ادامه تحصیل در دانشگاه سنگاپور

نوشته محمد گنجی دوشنبه - ۴ تیر ۱۳۹۷

ادامه تحصیل در دانشگاه سنگاپور ، که دانشگاه اول آسیا و دانشگاه بیست و دوم جهان بر اساس طبقه بندی تایمز می باشد.

ادامه تحصیل در دانشگاه سنگاپور

ادامه تحصیل در دانشگاه سنگاپور

جایی که ابتدا یک آموزشگاه محقر پزشکی با ظرفیت تنها ۲۳ دانشجو بود، اکنون به دانشگاهی با بیش از ۳۰۰۰۰ دانشجو تبدیل شده است. دانشگاه ملی سنگاپور، دانشگاه اول آسیا و دانشگاه بیست و دوم جهان بر اساس طبقه بندی مجله ی THE(TIMES HIGHER EDUCATION) است. این دانشگاه با بیش از یک صده قدمت و سه محوطه ی دانشگاهی، در قلب قاره ی آسیا قرار دارد. سی درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند و واحدهای ارائه شده در آن شخص را کاملا برای ورود به بازار کار آماده می کند.

دانشکده ها

۱۶ دانشکده ی آن آماده ی پذیرش دانشجویان در دامنه ی وسیعی از رشته ها مانند حقوق،علوم پزشکی، ریاضیات و… هستند. این دانشکده ها با بهره مندی از تکنولوژی های روز دنیا و نوآوری بسیار در امر آموزش، تجربه ای نو برای دانشجویان رقم می زنند. از جمله امکانات این دانشکده می توان به برنامه های تبادل دانشجو با بیش از ۵۰ دانشگاه معتبر دنیا اشاره کرد همچنین این دانشگاه دارای برنامه های کارآموزی در اقصی نقاط جهان است که به دانشجویان این امکان را می دهد که آموزش خود را یک مرتبه فراتر برده و آن را اجرایی کنند.

ادامه تحصیل در دانشگاه سنگاپور

پژوهش

۲۶ واحد پژوهشی آن، که تاکنون بیش از ۷۰۰۰ مقاله ارائه  و۱۷۰ جایزه دریافت کرده اند، موقعیتی مناسب برای کسانی که روحیه ای جست وجو گر و عطش فراوانی برای کشف ناشناخته ها دارند، هستند. بر خلاف سایر دانشگاه های معتبر دنیا که عموما در اروپا و آمریکا قرار دارند، این دانشگاه دارای محیطی شرقی است و در نتیجه پژوهش های خود را نیز بیشتر بر حوزه ی مشکلات و معضلات قاره ی آسیا متمرکز کرده است.

فعالیت های فوق برنامه

برای آن دسته از افرادی که زندگی خود را در تحصیل خلاصه نمی کنند، بیش از ۱۰۰ گروه دانشجویی، ۲۰ گروه موسیقی و ۵۰ تیم ورزشی وجود دارد. دانشگاه ملی سنگاپور تا به حال در حدود ۶میلیون دلار در امور خیریه خرج کرده است. یکی از نوآوری های این دانشگاه،  خدمات پزشکی در منزل است. این خدمات به خانواده هایی که در خانه های کوچک و در محله های پایین زندگی می کنند، ارائه می شود. به علاوه، تامین هزینه های تحصیل کودکان بی بضاعت نیز در برنامه های این دانشگاه است.

ادامه تحصیل در دانشگاه سنگاپور

امکانات

بخش فناوری IT این دانشگاه  دارای حدود۱۰۰۰ کامپیوتر است که یکی از بزرگترین واحد های آموزش آنلاین در منطقه است. برای مظالعات و پژوهش های شخصی، ۸ کتابخانه ی جامع و بزرگ دارد که در حدود ۲ میلیون جلد کتاب را در خودشان جای داده اند. ۶۰۰۰ اقامتگاه در سه محوطه ی دانشگاه ملی  سنگاپور پذیرای دانشجویان است.

ادامه تحصیل در دانشگاه سنگاپور

جمع بندی

دانشگاه سنگاپور معتبر ترین دانشگاه آسیا است. می توان گفت که اگر به دنبال دانشگاهی درون آسیا ولی با استاندارد های جهانی هستید، دانشگاه ملی سنگاپور بهترین انتخاب شما است. دانشگاهی که مشابه آن را حتی در اروپا نیز پیدا نخواهید کرد. این دانشگاه با ۸ کتابخانه،تعداد زیادی اقامتگاه،چندین و چند پژوهشگاه، بهره مندی از تکنولوژی های روز دنیا و دوره های کارآموزی معتبر، تضمینی برای موفقیت شما در محیط کار است.

سنگاپور می‌تواند برای ایرانی‌ها، یک مقصد تحصیلی و تحقیقاتی برون‌مرزی فوق‌العاده خوب باشد.

سنگاپور، فاصله خیلی کمی با کشور مالزی دارد و یکی از اقتصادهای نوظهور قرن بیست و یکم محسوب می شود. این کشور، مراکز علمی و آکادمیک بسیار معتبری در کلاس جهانی دارد اما دانشجویان ایرانی زیادی در دانشگاه‌های این کشور فعال نیستند و به نظر می‌رسد، تب غرب گرایی دانشجویان ایرانی مشتاق به تحصیل در دانشگاه‌های اروپا و امریکای شمالی، فرصتی را برای بررسی دانشگاه‌های معتبر این کشور نمی‌دهد.

ادامه تحصیل در دانشگاه سنگاپور

 سنگاپور، یکی دیگر از معدود کشورهای آسیا به شمار می رود که زبان انگلیسی در سطح خوب مانند فیلیپین، در آن رواج دارد و همه دانشگاه‌ها به این زبان فعالیت دارند. کیفیت بالای تحصیل و زندگی در این کشور در کنار فرصت های بورسیه متنوع خوب، سبب شده تا ده‌ ها هزار دانشجو از سراسر جهان، دانشگاه‌های این کشور را برای مقاطع مختلف تحصیلی انتخاب کنند.

برنامه بورسیه سینگا که چند سالی است این کشور را در عرصه فرصت های تحصیلی به عنوان یکی از برترین قطب های آسیا معرفی کرده است، زمینه خوبی برای جذب شمار زیادی از محققان فعال و نخبه کشورهای گوناگون را فراهم نموده، آن هم بدون هیچ گونه تعهد کاری و آکادمیک بعدی!

ادامه تحصیل در دانشگاه سنگاپور

ترجمه و گردآوری : ارشیا گنجی

اگه سوالی داری و یا نیاز به راهنمایی دارین اینجا کلیک کنید

بازدیدها: ۷۱۸