تغییر شغل خوشحالت می کنه یا همین شغل خوبه

با تغییر شغل خوشحال می شی یا همین شغل خوبه

تغییر شغل بدی ، خوشحال می شی . باید دنبال شغلی باشی که برات حس خوب ایجاد کنه و با میل و اشتیاق بری سر کار….

apple 2562204 1920
با تغییر شغل خوشحال می شی یا همین شغل خوبه

چرا یک تغییر شغل می تواند شما را خوشحال تر کند:

تغییر دادن حرفه کار ترسناکی است.به نظر ساده تر می رسد که در همان شغلی که آن را می شناسید و در آن راحت هستید بمانید ،تا این که در محیط کاری کاملا ناشناخته ای قدم بگذارید.با تغییر شغل خوشحال می شی.ولی آن ها که این ریسک را می کنند، معمولا خوشحال تر خواهند بود.

اما این پرش، چیزی بیشتر از بستن چشمان و پریدن می طلبد.برای این که مطمئن شوید از شغل دیگری که در آن هم ناراضی هستید سر در نمی آورید،به برنامه ریزی نیاز خواهید داشت.با تغییر شغل خوشحال می شی.

طبق مشاهدات کاترین مورگان، یک متخصص تغییر حرفه،آدم ها روش های متفاوتی را اتخاذ می کنند؛

  • انتخاب یک شغل دیگر در همان محیط کاری
  • انتخاب همان شغل در یک محیط کاری دیگر
  • یا انتخاب شغلی که هم از نظر مهارت و هم از نظر محیط کاری کاملا متفاوت است.

با این تفاسی آیا با تغییر شغل خوشحال می شی؟

بیشتر انسان ها با این که همیشه می دانند که باید شغلشان را تغییر دهند،اما معمولا یک اتفاق مهم باعث گرفتن این تصمیم می شود.کاترین معتقد است که فارغ از کاتالیزگر آن، بعد از گرفتن تصمیم به تغییر حرفه، باید قدم های حساب شده برداشت.

به دنبال هدف یا علاقه ی خود بروید.

اگر تصمیم به تغییر حرفه گرفته اید، به این معنا است که از شغل حال حاضر خودتان راضی نیستید.پس قبل از این که به شغل ناخوشایند دیگری بروید،بهتر است کمی به این که چه چیزی را دوست دارید، فکر کنید.از هر پنج نفر، یکی  به شغل ش علاقه ای ندارند و ما نمی خواهیم شما یکی از آنها باشید.

پیدا کردن حرفه ای که دوست دارید،  به نظر ترسناک می آید.اما اگر در میان چیزهایی که دوست دارید جست و جو کنید،بسیار ساده تر خواهد شد.با تغییر شغل خوشحال می شی

کاترین می گوید:

«بیشتر آدم ها برای تغییر شغل به تجربه های شخصی یا شغل دومشان رجوع می کنند.»

به تفریحاتتان فکر کنید؛دوست دارید نقاشی بکشید،غذا بپزید، یا خیاطی کنید؟کدام فعالیت ها به شما حس خوبی می دهد؟در کدام فعالیت تبحر دارید؟

با تغییر شغل خوشحال می شی

هرچند که همه ی تفریحات نمی توانند به یک شغل تمام وقت تبدیل شوند.اما بررسی علایق یکی از کارهایی است که می تواند در انتخاب شغل به شما کمک کند.

 برای خود یک استراتژِ ی تعیین کنید و آن را مرحله به مرحله پیاده سازی کنید.

در بیشتر موارد تغییر شغل یک شبه اتفاق نمی افتد.بلکه نیاز به آمادگی و کار زیادی دارد.ولی به خودتان فشار نیاورید.وقتی اصل ماجرا را درک کردید،این مراحل را طی کنید:

تحقیق:

میدانیم که تحقیق کردن در اینترنت را خوب بلدید.پس به جای این که اطرافیانتان را در فضای مجازی زیرنظر بگیرید،از مهارت های کارآگاهی خود برای پیدا کردن کارفرمای احتمالی  استفاده کنید.شبکه های اجتماعی و وبسایت شان را پیدا و خوب بررسی کنید، تا بفهمید این شرکت برای شما مناسب هست یا خیر.

استفاده از ارتباطات:

لیستی از افرادی که در محیط کاری مورد نظر شما فعالیت می کنند، به دست آورید.البته اگر هیچ کس را شخصا نمیشناسید هم مشکلی نیست.می توانید از شبکه ی اجتماعی ، تجاری لینکدین استفاده کنید ، تا جست و جوی خود را گسترش دهید و یا از دوستان و فامیل های تان بپرسید.می توانید به دوستانتان ایمیل بزنید،

توضیح بدهید که به دنبال تغییر شغل تان می گردید و از آن ها بپرسید که کسی را می شناسند که بتواند کمک تان کند یا نه.قبل از آن که با کسی تماس بگیرید ،درباره ی آن ها در اینترنت سرچ کنید.بهتر است مطلع به نظر برسید تا به نظر نرسد که درحال طلف کردن وقتشان هستید.پس از آن از آن ها بخواهید که در جایی مانند کافی شاپ ملاقات کنید و بیشتر صحبت کنید.

بدانید که حاضرید چه چیز هایی را قربانی کنید:

قبل از این که یک تغییر بزرگ ایجاد کنید،امکان بازسازی موقعیت فعلی کاری تان را در نظر بگیرید.

کاترین می گوید:

«ببینید که چه موقعیتی دارید و چه چیزی شما را خوشحال تر می کند؛ سفر کمتر، مسیر کوتاه تر و..»

اگر تصمیم به تغییر حرفه تان گرفتید ، چیزهایی هست که باید پیش از آن بررسی کنید.قبل از ترک کردن کارتان به این فکر کنید که حاضر به انجام چه فداکاری هایی برای رسیدن به شغل مطلوب تان هستید؛چیزهایی مانند حقوق کمتر و یا موقعیت پایین تر احتمالا در انتظارتان خواهد بود.

نتایج

کاترین می گوید:

« افرادی که من با آن ها کار می کنم معمولا در انتها از کارشان راضی هستند. چرا که تفکرشان در جهت درست قرار می گیرد و کاری را انجام می دهند که برای شان ارزشمند است.»

ما بیشتر وقت مان را در محل کارمان می گذرانیم.پس بهتر است از آن لذت ببریم.پس اگر به دنبال تغییر شغل تان هستید،کارهایی که گفته شد را انجام دهید؛تحقیق کنید، برنامه ریزی انجام دهید و یک پرش از سر آگاهی ، یقین و اعتماد  بکنید.ممکن است خوشحال تر از آنچه که فکر می کنید بشوید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله

محمد گنجیمشاهده نوشته ها

Avatar for محمد گنجی

محمد گنجی مدرس ، مولف و کارشناس ارشد کسب و کار تالیف 32 جلد کتاب تدریس و مشاوره از 1370

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments