ادامه تحصیل در دانشگاه ملی سئول

نوشته محمد گنجی جمعه - ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

ادامه تحصیل در دانشگاه ملی سئول، پرجمعیت‌ترین دانشگاه کره‌جنوبی ، رتبه ی سی و دوم دانشگاههای جهان و دهمین دانشگاه برتر آسیا

ادامه تحصیل در دانشگاه ملی سئول

ادامه تحصیل در دانشگاه ملی سئول

” دانشگاه ملی سئول “(Seoul National University) که به اختصار ” SNU ” نامیده می‌شود، اولین دانشگاه ملی در کشور کره جنوبی است که در اوت ۱۹۴۶ میلادی تاسیس شد و به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کره محسوب می‌شود.

 “دانشگاه ملی سئول” شامل شش دانشکده، یک مدرسه فارغ التحصیلی و ۹ مدرسه حرفه‌ای است.

تعداد دانشجویان این دانشگاه، ۳۰ هزار دانشجو در مقطع لیسانس تا دکترا است. همچنین ۱۱ هزار دانشجو نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند.

براساس داده‌های گردآوری شده از دانشگاه‌های این کشور، “SNU” پرجمعیت‌ترین دانشگاه کره جنوبی است.

خط مشی این دانشگاه همواره ارائه تحصیلاتی باکیفیت برای کسانی بوده است که به رشد شخصی و اجتماعی می‌اندیشند.

بسیاری از فارغ التحصیلان این دانشگاه پست‌های مهم کشوری و مدیریتی را در کره اجرا می‌کنند که این نشان دهنده اهمیت بالای این دانشگاه است.

این دانشگاه دارای دو پردیس است که یکی در” گوانگ”( Gwanak ) از مناطق جنوبی شهر و دیگری در مرکز شهر سئول و در “جونگ نو”( Jongno) واقع شده است که بزرگترین پردیس در پایتخت این کشور محسوب می‌شود. دانشگاه ملی سئول همچنین دارای حجم وسیعی از همکاری‌های بین‌المللی  با ۲۷۳ دانشگاه در ۵۶ کشور است.

ادامه تحصیل در دانشگاه ملی سئول

دانشگاه ملی سئول دارای عملکردی قوی در آخرین “رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان”(QS) بوده است و در سال ۲۰۱۶، رتبه سی و پنجم دانشگاه‌های جهان و دهم آسیا را کسب کرد.

ادامه تحصیل در دانشگاه ملی سئول

ادامه تحصیل در دانشگاه ملی سئول

در پردیس “گوانگ”، یک موزه هنر وجود دارد که در سال ۱۹۹۵ تاسیس شد.

این دانشگاه یک مرکز مطبوعات دارد که یک مرکز روزنامه نگاری متشکل از دانشجویان این دانشگاه است و هفته ای یک بار منتشر می‌شود.

کتابخانه مرکزی این دانشگاه، گسترده بوده و یک کتابخانه دیجیتالی دارد که علاوه بر مجموعه کتابخانه‌های منظم، دسترسی به نشریات دانشگاهی، متون باستانی و پایان نامه‌ها را آسان می‌کند. این کتابخانه همچنین امکان دسترسی دانشجویان به رویدادهای علمی، سمپوزیوم‌ها و سمینارها را نیز فراهم می‌آورد.

 

این دانشگاه از سال ۱۹۹۱ تا کنون دستاوردهای علمی زیادی داشته است.

یکی از مهم‌ترین رویدادهای علمی دانشجویان این دانشگاه، توسط هیون شین کیو، پروفسور و عضو دپارتمان علوم جنگل و دانشگاه کشاورزی صورت گرفته است. وی سال گذشته به دلیل کمک‌های انقلابی خود به کشاورزی کره جنوبی، مورد تقدیر این دانشگاه قرار گرفت.

 

وی در دهه ۱۹۵۰ میلادی، با اعمال تغییرات ژنتیکی، کوه های غول پیکر کره جنوبی را به کوه‌هایی سرسبز مبدل کرد که امروزه این کوهها به چشم اندازی سبز رنگ در این کشور تبدیل شده اند.

 

در این بخش به بررسی یکی از معروف ترین و بهترین دانشگاه های سئول میپردازیم که همه ساله دانشجوهای زیادی از خارج کره به این دانشگاه میرن و تو محیط امن و دوستداشتنیش تحصیل میکنن!

ادامه تحصیل در دانشگاه ملی سئول

ادامه تحصیل در دانشگاه ملی سئول

ادامه تحصیل در دانشگاه ملی سئول

دانشگاه ملی سئول

SEOUL NATIONAL UNIVERSITY

آشنایی با دانشگاه

دانشگاه ملی سئول مفتخر است تا تحصیلات باکیفیتی را برای همه کسانی که به رشد شخصی و اجتماعی فکر میکنند ارائه دهد و در جهت پیشبرد اهداف علمی و فرهنگی قدم بردارد.

دانشجویان دانشگاه ملی سئول در محیطی بدون تبعیض به تحصیل پرداخته و در کنار یکدیگر زندگی میکنند. این دانشگاه اولین دانشگاه ملی کره جنوبی است

و در جهت اجرای دموکراسی و صلح در شبه جزیره کره میکوشد.

بسیاری از فارغ التحصیلان این دانشگاه پست های مهم کشوری و مدیریتی را در کره اجرا میکنند که این نشان دهنده اهمیت بالای این دانشگاه است.

دانشگاه ملی سئول در بخش های آموزش، تحقیقات و سرویس های عمومی رتبه اول در کشور را داراست.

هدف دانشگاه ملی سئول در قرن بیست و یکم این است که افرادی را از دانشگاه خارج کند که برای یک جامعه پویا و عقلانی، جایی که پژوهشگران و دانشجویان با هم اتحاد دارند بجنگند و تلاش کنند.

نوشته شده در سال ۲۰۰۵ توسط مین اون کیونگ، پروفسور ادبیات و لیتریچر انگلیسی دانشگاه ملی سئول

ادامه تحصیل در دانشگاه ملی سئول

 

پذیرش در دانشگاه ملی سئول:

بررسی کرس های آموزشی در دانشگاه ملی سئول (دوره لیسانس)

۱۶ کالج دانشگاه ملی سئول برنامه ها و کرس های متنوع تحصیلی را برایتان آماده کرده اند.

 

کالج علوم انسانی:

دپارتمان ادبیات زبان کره ای، دپارتمان ادبیات زبان چینی، دپارتمان ادبیات زبان انگلیسی، دپارتمان ادبیات زبان فرانسوی، دپارتمان ادبیات آلمانی، دپارتمان ادبیات زبان روسی، دپارتمان ادبیات زبان اسپانیایی، دپارتمان زبان شناسی، دپارتمان زبان های آسیایی و تمدن هایشان، دپارتمان تاریخ کره، دپارتمان تاریخ اسیا، دپارتمان تاریخ غرب، دپارتمان باستان شناسی و تاریخ هنر، دپارتمان فلسفه، دپارتمان علوم مذهبی، دپارتمان هنر های زیبا

 

کالج علوم اجتماعی:

علوم اقتصادی، جامعه شناسی، انسان شناسی، فیزیولوژی، جغرافیا، خدمات اجتماعی، ارتباطات

 

کالج علوم طبیعی

علوم ریاضی، آمارشناسی، فیزیک و نجوم، شیمی، علوم بیولوژی، علوم زمین و طبیعت

 

کالج کشاورزی و علوم زیستی

علوم گیاهی، بوم شناسى کاشتى و بایوتکنولوژی، علوم باغبانى وگلکارى، تحصیلات کسب و کار،علوم جنگل ها، اکولوژی جنگل، بایوتکنولوژی غذا و حیوانات، علوم غذایی و بایوتکنولوژی، بایولوژی و شیمی، شیمی و زندگی، بایوسیستم ومهندسی بایومتریال ، مهندسی بایوسیستم، مهندسی یابومتریال، معماری لندسکیپ

ادامه تحصیل در دانشگاه ملی سئول

کالج مدیریت کسب و کار

دپارتمان مدیریت کسب و کار

 

کالج آموزش و تحصیلات

زبان کره ای، زبان انگلیسی، زبان آلمانی، زبان فرانسوی، مطالعات اجتماعی، تاریخ، جغرافیا، اخلاقیات، ریاضیات، فیزیک، شیمی، بایولوژی، علوم زمین شناسی

 

ادامه تحصیل در دانشگاه ملی سئول

ادامه تحصیل در دانشگاه ملی سئول

کالج مهندسی

مهندسی شهری، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی شیمی، مهندسی بایولوجیکال، مهندسی معماری، طراحی مهندسی، مهندسی هسته ای و مهندسی دریایی

 

کالج هنرهای زیبا

نقاشی و طراحی، طراحی اشیا و مناظر

 

کالج حقوق

دپارتمان حقوق

 

کالج تحقیقات آزاداندیشانه

کالج بوم شناسی

دپارتمان بازرگانی مصرف کننده، دپارتمان مواد غذایی و تغذیه، فشن دیزاین

ادامه تحصیل در دانشگاه ملی سئول

کالج دارو

دپارتمان داروسازی مقدماتی، دپارتمان دارو

 

کالج موسیقی، کالج پرستاری، کالج دامپزشکی

 

این ها رشته های موجود در دانشگاه ملی سئول دربخش لیسانس هستند که تنوع بسیار بالایی دارند.

 

در بخش فوق لیسانس و بالاتر سطح دروس یالا رفته و دو رشته اضافه میشود

به نام های مدیریت جمعی و برنامه ریزی محیط زیست

دانشگاه ملی سئول، دانشگاهی ملی است ولی چون در سئول واقع شده کمی هزینه ها بالا میروند. هر ترم حدود شش هزار دلار آمریکا هزینه دارد. ولی در نظر داشته باشید که بسته به نوع رشته شما این هزینه ها متفاوت هستند.

ادامه تحصیل در دانشگاه ملی سئول

بورسیه:

برای دانشجویان فوق لیسانس درجه یک

شامل دانشجویان آسیایی به غیر از ژاپنی و چینی میشود. کسانی که قصد تحصیل در هرکدام از رشته های مورد نظر را دارند.

تعداد پذیرفته شدگان: بیست نفر

آمکانات: پرداخت هزینه کامل برای چهارترم به اضافه هزینه های زندگی چیزی حدود پانصدهزار وون در ماه. البته بسته به رشته مورد نظر هزینه ها متفاوت است.

ادامه تحصیل در دانشگاه ملی سئول

 

بورسیه جاده ابریشم

دانشجویانی که در محدوده جاده ابریشم زندگی میکنند و قصد تحصیل در بخش علوم انسانی و علوم اجتماعی را دارند. مثل زبان کره ای، تاریخ، فرهنگ، سیاست و اقتصاد

امکانات:

پرداخت هزینه کامل برای چهارترم به اضافه هزینه های زندگی چیزی حدود ششصدهزار وون برای چهار ترم. بلیط هواپیما به ارزش یک میلیون وون، پرداخت هزینه کلاس های زبان کره ای دانشگاه ملی سئول

تاریخ جذب: در زمان تایین شده برای جذب دانشجویان خارجی هر پاییز

چگونگی انتخاب: دانشجویانی که مدارک خود را به دفتر بورسیه دانشگاه، بخش بین الملل بفرستند، طبق رزومه و مدارک انتخابشان صورت میگیرد.

ادامه تحصیل در دانشگاه ملی سئول

بورسیه برون مرزی

دانشجویانی که خارج از کره زندگی میکنند و میخواهند در کره ادامه تحصیل دهند.

امکانات: پرداخت هزینه های کل، مخارج زندگی تا هشتصد هزار وون. ، هزینه های بیمه، رفت و آمد هوایی، هزینه های آموزش زبان برای دو ترم

زمان پذیرش: فروردین و مهر

میتوتنید با مراجعه به سفارت کره در کشورتان در انتخابات شرکت کنید. بعد از انتخاب فنداسیون برون مرزی دانشگاه های کره تصمیم نهایی را میگیرد.

 

 برنامه بورسیه دولتی کره جنوبی

تعداد افراد پذیرفته شده: ۲۷۰ نفر

امکانات: پرداخت هزینه های کلی برای برنامه مستر چهارترمه و پی اچ دی شش ترمه

مخارج زندگی تا نهصد هزار وون، هزینه های پرواز، آموزش زبان کره ای برای یک سال، اگر دانشجو موفق به کسب حداقل تاپیک سه نشود از ادامه تحصیل با بورس بازمیماند. پزداخت هزینه های بیمه تحقیقات، مطالعات و …

زمان پذیرش: اسفند

دو روش برای پذیرش: توصیه نامه دانشگاه و یا انتخاب از طرف سفارت

دانشگاه پزشکی ملی سئول

SNU دانشگاه ملی تحقیقاتی سئول،در پایتخت کره جنوبی قرار دارد، که سال ۱۹۶۴ تاسیس شده است. این دانشگاه دارای شانزده دانشکده و شش مدرسه حرفه ای و هیئت دانشجویی متشکل از ۲۸۰۰۰ دانشجو است. دانشگاه پزشکی ملی سئول که در فوریه ۲۰۱۲ آغاز به کار کرد، یک نهاد قوی در زمینه آموزش پزشکی، تحقیق و مراقبت های بهداشتی است،دانشگاه ملی سئول مورد تایید وزارت علوم ایران است.

تحصیل در دانشگاه پزشکی ملی سئول

دانشگاه ملی سئول (SNU) به آرمان های آموزش آزاد احترام می گذارد و هدف آن آموزش دانشجویان برای یادگیری مادام العمر است. در عین حال، متعهد به آماده کردن دانش آموزان برای کار و زندگی در یک محیط رقابتی جهانی می باشد. فارغ التحصیلان به عنوان خدمتگزاران دولتی در پست های کلیدی دولت کره خدمت می کنند. ۱۶ کالج SNU برنامه های مختلف تحصیلی کارشناسی را ارائه می دهند. کسانی که مایل به تحصیل در برنامه های بین رشته ای برای مقاطع کارشناسی می باشند، می توانند پس از چند ترم تحصیلی در مقاطع کارشناسی از این برنامه ها استفاده کنند.

 

دانشجویان بین المللی در دانشگاه ملی سئول

دانشگاه سئول به گسترش همکاری های بین المللی و توافق نامه های مبادلات آکادمیک با حدود ۸۶۰ دانشگاه و موسسات تحقیقاتی در سراسر جهان ادامه می دهد. SNU برای کمک به دانشجویان بین المللی دارای دفتر امور بین المللی است و همچنین بورس های تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. SNU دانشجویان برجسته ای را در طیف وسیعی از حوزه های تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا آموزش می دهد.

تصمیم گیری های پذیرش براساس اسنادی که توسط متقاضی ارائه شده می باشد، که برای ارزیابی دستاوردهای متقاضی به فعالیت های فوق برنامه، علاقه به دوره کاربردی، مهارت زبان، صلاحیت عملکرد و سایر عوامل استفاده می شود.براساس سیاست دانشکده، ممکن است از متقاضی خواسته شود که در مصاحبه، آزمون یا تست عملکرد حضور یابد.

آموزش در دانشگاه ملی سئول

زبان آموزش در دانشگاه های سئول کره ای: TOPIK، KLAT و انگلیسی: TEPS، TOEFL، IELTS، TOEIC می باشد،همچنین کالج پزشکی دانشگاه ملی سئول رشته های تحصیلی زیر را ارائه می دهد:

 • آناتومی
 • آسیب شناسی
 • داروهای پیشگیرانه
 • پزشکی قانونی
 • فیزیولوژی
 • داروشناسی
 • بیوشیمی
 • زیست شناسی مولکولی و دیگر رشته ها

پذیرش در دانشگاه ملی سئول

این دانشگاه بر طبق آمار ۲۰۱۷ در رتبه ۷۲ جهانی و ۱۴ آسیا قرار گرفته است.

اگه سوالی در مورد مشاوره و برنامه ریزی درسی دارید اینجا کلیک کنید

و

اگه سوالی در مورد فیزیک کنکور و جزوه و کتاب دارین اینجا کلیک کنید

بازدیدها: ۱۵۵۵

 1. نسترن گفت:

  سلام خسته نباشید. میخواستم بدونم نمیشه برای رشته زبان و ادبیات انگلیسی مقطع کارشناسی ارشد اپلای داد؟اخه یکی بهم گفته بود فقط رشته های پژوهشی رو بورس میکنن.
  برای گرفتن بورسیه در رشته های زبان انگلیسی چیکار میتونم بکنم؟

 2. Amir ali shamin گفت:

  سلام ممنون از مطالب ک منتشر کردین. فقط من رشته ی عمران گرایش فنی مهندسی ندیدم تو معرفی رشته ها؟ من بشدت عزمم جزم هست برایه کره الان مقطع لیسانس دولتی هستم برایه ارشد قصد دارم یکی از گرایش هایه عمران اونجا بخونم چطور میتونم از رشته های فنی مهندسی اونجا باخبر بشم؟

 3. سارا گفت:

  سلام ممنون از توضیحتون فقط یه سوال رشته مهندسی پزشکی رو نداره دانشگاه سئول ؟ و اینکه اگه مدرک لیسانس تو یه رشته ای باشه حتما فوق لیسانس باید واسه همون رشته اپلای داد؟