آینده بازار کار در جهان ، آینده ی شغلی کدام رشته هابهتره

آینده بازار کار جهان و کسب و کار باهوشانه

آینده بازار کار در جهان ، آینده ی شغلی کدام رشته هابهتره چون آینده بازار کار خیلی مهمه! و موفقیت آدم به شغل بستگی داره.

اگر قصد شروع یا ادامه تحصیل دارید و هنوز درباره انتخاب رشته خود مردد هستید، نشریه نیوجاب با در نظر گرفتن بازار کاری، رشته‌های مناسب و پرتقاضا را به شما معرفی می‌کند.آینده ی شغلی من چیه ؟ از میان رشته‌های متعدد دانشگاهی که وجود داره !

آینده بازار کار
آینده بازار کار در جهان

تحصیل در بعضی از رشته ها، رویایی دست‌نیافتنی است.  در مقابل در بعضی رشته ها تحصیل راحت تره!  تازه آینده ی شغلی بهتری هم در انتظار دانشجویان وجود دارد.اما معمولا انتخاب رشته روال عادی نداره!  بیشتر بر اساس انتخاب بقیه  انجام می شه! یعنی وقتی تعداد زیادی از مردم به سمت یک رشته یا کار میرن! بقیه که نظاره گر هست ، فکر می کنن حتما کار خوبیه!چون همه دارن اینو انتخاب می کنن! اما باید دقت بیشتری داشت . انتخاب شغل اثر مستقیم روی زندگی ما داره! یه قسمت از انتخاب شغل علاقه است. اما درآمد می تونه علاقه رو تحت الشعاع قرار بده! پس دقت کنین!اطلاعات دقیق و جامع کسب کنین! بعد انتخاب کنین!

آینده بازار کار در جهان ،آینده ی شغلی کدام رشته هابهتره

در کل، سعی کن متخصص بشی! روی خودت سرمایه گذاری کن ! مهارت هات رو افزایش بده! آینده ی شغلی تو، تا حدود زیادی به خودت بستگی داره! اما باید نیم نگاهی هم به بازار داشته باشی.

فهرست رشته هایی که آینده بازار کار مناسب تری دارند:

این تحقیق  توسط یکی از نشریات معتبر  در بازار کسب و کار انجام شده. شغل های مناسب برای چند سال آینده عبارتند از:

آینده بازار کار حسابداری:

بنابر اعلام اداره کار ایالات متحده فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی در رشته حسابداری، بسیار مورد توجه هستند!   حسابداری در ایران هم شغل پر متقاضی هست! با این که کلی نرم افزار حسابداری اومده! با این که حسابداری رو به میشه صورت دوره های تخصصی گذروند! اما همه جا کاربرد داره!دریک مغازه کوچیک یا شرکت بزرگ!  پس یا تو دانشگاه حسابداری بخون! یا برو دوره ی تخصصی برو!  تخصص بهتر از مدرک دانشگاهیه,

آینده بازار کار مدیریت:

کارخانجات و شرکت‌ها همیشه به دنبال کشف و استخدام استعدادهای متخصص در امر مدیریت هستند!  چرا که بسیاری از شرکت‌ها به دنبال راه کارهایی جهت کنترل هزینه‌های خود در نتیجه افزایش بازدهی هستند. مدیریت فروش! مدیریت بازاریابی! مدیریت استراتژیک! مدیریت کسب و کار ! علم جدید مدیریت نیاز هر رزو و همه ی جامعه است! مدیریت در همه ی مراحل زندگی و کسب و کار لازمه! اگه تحصیلات دانشگاهی نداری ، برو دوره ی تخصصی ببین!

  آینده بازار کار علوم کامپیوتر:

رشته‌های مرتبط با کامپیوتر نیز در 2013 بازار بسیار خوبی دارند و به دلیل ارتباط با حرفه‌های خاص و نیاز به مهارت‌های منحصر به فرد همیشه مورد توجه هستند. کامپیوتر و برنامه نویسی فارغ التحصیل زیادی داره! اما نیاز به فرد متخصص هم خیلی زیاده! برنامه نویس کامپیوتر ، اندروید یا آی او اس یا… طراحان صفحات وب و متخصصین سئو! سئو مستقیما روی کسب وکار تاثیر داره!

 آینده بازار کار علوم ارتباطات:

این رشته در راستای رشد روزافزون شبکه‌های تلویزیونی و اینترنتی بسیار مورد تقاضا است. در حقیقت مادامی که ارتباطات در دنیا ادامه دارد تقاضا در این رشته نیز ادامه خواهد یافت. شبکه های اجتماعی ! بخش روابط عمومی شرکت ها و موسسات! هرچند تو ایران کمتر بهش توجه شده! امابسیار تاثیر گذار و کاربردیه!

آینده بازار کار طراحی گرافیک:

انتخاب این رشته  بسیار  ارزشمند است!  مسایل بسیاری در اینترنت وجود دارند که بایستی به آنها رنگ و لعاب بخشید!  تا سبب گرایش بصری افراد شوند! پیش‌بینی می‌شود تقاضا برای این رشته حد فاصل سال‌های 2010 تا 2020 با رشد 61 درصدی مواجه شود! این مشاغل شامل طراحی‌ سیستم‌های کامپیوتری و سایر رشته‌های مرتبط با آن می‌شود! آگهی های تبلیغاتی ، بسته بندی های تجاری و…! شاید با حداقل هزینه قابل راه اندازی باشه!

 آینده بازار کار مهندسی نفت:

در حال حاضر جهان با کمبود سوخت مواجه‌ است!  دانشگاه‌ها در تربیت آنی و کافی فارغ‌التحصیلان این رشته با محدودیت زمانی مواجه هستند! در همین رابطه اداره کار ایالات متحده اعلام داشته است که برای هر یک از پروژه‌های حفاری نیاز به مهندسان بیشتری دارند! چرا که فرآیند حفاری نفت بسیار پیچیده‌تر شده است! سوخت و انرژی برای همهی دنیا پر اهمیت هست! برای کشورهایی که نفت هم دارن ، که بهتر! از قدیم تو ایران ، شرکت نفت جاذبه های خوبی داشته!!

آینده بازار کار مهندسی مکانیک:

مهم‌ترین دلیل مورد اقبال بودن این رشته، توجه شرکت‌ها و کارخانجات و به بهبود کیفیت تولیداتشان است! دلیل عمده دیگر نیز رشد و توسعه در زمینه انرژی خورشیدی است و مشاغل در این رابطه نیز همیشه به دنبال تامین نیازها و خواسته‌های مردم هستند. بدیهی است افرادی که اطلاعات به روز در زمینه فن‌آوری‌های روز را دارند با چشم‌انداز بهتر شغلی روبرو خواهند بود. مکانیک تو ایران هم خیلی متقاضی داره! فارغ التحصیل هم زیاد داره! اما متخصص کم داره!

ده شغل پردرآمد برای آینده بازار کار، کدوم مشاغل هستن؟

شغل هایی که بتونه تا حدود زیادی خواسته ها و نیازهای مالی را برآورده نماید.پردرآمدترین شغل‌های سال 2014 به انتخاب CareerCast وپیش بینی تا سال 2022 را بخوانید.

داشتن آینده بازار کار با درآمد بالا همواره یکی از دغدغه‌های بسیاری از مردم دنیا بوده است. به تازگی وب‌سایت تحلیلی CareerCast فهرستی از 10 شغل غیر‌کاذب و پردرآمد سال 2014 آمریکا را ارایه کرده که در ادامه با هم می‌خوانیم. در این مقاله پیش بینی تا سال 2022 را ملاحظه می کنید.

کسب درآمد 6 رقمی طی یک سال آرزوی بسیاری از مردم آمریکا است؛ ولی برای رسیدن به چنین درآمدی نیاز به تلاش زیاد و هزینه بالایی است. طبق گزارش CareeCast برای رسیدن به 10 شغل پردرآمد سال 2014 نیاز به طی مدارج علمی و دانشگاهی بالایی است. 7 شغل از مجموع 10 شغل پردرآمد سال 2014 متعلق به بخش بهداشت و درمان بوده که نیازمند طی دوره‌های تحصیلی تکمیلی پس از فارغ‌التحصیلی اولیه هستند. پزشک جراح که دارای بالاترین درآمد در این لیست است و میانگین درآمد 233,150 دلار در سال را دارد، نیازمند بیش از 10 سال تلاش از زمان فارغ‌التحصیلی از مدرسه است. سایر شغل‌های این لیست نیز نیازمند سال‌ها تلاش هستند و انتخاب آن‌ها نیازمند یک تعهد درونی برای ادامه مسیر سخت پیش‌رو است.

دانش‌آموزانی که قصد ادامه تحصیل در این رشته‌ها را دارند باید استعداد و علاقه خود را در نظر بگیرند، قبل از این که بار سنگین مطالعه این رشته‌ها را به دوش بکشند. به نظر من قبل از انتخاب این رشته‌ها حتما با افرادی که در حال حاضر مشغول کار در این رشته‌ها هستند، مشورت نمایید.
10- وکالت
میانگین درآمد سالیانه: 113,530 دلار
پیش‌بینی رشد این شغل تا سال 2022: 10 درصد
9- متخصص بیماری‌های پا
میانگین درآمد سالیانه: 116,440 دلار
پیش‌بینی رشد این شغل تا سال 2022: 23 درصد
8- پزشک داروساز
میانگین درآمد سالیانه: 116,670 دلار
پیش‌بینی رشد این شغل تا سال 2022: 14 درصد
7- کنترل کننده ترافیک هوایی
میانگین درآمد سالیانه: 122,530 دلار
پیش‌بینی رشد این شغل تا سال 2022: 1 درصد
6- مهندسی نفت
میانگین درآمد سالیانه: 130,280 دلار
پیش‌بینی رشد این شغل تا سال 2022: 26 درصد
5- دندان‌پزشک
میانگین درآمد سالیانه: 146,340 دلار
پیش‌بینی رشد این شغل تا سال 2022: 16 درصد
4- ارتودنتیست
میانگین درآمد سالیانه: 149,310 دلار
پیش‌بینی رشد این شغل تا سال 2022: 16 درصد
3- روان‌پزشک
میانگین درآمد سالیانه: 178,950 دلار
پیش‌بینی رشد این شغل تا سال 2022: 18 درصد
2- پزشک عمومی
میانگین درآمد سالیانه: 187,200 دلار
پیش‌بینی رشد این شغل تا سال 2022: 18 درصد
1- پزشک جراح
میانگین درآمد سالیانه 233,150 دلار
پیش‌بینی رشد این شغل تا سال 2022: 18 درصد

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله

محمد گنجیمشاهده نوشته ها

Avatar for محمد گنجی

محمد گنجی مدرس ، مولف و کارشناس ارشد کسب و کار تالیف 32 جلد کتاب تدریس و مشاوره از 1370

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments