و عمر ناوگان را مورد بررسی قرار داده است.

بهترین خطوط هوایی دنیا

 • ایمن‌ترین ایرلاین‌های ارزان قیمت جهان

این سایت همچنین فهرست سالانه ایمن‌ترین ایرلاین‌های ارزان قیمت جهان را منتشر کرده که شرکت هواپیمایی ملی “آئرلینگوس” ایرلند در صدر فهرست ۱۰ ایرلاین برتر به ترتیب حروف الفبای انگلیسی قرار می‌گیرد. پس از آئر لینگوس، شرکت‌های هواپیمایی فلای بی، اچ کی اکسپرس، جت استار استرالیا، توماس کوک، ویرجین امریکا، ووئلینگ و وست جت قرار دارد.

این شرکت‌های هواپیمایی بهترین رکورد ایمنی را دارند و برخلاف شماری از شرکت‌های هواپیمایی ارزان قیمت، همگی گواهینامه IOSA انجمن حمل و نقل بین‌المللی را دریافت کرده‌اند.

وب سایت “ایرلاین رتینگز” شرکت‌های هواپیمایی را با استفاده از یک سیستم رتبه‌بندی هفت ستاره‌ای رده‌بندی می‌کند. برترین ایرلاین‌ها همه هفت ستاره را دریافت کرده‌اند.

بر اساس گزارش شبکه سی ان ان، ایرلاین‌هایی که در فهرست سال ۲۰۱۸ تنها یک ستاره دریافت کردند، ایر کوریوی کره شمالی، بلو وینگ ایرلاینز سورینام، تریگانا ایرسرویس اندونزی، بودا ایر نپال، نپال ایرلاینز، تارا ایر و یتی ایرلاینز بودند.

بهترین خطوط هوایی دنیا
آژانس رتبه‌بندی محصولات و ایمنی هوانوردی استرالیا برای پنجمین سال پیاپی برترین‌های صنعت هوانوردی را معرفی کرد.

براساس گزارش CNN، جایزه عالی شرکت هواپیمایی این سازمان به شرکت هواپیمایی ایرنیوزیلند رسید و این شرکت به عنوان برترین شرکت هواپیمایی سال ۲۰۱۸ معرفی شد. در این رتبه‌بندی عوامل مختلفی، از مدیریت بودجه تا آشپزی،‌خدمات حین پرواز و حتی فیلم مقررات ایمنی که پیش از پرواز به نمایش در می‌آید نیز مورد بررسی قرار گرفتند.

به گفته هیات داوران این سازمان،‌ایرنیوزیلند در همه این زمینه‌ها رتبه اول را به دست آورده‌است و این یعنی عملکردی عالی از سوی یک شرکت هواپیمایی.

این رقابت چهار اصل مهم بین‌المللی و دولتی ایمنی را در کنار سن خدمه، نظرات مسافران، مقرون به صرفه بودن پروازها، میزان سرمایه‌گذاری و محصولات عرضه شده در حین پرواز درنظر گرفته‌است.

از دیگر مورادی که برای انتخاب برترین شرکت هواپیمایی جهان درنظر گرفته شده،‌نوآوری‌هایی است که برای بهبود تجربه مسافران انجام می‌گیرد. شرکت هواپیمایی سنگاپور در بخش حق بیمه رتبه اول فرست کلاس را به دست آورده‌است و به گفته وب‌سایت AirlineRatings شرکت سنگاپور هم‌معنی کیفیت بالای محصولات است.

برترین رتبه پروازهای تجاری برای دومین سال پیاپی به شرکت ویرجین استرالیا رسید. در این رتبه‌بندی گزینه‌های مالی نیز مورد بررسی قرار گرفتند و ایرنیوزیلند برترین رتبه را در این بخش نیز به دست آورده‌است.

شرکت هواپیمایی کانتاس نیز در بخش کیترینگ، فضای داخلی هواپیما و پروازهای داخلی نیز رتبه اول را به دست آورده‌است.

AirlineRatings علاوه بر معرفی برنده جایزه عالی شرکت‌های هواپیمایی، برترین شرکت‌های سال ۲۰۱۸ را نیز معرفی کرد. به گفته این وب‌سایت،‌هیات داوران ای رقابت متخصصانی بوده‌اند که طی ۲۰ سال گذشته درحال ارزیابی عملکرد صنعت هوانوردی هستند.

بهترین خطوط هوایی دنیا

براساس این رتبه‌بندی، برترین شرکت‌های هوانوردی سال ۲۰۱۸ از این قرارند:

 1. ایر نیوزیلند
 2. کانتاس ایرویز
 3. سنگاپور ایرلاینز
 4. ویرجین استرالیا
 5. ویرجین آتلانتیک
 6. اتحاد ایرویز
 7. آل‌نیپون ایرویز
 8. هواپیمایی کره
 9. کاتای پاسیفیک ایرویز
 10. ژاپن ایرلاینز

بهترین خطوط هوایی دنیا

اگه سوالی در مورد مشاوره و برنامه ریزی درسی دارید اینجا کلیک کنید

و

اگه سوالی در مورد فیزیک کنکور و جزوه و کتاب دارین اینجا کلیک کنید