آزمون زبان آلمانی برای اخذ پذیرش

نوشته محمد گنجی پنجشنبه - ۱۷ خرداد ۱۳۹۷

آزمون زبان آلمانی برای اخذ پذیرش واطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور دربارهتاریخ برگزاری و نحوه نام نویسی در اولین آزمون تلک آلمانی (TELC) سال ۱۳۹۷

آزمون زبان آلمانی برای اخذ پذیرش

آزمون زبان آلمانی برای اخذ پذیرش

بدین وسیله به اطلاع می رساند که با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده، مقرر گردیده است برای اولین بار در جمهوری اسلامی ایران، آزمون تلک (TELC)، که یک آزمون تعیین سطح به زبان آلمانی بوده و در کشور آلمان، سراسر اروپا و جهان نیز برگزار می­شود، از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و در سطح A2  برگزار گردد.
مدرک و گواهی حاوی نتیجه آزمون، از سوی مؤسسه تلک و دانشگاه FHM در آلمان صادر خواهد شد که این گواهی به عنوان دانش پایه برای اخذ پذیرش و ادامه تحصیل و کار در دانشگاه ­های آلمانی زبان اروپا، بخصوص برای دوره­های پیش آمادگی PSP، برای پنج گروه هدف به شرح ذیل کاربرد دارد. مدرک آزمون تلک (TELC)معادل مدرک آزمون گوته و مورد تایید سفارت آلمان در تهران (ویزا) است و برای پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاه­ های آلمانی زبان سراسر اروپا کاربرد دارد و علاوه برآن نیز مورد قبول همه شرکت­ ها و مراکز دولتی، به منظور پذیرش کار و مهاجرت است.
آزمون زبان آلمانی برای اخذ پذیرش
دوره PSP، یک دوره پیش آمادگی شامل ۶۵ درصد زبان آلمانی تخصصی و ٣۵ درصد موضوعات فرهنگی و تخصصی ادغام در محیط کاری و فرهنگی آلمان برای پنج گروه هدف است:
۱-دیپلمه­ هایی که قصد معادل سازی مدرک دیپلم ایرانی خود به دیپلم آلمانی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در همه دانشگاه­ های آلمانی را دارند، که خود سه گرایش دارد:
۱-۱-دیپلمه ­هایی که می­ خواهند در رشته ­های مهندسی ادامه تحصیل دهند (PSP technic).
۲-۱-دیپلمه ­هایی که می­خواهند رشته ­های علوم انسانی بخوانندPSP business) ).
۳-۱-دیپلمه­ هایی که قصد ادامه تحصیل در رشته ­های علوم پزشکی را دارند  PSP medicine)).
٢- افرادی که با مدرک کارشناسی، می­ خواهند وارد دوره کارشناسی‌ارشد شوند، (در رشته دلخواه).
٣-افرادی که با مدرک کارشناسی‌ارشد، می ­خواهند وارد دوره دکتری به زبان آلمانی شوند.
۴- پزشکان یا افرادی که با مدرک دکتری، قصد ادامه تحصیل و اخذ تخصص دارند یا اینکه در پی اقدام برای یافتن کار در بیمارستان و … هستند (که علاوه بر دوره PSP  تایید دانش علوم پزشکی آنان نیز انجام خواهد شد).
۵– کلیه صاحبان مشاغل و افراد دارای مهارت، فارغ از اینکه در چه رشت ه­ای تحصیل کرده­اند، که علاوه بر آموزش زبان و فرهنگ آلمانی، می ­توانند نحوه تهیه رزومه و مصاحبه و یافتن شغل در بازار آ­لمان را نیز آموزش ببینند (PSP Professional).
آزمون زبان آلمانی برای اخذ پذیرش
همه این گروه‌ها برای اخذ ویزا و ورود به دوره ­هایPSP در دانشگاه FHM، نیاز به مدرک A2 زبان تلک از این سازمان دارند.
 ساختار و مواد آزمون تلک (TELC):
۱ – آزمون تلک شامل چهار بخش به شرح ذیل است:
بخش Listening (پاسخ به صورت نوشتاری).
بخش Reading (پاسخ به صورت نوشتاری).
بخش Writing (پاسخ به صورت نوشتاری).
بخش Speaking (ارزیابی از سوی استادان تایید شده سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌گیرد).
آزمون زبان آلمانی برای اخذ پذیرش
۲ – آزمون تلک به صورت کاغذی (Paper) است؛ به ­گونه­ای که پاسخ همه سؤالات، از سوی داوطلب در دفترچه آزمون درج می‌شود.
تاریخ ثبت‌نام‌:
ثبت‌نام برای آزمون تلک (TELC) از روز یکشنبه  مورخ ۲۰/۳/۱۳۹۷ آغاز خواهد شد و در روز سه شنبه مورخ ۲۲/۳/۱۳۹۷ پایان می‌پذیرد. لازم به تاکید است که ثبت‌نام در این آزمون، منحصراً به صورت اینترنتی بوده و از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت.
با توجه به اینکه پرداخت هزینه نام‌نویسی در این آزمون، به صورت اینترنتی انجام می‌شود، داوطلبان لازم است با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب، که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی مذکور و پرداخت مبلغ نه میلیون و سی صد و ده هزارریال(۹,۳۱۰,۰۰۰ ریال) (معادل ۱۸۹یورو) به عنوان وجه ثبت نام و سپس نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال ۱۲ رقمی) اقدام نمایند.
ضمناً لازم به تاکید است که ظرفیت ثبت‌نام برای هر دوره برگزاری آزمون، فعلاً ۲۵ نفر است.
آزمون زبان آلمانی برای اخذ پذیرش
محل برگزاری و برنامه زمانی اولین آزمون تلک (TELC  ):
۱-   روز سه‌شنبه مورخ  ۲۹/۳/۹۷ (هجری شمسی) برابر با ۱۹/JUN/2018 (میلادی) آزمون کتبی شامل: Listening، Reading و  Writingدر سالن (IBT) سازمان سنجش آموزش کشور.
۲-   روز چهارشنبه مورخ  ۳۰/۳/۹۷ (هجری شمسی) برابر با ۲۰/JUN/2018 (میلادی) آزمون Speaking (گفتاری) در طبقه هشتم سازمان سنجش آموزش کشور.
آدرس محل برگزاری آزمون: تهران، خیابان کریم­خان زند، بین خیابان­های استاد نجات­اللهی و سپهبد قرنی، پلاک۲۰۴، سازمان سنجش آموزش کشور.
ساعت و زمان شروع این آزمون نیز به نحو مقتضی به داوطلبان اطلاع‌رسانی خواهد شد.
آزمون زبان آلمانی برای اخذ پذیرش